Autor Wątek: Interface Audio na platformie AMD  (Przeczytany 2250 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Interface Audio na platformie AMD
« 17 Gru, 2021, 09:23:28 »
Witaj szanowna braci ;D

Przychodzę z nie byle jaką zagwozdką - mianowicie, postawiłem niecały rok temu komputer na AMD i od tamtego czasu mój interface Focusrite odpierdala takie maniany, że nie wiem co z tym robić poza chyba jedynie wymianą. Pykanie, pierdzenie, ściny DAW (nie ma chuja że procek, zżera mój poprzedni build w przedbiegach) i inne fajne rzeczy. W internecie doczytałem, że jest to wina platformy USB na którą Focusrite wyjebał jajko i nie aktualizują sterów, co ogranicza pole działania. Potencjalnym rozwiązaniem było podpięcie pod USB 2.0, niestety w moim przypadku nie zmieniło to nic :facepalm:

Tak więc do potencjalnych miłośników teamu czerwonego - jakie interface'y polecacie żeby takie coś się nie powtórzyło i czy ewentualnie udało Wam się poradzić z podobnym problemem?

Over 'n out

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Nigdy ne miałem zaufania do AMD w poważniejszych zastosowaniach, a interfejs weź sobie Behringer UMC202HD i zainstaluj fabryczne ASIO. W kompie najlepiej daj SSD/M2 na OS i jakaś szybka talerzówkę na dane (wywal na nią koniecznie plik wymiany i wszystkie tempy, wliczając te z DAWa).

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Steinberg UR22 MK2. U mnie działa bezproblemowo na 48khz.
power to a being never dies

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Steinberg UR22 MK2. U mnie działa bezproblemowo na 48khz.
Znajomy, który siedzi na AMD też ma Steinberga UR22 i sobie chwali.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
To ciekawe. Ja mam Ryzena 4500U od jakiegoś czasu + solo 3rd Gen. I faktycznie o ile na 98khz jakieś pierdzenie było, to przy 48khz jest wszystko elo.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A z ciekawości - jaką latencję ustawiacie w sterownikach Waszych interfejsów przy danej częstotliwości próbkowania i rozdzielczości? Czy wszystkie wtyczki VST/VSTi w projekcie zawsze pracują w czasie rzeczywistym (record/playback) bez wprowadzania opóźnień, czy drop-outów? Na ile komfortowo pracujecie?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Mi z automatu ustawiło 1.3ms 64 sample przy 48k 24bit. Nie nagrywam jak narazie kawałków, raczej krótkie pomysły, ale zdarza się, że wrzucę w  przypływie weny oprócz Superiora ze 4-5 ścieżek gitary, jakieś 2-3 synthy + bas vst i zero problemów. Wszystko bez zgrywania vst do audio. Więc przeciętnie. A do gitar wysyłka na dwa FX channel (reverb, delay) przy użyciu zewnętrznych FX, bo gitary lecą z TH-U, czasem od neurala jak wypuszczą coś nowego. Nie miksuję więc nie ma kompresorów czy eq na ścieżkach.
power to a being never dies

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dobra kurwa zrobiłem risercz, że ja pierdole i wiecie co wyszło? W pizdu zmian w BIOSie, w tym update bo zapomniałem, że obecny sprzęt jest na tyle świeży, że takie coś jak update'y nadal wychodzą, wywalenie sterów NVidii, sporo zmian systemowych no i na razie jest chyba ok, ale jeszcze nie zapadła klamka czy nie pójdzie kontroler USB PCIe do płyty głównej na testy, czy przypadkiem to nie jest przyczyną, no i ewentualna zmiana karty jeśli nic z tego nie zadziała

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 04:37:14
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
658 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2023, 18:06:57
wysłana przez Meliton