Autor Wątek: TEST GIBSON LES PAUL Tribute Satin Tobacco Burst Modern 2021  (Przeczytany 2139 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Dzisiaj testuje Gibsona, zapraszam do oglądania:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Może Ty się jednak przeżuć na Gibsony bo to już drugi filmik gdzie stroją one znaaaaacznie lepiej niż wszystko inne  ;D
Z trzymaniem stroju wystarczy dać do lutnika na lepsze docięcie rowków  żeby struny się nie blokowały, przesmarować siodełko i WAŻNE rozciągać struny przy strojeniu dopóki nie przestaną się rozstrajać przy wariackich podciągnięciach. Sprawdzone w boju na scenie. Jak się potem przerzuciłem na LTD EX-400 z prostą superstratową główką 6 kluczy po jednej stronie nie poczułem, żeby było coś specjalnie lepiej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Minimum z tej listy to smarowanko i rozciąganko. Wciąż będąc w temacie gitar ;)
Paczki z głów!

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Może Ty się jednak przeżuć na Gibsony bo to już drugi filmik gdzie stroją one znaaaaacznie lepiej niż wszystko inne  ;D
Z trzymaniem stroju wystarczy dać do lutnika na lepsze docięcie rowków  żeby struny się nie blokowały, przesmarować siodełko i WAŻNE rozciągać struny przy strojeniu dopóki nie przestaną się rozstrajać przy wariackich podciągnięciach. Sprawdzone w boju na scenie. Jak się potem przerzuciłem na LTD EX-400 z prostą superstratową główką 6 kluczy po jednej stronie nie poczułem, żeby było coś specjalnie lepiej.
Gibson był w strojony w standard E i Drop E więc z założenia gitara lepiej stroi.... na 25,5 calach w drop A jest dużo trudniej ze strojeniem... dlatego chwilowo śmigam na multiscali w Legatorze... i jest super... tylko nie mam taj floyda... :(
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ale Gibson z definicji nie stroi  ;D Są ludzie co i w 24,75 calach i na strunach 56 w drop A stroją jak Pan Kirk Windstein ;)
Nagraj to super to zobaczymy, ale co do tego 25,5 to poza samą techniką gry może by warto dać grubsze struny by zminimalizować te odstrojenia ? Ostatnio zabił mnie jeden specjalista, który twierdził że menzura 24,75 nadaje się do drop D co najwyżej drop C#. Jak mu powiedziałem, że od lat używam 11-56 na tej menzurze do drop C i w ogóle nie ma problemów to oznajmił, że LIN CUMOWNICZYCH nie będzie se zakładał  :facepalm:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Uwielbiam tę gadkę o linach... :facepalm: :D Poza tym jeśli się odstraja, to się mniej napierdala. I nie ma, że się nie da. Jak kobieta krzyczy, że boli, to też nie odpuszczasz? Nie stroi = gita krzyczy, że ją boli ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2022, 13:39:23 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive


Jak kobieta krzyczy, że boli, to też nie odpuszczasz? Nie stroi = gita krzyczy, że ją boli ;)
Ale to było głębokie

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Uwielbiam tę gadkę o linach... :facepalm: :D Poza tym jeśli się odstraja, to się mniej napierdala. I nie ma, że się nie da. Jak kobieta krzyczy, że boli, to też nie odpuszczasz? Nie stroi = gita krzyczy, że ją boli ;)

Ja mam w les paulu 9tki w E i jest super, więc 11-56 w C# pewnie też dają radę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749


Jak kobieta krzyczy, że boli, to też nie odpuszczasz? Nie stroi = gita krzyczy, że ją boli ;)
Ale to było głębokie
Korpus LP, a wcześniej gitar akustycznych, jest inspirowany kobiecymi kształtami. Samo się więc ciśnie :)
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Uwielbiam tę gadkę o linach... :facepalm: :D Poza tym jeśli się odstraja, to się mniej napierdala. I nie ma, że się nie da. Jak kobieta krzyczy, że boli, to też nie odpuszczasz? Nie stroi = gita krzyczy, że ją boli ;)

Tego to się już nawet boję mówić na głos (jakby co sam nagrywałem epkę na 24,75 w A na 56tce) bo niestety 90 % gitarzystów reaguje na to jak na pierdolenie o Reptalianach...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie wiem co za problemy się tu tworzą...

Les Paul, 8-38 w drop G i nie ma mowy o żadnym odstrajaniu :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
les paul, 10-46 w drop A i nie ma mowy o żadnym odstrajaniu :D

Spoiler

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Ja również nie wiem jakie problemy się tutaj tworzą

8 - 30, Jaguar, drop F i nic mi nie odstraja się.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
les paul, 10-46 w drop A i nie ma mowy o żadnym odstrajaniu :D

Spoiler
Ja również nie wiem jakie problemy się tutaj tworzą

8 - 30, Jaguar, drop F i nic mi nie odstraja się.

Oktawę wyżej ? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2021, 19:21:26
wysłana przez dari555