Autor Wątek: BC Rich customy  (Przeczytany 2670 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
BC Rich customy
« 15 Paź, 2022, 20:36:46 »
Stare, ale Eric jara przynajmniej dwóch forumisiów ;) i liczę też w tym temacie na więcej customów od tej marki:

Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #1 16 Paź, 2022, 08:19:59 »
Znam :)
Ciekawe jak mówi o akcji strun jaką preferuje Rutan.


Cały kanał On The Bench jest godny polecenia. Rzeczowe omówienie gitary bez straszenia oglądającego ciągłym widokiem twarzy twórcy.

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 343
  • gwiazda mangozjebów
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #2 16 Paź, 2022, 14:31:27 »
Na On The Bench to już kawał historii deszcz metalu się przewijał - customy Rutana, basy Alexa Webstera, Jacksony (RIP, prawdopodobnie są obecnie zniszczone) O'Briena, Deany Barretta. Warto obejrzeć nawet dla samego popatrzenia na kawał ładnego arsenału.

Natomiast same BC Rich customy, no nie wiem. Reputacja BC Richa jako firmy ostatnio trochę szoruje po dnie i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Trochę to boli, ale ciągle wierzę w jakiś powrót do korzeni zamiast tych abalonem oklepanych dziwactw.

Edit: pozostając w temacie oraz tematyce forum, absolutnie najlepszym zbiorem ciekawych Rysiów jest konto the_b.c._rich_archivist na instagramie, udokumentowane są tam prawdziwe perełki jak Ironbirdy i Beasty w wersjach 7-strunowych. Dodatkowo zdaje się że pany z Allegaeon grają na customowych Ryśkach 8-strunowych, na pewno jeden z nich to Warlock z Floyd Rosem - absolutny przechuj. Też Trogly miał dawno temu Warlocka 7 bardzo niestandardowego.

« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2022, 18:37:10 wysłana przez Filun »
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #3 17 Paź, 2022, 19:06:54 »
i na to wszystko wchodzi Derph, w czarnym szlafroku, z najtańszym 8 strunowym Ryśkiem :D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #4 18 Paź, 2022, 16:48:09 »
i na to wszystko wchodzi Derph, w czarnym szlafroku, z najtańszym 8 strunowym Ryśkiem :D

Już nie, odkąd wyszła Panihida zdaje się przesiedli się na Harleye Bentony.
Ale się mogę mylić, po prostu to widziałem gdzieś na zdjęciach/nagraniach live.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #5 18 Paź, 2022, 18:14:09 »
i na to wszystko wchodzi Derph, w czarnym szlafroku, z najtańszym 8 strunowym Ryśkiem :D

Już nie, odkąd wyszła Panihida zdaje się przesiedli się na Harleye Bentony.
Ale się mogę mylić, po prostu to widziałem gdzieś na zdjęciach/nagraniach live.

Jak grali z grubasem to nie mieli wcale najtańszych Ryśków, bo to były Vki 8 na które w sumie sam poluje. Kupili chyba dwie ostatnie z Thomanna jakie wtedy były. Obecnie Drabikowski gra na czymś, co nie jest Ryśkiem ani HB i do tej pory nie umiem zidentyfikować tej gitary :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #6 18 Paź, 2022, 18:46:28 »
i na to wszystko wchodzi Derph, w czarnym szlafroku, z najtańszym 8 strunowym Ryśkiem :D

Już nie, odkąd wyszła Panihida zdaje się przesiedli się na Harleye Bentony.
Ale się mogę mylić, po prostu to widziałem gdzieś na zdjęciach/nagraniach live.

Jak grali z grubasem to nie mieli wcale najtańszych Ryśków, bo to były Vki 8 na które w sumie sam poluje. Kupili chyba dwie ostatnie z Thomanna jakie wtedy były. Obecnie Drabikowski gra na czymś, co nie jest Ryśkiem ani HB i do tej pory nie umiem zidentyfikować tej gitary :D

Zarzuć foto, może się uda coś znaleźć. Zresztą sam popatrzę bo jestem na jego fangrupie na fb.

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 343
  • gwiazda mangozjebów
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #7 18 Paź, 2022, 19:53:44 »


No za niczym to nie podobne, korpus jak ESP Horizon3 trochę, główka jak Rysiek. Ale fakt faktem że te JRV8 na których grali wcześniej to były gity za jakieś ~2k z kawałkiem.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #8 18 Paź, 2022, 20:06:25 »
BC Rich Villain Escape 8
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #9 18 Paź, 2022, 20:13:30 »
Tak, miałem na myśli JRV8, rok temu grał na niej koncert.

Na tym zdjęciu jest BC Rich Villain Escape 8, korpus ma typowy dla ryśka wąski górny cutaway.
Jak była dostępna, to i za 1300 można było nową znaleźć.

Kiedyś miał białego Schectera chyba Demon 8, a jakiś czas temu wrzucił zdjęcie z Schecterem Damien 9.




Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #10 18 Paź, 2022, 22:25:18 »
O dzięki, w chuj mnie ciekawiło co to za ustrojstwo teraz ma bo nie przypominało to dosłownie niczego. A ten po prostu logo zasłonił XD

Te lucky 8 to były o tyle spoko, że miały logiczne menzury i aktywne DD. Plus wiadomo, V8. Szkoda, że wycofali.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: BC Rich customy
« Odpowiedź #12 11 Mar, 2024, 21:02:57 »
Nie dziadować, brać! :D

https://bcrich.com/product/erik-rutan-ironbird-7-signature-model/

To jest mój kryzys wieku średniego ;

Ale raczej nie planuję tyle wydać. Co się porobiło z cenami customów w ostatnich latach.
Kilka lat temu nawet fikuśne masterbuildy ESP z Japonii były tańsze niż ten rysiek.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
18201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2009, 22:56:57
wysłana przez DeathMaster
1 Odpowiedzi
2172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2008, 02:49:04
wysłana przez nikt
9 Odpowiedzi
4316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2014, 15:54:07
wysłana przez Stivo2005