Autor Wątek: Atmosfear - wydaliśmy album  (Przeczytany 1696 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Atmosfear - wydaliśmy album
« 15 Maj, 2022, 16:42:58 »
Siema, wydaliśmy właśnie longplaya. Nie wiem co więcej napisać więc wrzucam i czekam na krytykę xD

https://youtube.com/playlist?list=PLVBak7bh-UbrOZF93LKYIaNp5a8aYORi1

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #1 18 Maj, 2022, 17:48:25 »
Nikt nie chce napisać ze nie ma solówek, że wokal monotonny? XD nie tego sie spodziewalem

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #2 18 Maj, 2022, 21:27:00 »
Dobra, to ja napisze. Generalnie przesłuchałem dzisiaj całą płytę i weźcie tą laskę wywalcie albo niech coś zrobi ze swoim śpiewem - zbyt na jedno kopyto wszystko. A i angielski do poprawy ;)


Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #3 18 Maj, 2022, 22:03:35 »
Cieszę się, że uradowałem Twe serducho 😎

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 250
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #4 19 Maj, 2022, 08:33:07 »
Muzycznie bardzo fajnie, ale jak dla mnie to do takiej muzy za delikatnie zaśpiewane.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #5 19 Maj, 2022, 09:42:21 »
Przyjmuje do wiadomości, właśnie największe zastrzeżenia ludzie mają do wokalu

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #6 19 Maj, 2022, 10:53:08 »
A mi się podoba ten wokal. Po tym co się słyszy w radio to jest bardzo dobrze. Zajebista muza, więcej po prostu po polsku. ;)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #7 19 Maj, 2022, 11:05:28 »
No tu tez jest dysonans, dlatego płyta jest mieszana. Angielski jest jednak powszechniejszy, i łatwiej skleić tekst który nie brzmi dennie, ale przy czystym wokalu dochodzi problem tego żeby to było zaśpiewane dobrze, a jak widać jest nad czym pracować pod kątem poprawności.


Co do instrumentali to słyszałem jęki że nie ma solówek, ale to też nie jest muzyka która ma byc napchana solówkami. Raczej jest plan na wplatanie sampli.
No nic, jesteśmy młodzi i jeszcze sie uczymy :P

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #8 19 Maj, 2022, 13:01:23 »
Ja traktuję wokal głównie jako dodatkowy instrument w kapeli. Jeśli stroi (a u Was stroi i to bardzo ładnie) to mam gdzieś o czym śpiewa. Pewnie 99,9% społeczeństwa też tak ma. Co do solówek to się nie wypowiem bo nie wychodzę za trzeci próg. Kiedyś zapędziłem się za dwunasty to nie wiedziałem jak wrócić. :D

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #9 19 Maj, 2022, 13:07:10 »
W studio żeby jakos ten wokal wzbogacić, dogrywalismy masę harmonii, ale nie ukrywam że najchętniej bym go podzielił na czysty i rozdarty ryj :D

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 250
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #10 19 Maj, 2022, 13:54:37 »
Trzeba było tę Panią  trochę zdenerwować przed nagrywaniem wokali żeby śpiewała na pełnym wkurwie  :headbang:
Ogólnie to bardzo ładnie śpiewa ale do waszej muzyki tak trochę za delikatnie to brzmi.
A braku solówek nie odczułem, za to kilka fajnych riffów dało się uchem wyłowić.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #11 19 Maj, 2022, 14:02:48 »
To też miło słyszeć, za gitary i aranże odpowiadam ja. Chociaż nie ukrywam że materiał jest zebrany z kilku lat więc są lepsze i gorsze momenty :D
Chociaż The Moon poszedł na singla bo ma chyba największy nakurw. Ale też jestem dumny z takich tworów jak Universe, wydaję się klimatyczne.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #12 20 Maj, 2022, 00:21:04 »
Pani niech podskoczy do wokalowego kołcza, choć raz. Zawsze to zaleta i odmiana w zespole, a może znajdzie ciekawsze pasmo.
Paczki z głów!

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #13 20 Maj, 2022, 09:38:39 »
 To pozwolę sobie zapytać, co my właściwe według was gramy? Bo ciezko nam jest sie określić. Uważam ze to metal alternatywny, albo coś zahaczającego o numetal. Ale spotkałem sie tez z określeniem modern groove metal. Więc?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #14 20 Maj, 2022, 14:07:54 »
Szufladkowanie zostaw pojebanym redaktorom i recenzentom. Po prostu grajcie. :D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Atmosfear - wydaliśmy album
« Odpowiedź #15 26 Maj, 2022, 12:58:46 »
Szufladki to jest ciężka rzecz. Z jednej strony podejście pt. po prostu grajmy, a szufladkowaniem niech zajmą się redaktorzy, mocno mi odpowiada ideowo i czasami śmieszą mnie próby zmieszczenia na plakacie subgatunków które reprezentuje jakiś zespół. A muzyka też ewoluuje, na przykład mój backbone zaczynał od wolnych i zdecydowanie doom-postowych kompozycji, teraz mamy numery szybsze i czerpiące z innych gałęzi, a recenzenci autentycznie nie wiedzą co z tym zrobić. Z podgatunkami jest trochę jak z grubymi gryfami w Schecterach, ludzie częściej powtarzają gdzieś zasłyszane etykietki niż zadają sobie trud żeby faktycznie coś gdzieś umieścić. Z drugiej strony brak szufladek może czasami przeszkadzać, bo izoluje zespół od podobnych graczy i zmniejsza szansę na spotkanie swojej niszy, gdzie często ludzie idą na jakiś festiwal by zobaczyć pakiet kapel grających w jednym stylu. No chociażby pogrzebowy doom raczej nie będzie pasować na Red Smoke, a upalony wiedźmi doom średnio się sprawdzi na Kaszelparty, ale co ja tam wiem, jak ktoś umie to rozrusza każdą scenę ;)

Muzyka super, mi się bardzo podoba!
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2022, 13:00:19 wysłana przez lupus »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1752 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2008, 18:22:00
wysłana przez Nitram
0 Odpowiedzi
1889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2009, 16:10:17
wysłana przez DeathMaster
Meshuggah new album

Zaczęty przez Yony « 1 2 ... 13 14 » Muzyka

344 Odpowiedzi
101647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2021, 15:22:14
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
1974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2012, 22:16:14
wysłana przez tizziano
0 Odpowiedzi
826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2022, 21:23:23
wysłana przez Majk