Autor Wątek: Fishman Fluence Modern vs Epiphone Fishman Fluence  (Przeczytany 5238 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Hej. Porównywał ktoś te Fluence montowane w EPI Prophecy do tych standardowych (modern set ?) ? Niby te w EPI maja być jakieś inne.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
W Epi mostkowy jest na Alnico 5, w Fluence Modern mostkowy to ceramik. Jak dla mnie trochę mniej mocy mają.
Ale jeden do jednego nie porównywałem.
mniut i piah

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
To jest właśnie bardziej Fishman Classic, które miałem w Shoggiem niż Moderny, jeśli chodzi o output.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ciekawią mnie właśnie te Classici jak mają się do EMG 57/66 które niby tez mają być bardziej zbliżone do pasywów.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Z dziwniejszych EMG miałem tylko Hetfieldy (na których bazują 57/66?) i mam Xy (choć one mimo zwiększonej dynamiki raczej są w stronę BO niż pasywów) i żadne nie brzmią/brzmiały tego, co pamiętam z Classiców, ale to może też być kwestia wiosła, bo ten Shoggie był 100% idealną gitarą w każdym calu, że grało mi się na tym najprzyjemniej na świecie.

IMHO tak czy siak mają nieco inny feel niż pasywne przetworniki, ale jak się przestawisz, to przede wszystkim mają fajny atak i świetną dynamikę, neck wspominam jako mega klarowny i fajny nie tylko na czystych, ale zarazem cieplutki. Jak nie grasz jakichś ultra-niskich strojów to bardzo polecam względem Modernów.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ja generalnie wiecznie skaczę między aktywami i pasywami i szukam po prostu jakiegoś mitycznego złotego środka - żeby brzmiało i jak aktyw i jak pasyw jednocześnie.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Ja generalnie wiecznie skaczę między aktywami i pasywami i szukam po prostu jakiegoś mitycznego złotego środka - żeby brzmiało i jak aktyw i jak pasyw jednocześnie.

BKP Black Hawk

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Próbowałem i raz, że ogólnie mi brzmienie nie siedziało a dwa, że nie wiedzieć czemu, dźwięki w akordach mi ginęły, sklejały się np. grając  w drop-C oktawy na strunie 3 i 5 ze specjalnie wybrzmiewającą struną 6 (taki drone note, nuta pedałowa, zwała jak zwał) 5 i 6 struna totalnie się sklejały ze sobą czego nie miałem na żadnym innymi pickupie czy to na Gibsonie 498T czy na EMG 81.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Może w takim razie EMG HZ? Bo jeśli chodzi o szum, Fishmanny nie są jakoś cichsze od dobrych pasywów.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Dimarzio d-activator I Ioniser obadaj sobie

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Może w takim razie EMG HZ? Bo jeśli chodzi o szum, Fishmanny nie są jakoś cichsze od dobrych pasywów.

Jakieś takie nie wiem bez życia były dla mnie, ale może to dla tego że w tanich wiosłach je widziałem.

Posty połączone: [time]29 Sie, 2022, 10:31:20[/time]
Dimarzio d-activator I Ioniser obadaj sobie

o to prędzej już - zaczynam się skłaniać ku teorii że najbardziej będzie się spisywał dobry ceramik po prostu.

Posty połączone: 29 Sie, 2022, 11:04:48
A właśnie @gizmi7 jak się mają Hetfieldy do EMG57/66 ?
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2022, 11:04:48 wysłana przez Chomick »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
57/66 nie miałem, więc nie wiem. Gdzieś mi się obiło o uszy, że podobno jedne stanowiły prototyp dla drugich, ale nie mam zielonego pojęcia. A BKP Miracle Man próbowałeś? Bo one też chyba mocno inspirowane EMG, tylko pasywne.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
57/66 nie miałem, więc nie wiem. Gdzieś mi się obiło o uszy, że podobno jedne stanowiły prototyp dla drugich, ale nie mam zielonego pojęcia. A BKP Miracle Man próbowałeś? Bo one też chyba mocno inspirowane EMG, tylko pasywne.

No niby pierwsze były Het sety. Według specki różnica taka, że mają ceramiczne magnesy a 57/66 alnico. Myślałem o Miracle Manach, ale próbki w necie jakoś mnie odstraszyły.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
@Chomick obadaj temat Seymour Duncan Duality.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Testowałeś to ?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Testowałeś to ?

Testowej w wersji siedmiostrunowej na Fractalu Standard. Nie wiem na ile to jest dla Ciebie wymierne, ale poniższy filmik wiernie odwzorowuje to co udało mi się ukręcić.

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A subiektywnie byłeś zadowolony ? W ogóle w porównaniu do pasywów jak mocno był skompresowane ? W sensie czy nie były za płaskie z małą ilością headroomu ?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ciężko to ocenić w drop G na Fractalu. Mi osobiście podpasowały na tyle, że wstawię sobie to do grania coverów Slasha. Ciepłe i okrągłe brzmienie na kranczach.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2019, 19:50:32
wysłana przez niedziak
4 Odpowiedzi
8896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2020, 20:29:13
wysłana przez Mother Puncher
4 Odpowiedzi
4063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2017, 14:00:10
wysłana przez JanuszuNieKrzywdz
0 Odpowiedzi
1745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2020, 13:33:23
wysłana przez Dale Cooper
0 Odpowiedzi
1038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2022, 12:29:46
wysłana przez Chomick