Autor Wątek: [NGD] LTD M-1007 Fr  (Przeczytany 1806 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
[NGD] LTD M-1007 Fr
« 21 Lut, 2022, 11:00:05 »
Koniec poszukiwań, chociaż nie obyło się bez przygód.

Padło na LTD M-1007 FR, egzemplarz z 2020. kupiona wbrew założeniu, że koniecznie chcę czegoś ze stałym mostkiem. W praktyce jest to jedna z dwóch rzeczy które bym zmienił - no, może trzech:
1. Floyd Rose - i tak zablokowane, na razie strój trzyma jako tako - koniec ze strojeniem się raz na tydzień :(. Zwłaszcza zmiany temperatury dają się mocno w kość. Do tego dochodzi utrudniony setup.
2. Nie ma rozdzielanych cewek - trafiają zatem na listę rzeczy do zrobienia.
3. Skala 25,5 - na 10-64 - stroi do drop A, jednak trzeba wyczucia by nie przesadzić z siłą jaką łoimy po strunach. Marzeniem była by multiskala 26,5 - 25,5.

Nie zmienię tylko babola na plecach gitary o którym nie wspomniał sprzedający :( Jest na zdjęciu. Myślę, że po prostu nie będę na niego patrzeć :D

Koniec marudzenia. Co mi się podoba:

1. Satynowe wykończenie + top. Świetne wrażenie w dotyku, nie czuć taniochy - a takie wrażenie miałem w satynie od Corta.
2. Profil gryfu + radius podstrunnicy - gryf świetnie leży w ręce, przemieszczanie się po nim to sama przyjemność. Właściwie jeden z głównych powodów wyboru akuratnie tego wiosła.
3. Fishmany Modern Fluence - oba voicingi użyteczne. Bałem się trochę, że będzie po prostu lepiej, albo gorzej :D Doszedłem też do wniosku, że słuchanie próbek pickupów nie ma żadnego sensu - "ogrywając na YT" miałem wrażenie, że różnice są znacznie mniejsze niż faktyczne czucie odpowiedzi przetwornika spod ręki. Nie ma tyle pazura co Solar A2.7, jest nieco bardziej miękko i tłusto - a o to mi chodziło.
4. Korpus z olchy - mój fetysz spełniony
5. Case ESP w komplecie :)
6. Kształt progów? Nigdy się nad nimi nie rozwodziłem. Może to jednak kwestia podstrunnicy, ale struny się po prostu "kleją" do progów.

Fotki:







Co ciekawe - zależnie do światła korpus wydaj się być ciemno zielony a nie grafitowy. Jest to jednak lekki efekt, na jednej fotce trochę to sztucznie wyciągnałem.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] LTD M-1007 Fr
« Odpowiedź #1 21 Lut, 2022, 16:43:34 »
Gratki, ładniusia jest. Jeśli chodzi o stajnię ESP to ja cisnę na Edwardsie i doprawdy, jedna z najlepszych gitar ever jakie miałem w łapach. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Odp: [NGD] LTD M-1007 Fr
« Odpowiedź #2 21 Lut, 2022, 17:05:34 »
Gratulacje! Udało się! :D
Czarny trans zawsze wchodzi w zielony ;)

Ja bym odblokował FR i ustawił na dobrych sprężynach :)
mniut i piah

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] LTD M-1007 Fr
« Odpowiedź #3 21 Lut, 2022, 20:37:35 »



Ja bym odblokował FR i ustawił na dobrych sprężynach :)

Też to pomyślałem
Ten Floyd 1000 prawidłowo ustawiony powinien bardzo dobrze trzymać strój.

A skoro już masz taką możliwość to i można spróbować trochę nauczyć się to tremolo wykorzystywać

Gratki!
007

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NGD] LTD M-1007 Fr
« Odpowiedź #4 21 Lut, 2022, 22:20:59 »
Wszyscy mi mówią żeby odblokować, więc pewnie to zrobię :D

Miałem już Floyda w kilku gitarach, ale używałem go bardzo rzadko, więc od kilku lat są/były blokowane dla świętego spokoju. Zamiast tego mam Digitecha Whammy, ale jasne jest, że ruchomy mostek i Whammy się wzajemnie uzupełniają, a nie zastępują.

Także dzięki za zachęty, postaram się przemóc do FR ponownie :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2011, 22:15:14
wysłana przez uchal
28 Odpowiedzi
12408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2014, 07:44:02
wysłana przez matisq
1 Odpowiedzi
1456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2014, 17:09:33
wysłana przez Aremenius