Autor Wątek: [NAD] Mesabuga ale Szeryf  (Przeczytany 4513 razy)

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
[NAD] Mesabuga ale Szeryf
« 28 Paź, 2021, 22:58:53 »


Nosz kufra motyla noga i kurcze pióro najlepsza Mesabuga ever! Może dlatego, że to nie Recto? Gdzie popełniłem błąd, że ja tego wcześniej nie dorwałem? Więcej słów po efekcie łał.

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #1 28 Paź, 2021, 23:03:40 »
O kurde, gasowałem się mocno na Stiletto przez Devina Townsenda swego czasu a potem na wszystkich zakątkach internetu widziałem same negatywy na temat Stiletto. Dawaj znać jak to w porównaniu do Recto wypada.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #2 28 Paź, 2021, 23:04:01 »
Mesa Siffredi.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #3 28 Paź, 2021, 23:19:20 »
Dawaj znać jak to w porównaniu do Recto wypada.
W recto masz muł, potem więcej mułu, klik i jeszcze wincyj mułu, korektujesz eq, masz mniej mułu ale jednak muł, klik footem czysty ale muł, w zależności od wersji mniej mułu albo więcej mułu plus fenderowska szklanka z mułem. Dopalasz muł i cośtam jednak bzyczy. Robisz mody, poprawiasz Randalla i wychodzi Ci z Recto 5150. W Stiletto omijasz cały ten muł i masz superszybki palnik do sztuk wszelakich, punchem topiący twarz o mega uniwersalnych horyzontach. Browny, JCMy, Soldanosy, wbudowany Variac, niepopierdolone EQ, dodatkowy master w pętli. Cuda wianki itp itd. Ci co wieszają łąchy na tej seri to albo na niej nie grali, albo mają małego i muszą se mułem powiększać, albo patrzą przez pryzmat Stage I, której potrzeba Hollywood Moda by w końcu oderwać się od rectoświatka. No!
Mesa Siffredi.
Lepiej bym tego nie ujął! ;D

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #4 28 Paź, 2021, 23:30:58 »
W Stiletto omijasz cały ten muł i masz superszybki palnik do sztuk wszelakich, punchem topiący twarz o mega uniwersalnych horyzontach.

Czyli Mesa skopiowała pracę domową od Marshalla :D

Spoiler
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #5 28 Paź, 2021, 23:35:40 »
W Stiletto omijasz cały ten muł i masz superszybki palnik do sztuk wszelakich, punchem topiący twarz o mega uniwersalnych horyzontach.

Czyli Mesa skopiowała pracę domową od Marshalla :D

Spoiler
Nie bezpośrednio bo Randal ewidentnie zgapiał od Michaela a ten dopiero od Jima.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #6 29 Paź, 2021, 09:12:01 »
Dawaj znać jak to w porównaniu do Recto wypada.
W recto masz muł, potem więcej mułu, klik i jeszcze wincyj mułu, korektujesz eq, masz mniej mułu ale jednak muł, klik footem czysty ale muł, w zależności od wersji mniej mułu albo więcej mułu plus fenderowska szklanka z mułem. Dopalasz muł i cośtam jednak bzyczy. Robisz mody, poprawiasz Randalla i wychodzi Ci z Recto 5150. W Stiletto omijasz cały ten muł i masz superszybki palnik do sztuk wszelakich, punchem topiący twarz o mega uniwersalnych horyzontach. Browny, JCMy, Soldanosy, wbudowany Variac, niepopierdolone EQ, dodatkowy master w pętli. Cuda wianki itp itd. Ci co wieszają łąchy na tej seri to albo na niej nie grali, albo mają małego i muszą se mułem powiększać, albo patrzą przez pryzmat Stage I, której potrzeba Hollywood Moda by w końcu oderwać się od rectoświatka. No!
Mesa Siffredi.
Lepiej bym tego nie ujął! ;D

Gratki.

@Chomick
Musisz sprzedać swojego Single

Ja mam teraz w domu też wzmaka, który teoretycznie zbierał w necie skrajne opinie. Vox Night Train 15W. Jak dla mnie ulepszona wersja ac15c1. I ładniejszy

007

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #7 07 Lis, 2021, 22:19:12 »
Po pewnych perturbacjach zdążyłem już dorwać drugą Mesabuge Seryfa. Nie dziwota jak wspomnę, że gra inaczej. Nie gorzej ale ma mniej gainu i mniej dołu, jest bardziej dynamiczna i przypomina bardziej osiemsete/plexi. Ma taki stary zadzior w brzmieniu. Różnice wypadają prawdopodobnie temu, że druga ma inne lampki na końcówce (pierwsza miała JJ, ta bańki Mesy). Aczkolwiek w pierwszej mógł  być jakiś mod. Jak zwykle nagrałem jakieś pokraczne wideło.





Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #8 08 Lis, 2021, 11:06:07 »
Po pewnych perturbacjach zdążyłem już dorwać drugą Mesabuge Seryfa. Nie dziwota jak wspomnę, że gra inaczej. Nie gorzej ale ma mniej gainu i mniej dołu, jest bardziej dynamiczna i przypomina bardziej osiemsete/plexi. Ma taki stary zadzior w brzmieniu. Różnice wypadają prawdopodobnie temu, że druga ma inne lampki na końcówce (pierwsza miała JJ, ta bańki Mesy). Aczkolwiek w pierwszej mógł  być jakiś mod. Jak zwykle nagrałem jakieś pokraczne wideło.






Fajnie gada - dopalałeś to czymś?
Side note -  z dżubili  też się srałeś na początku i skończyło się jak się skończyło  :D

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #9 08 Lis, 2021, 11:34:33 »
Nie dopalałem. Jub był fajny ale niedostatecznie fajny jak na zmodowaną osiemsete. Tu niby to samo, ocinanie kuponów i powielanie schematów Jima a jednak troszkę inna para kaloszy. Czuć potęgę już na crunchu. Nie wiem czemu fluid drive przypomina mi troszkę serię MK. Tak samo perkusyjny atak i agresor ale bardziej w stronę JCM niż SLO. Jakby ktoś pytał to trafa ma duże tak samo jak w dualce. Pomimo 50W i chassis z alu to kloc strasznie ciężki. Już widzę jak to ludzie w combie targają. :D

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #10 17 Lis, 2021, 22:34:21 »
Nowe krzywe granie:
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2021, 22:40:06 wysłana przez Zomballo »

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #11 18 Lis, 2021, 00:49:07 »
Nowe krzywe granie:


zrobisz porownanie mesa vs peavey?
jak na moje ta mesia troche taka peavejowata, nie muli jak recto - no ale to na podstawie nagrania kartoflem ;)
dopalasz ją jakimś TSem?

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #12 18 Lis, 2021, 02:16:17 »
Stiletto dopalac? Po co?

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #13 18 Lis, 2021, 11:16:24 »
Nowe krzywe granie:


To kup sobie poziomnicę XD

Posty połączone: 18 Lis, 2021, 11:16:39
Nowe krzywe granie:


To kup sobie poziomnicę XD

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #14 18 Lis, 2021, 11:44:25 »
Kanał przesterowany ma trzy opcje: Crunch (osiemseta na pół gwizdka), Tite Gain (osiemseta już gwiżdżąca) i Fluid Gain (tu osiemseta ostro modowana, dopalona, do wymiatania i szredowania). Gainu to to to ma w cholere, jest szybkie i wściekłe. Dokładnie jak hot rod z 800/plexi. Nie ma też takiego dołu jak 6505 a bas jest bardziej perkusyjny niż mulisty, nie ciągnie się za łapą. Oczywiście możesz to dopalić. Tryb Titty Gain dopalony owerdrajwem strzela w pysk. Fluida strach dopalać.
To jest troszkę inny zwierz niż 6505. Ma po pierwsze piękne czyste i crunche a te ostre przestery owszem są ale nie takie basowe, mułowe jak w 6505/5150 czy Rectifierze ale bardziej agresywne. Z drugiej strony taki naturalny ten amp jest. Bardzo uniwersalny. Wczesny Brown EVH idzie wyciągnąć z zamkniętymi uszami. Wg. mnie sporo fajniejszy wzmak od zwykłej Dualki. Szkoda, że już nie produkują. ;)
Co do nakręcenia porównania z Pivim to jak będę miał możliwości i czas to coś tam spróbuję. Na razie to jest tak: "Oooo coś fajnego ukręciłem! Weś mnie nagraj, pokaże chłopakom."

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #15 18 Lis, 2021, 18:03:55 »
Szkoda, że już nie produkują. ;)

Nie zgodze sie. Ich wiecej nie bedzie i kiedys beda takie jak revF dzisiaj, albo drozsze.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #16 04 Gru, 2021, 19:40:45 »
Mesabuga z Buzzarką i elektrycznymi głosami:



Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: [NAD] Mesabuga ale Szeryf
« Odpowiedź #17 06 Gru, 2021, 10:56:50 »
Dawaj znać jak to w porównaniu do Recto wypada.
W recto masz muł, potem więcej mułu, klik i jeszcze wincyj mułu, korektujesz eq, masz mniej mułu ale jednak muł, klik footem czysty ale muł, w zależności od wersji mniej mułu albo więcej mułu plus fenderowska szklanka z mułem. Dopalasz muł i cośtam jednak bzyczy. Robisz mody, poprawiasz Randalla i wychodzi Ci z Recto 5150. W Stiletto omijasz cały ten muł i masz superszybki palnik do sztuk wszelakich, punchem topiący twarz o mega uniwersalnych horyzontach. Browny, JCMy, Soldanosy, wbudowany Variac, niepopierdolone EQ, dodatkowy master w pętli. Cuda wianki itp itd. Ci co wieszają łąchy na tej seri to albo na niej nie grali, albo mają małego i muszą se mułem powiększać, albo patrzą przez pryzmat Stage I, której potrzeba Hollywood Moda by w końcu oderwać się od rectoświatka. No!
Mesa Siffredi.
Lepiej bym tego nie ujął! ;D

Gratki.

@Chomick
Musisz sprzedać swojego Single


Razem z Gibsonem :P