Autor Wątek: Multi stereo do pętli  (Przeczytany 2061 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Multi stereo do pętli
« 30 Wrz, 2021, 10:37:12 »
Elo Misie,

Przebudowuję swój PB, bo chcę wykorzystać maksymalnie potencjał swojego rigu. Obecnie całość mam postawioną na dwóch wzmakach, które spina TC Mimiq. O ile linię gitara -> wzmaki mam jako tako ułożoną (tuner, Digi drop, comp, drive, noise gate, mimiq), to problem sprawia mi pętla efektów. W tej chwili nie mam tam niczego, ponieważ wszystkie efekty modulacyjne mam w formie pojedynczej kostki, a nie chcę dublować całości i jebać się z dopasowaniem. Stąd przyszedł mi do głowy pomysł, żeby wyjebać te kostki (delay, tremolo i phaser) i wrzucić osobny unit, który będzie obsługiwał mi efekty i tylko efekty.

TL; DR i pytanie zasadnicze - jaki multi, który nie tnie sygnału, ma głównie efekty modulacyjne (nie potrzebuję symulacji wzmaków, paczek, przesterów) i obsługuje stereo?
MIDI może mieć, ale nie musi. Budżet - bardziej w stronę M5 niż HX stomp :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #1 30 Wrz, 2021, 10:40:59 »
Gdzieś na grupie FB wisi Fractal Standard za grosze. Może to by było ok? Sam myślę o swoim Standardzie właśnie by w przyszłym roku wykorzystać go jako multi i IR loader do jakiegoś lampowego preampu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #2 30 Wrz, 2021, 10:47:23 »
Gdzieś na grupie FB wisi Fractal Standard za grosze. Może to by było ok? Sam myślę o swoim Standardzie właśnie by w przyszłym roku wykorzystać go jako multi i IR loader do jakiegoś lampowego preampu.

Rockowe sprzęty odpadają, nie chce pchać się w to ponownie, bo mi głupie pomysły przychodzą do głowy i znowu więcej przerzucam sprzętem niż na nim gram :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #3 30 Wrz, 2021, 10:49:21 »
multi, który nie tnie sygnału



@niedziak dobrze gada. Popieram Axe Fx Standard. To Ci rozwiąże kilka problemów i przysporzy nowych. :P

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #4 30 Wrz, 2021, 11:00:16 »
No dobra, tnące, ale jak najmniej :D

Rockowe efekty odpadają zdecydowanie. Potrzebuje tylko kilku modulacji. Nie chce kupować lasu jak potrzebuje kilku patyków :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #5 30 Wrz, 2021, 11:15:31 »
No to zwykły POD HD. Obczaj tylko czy wystarczą wejścia wyjścia. Jak bawiłem się w 4CM z Mesą Rec to byłem zadowolony z rezultatów. Dileje, ambienty itp. są tam bardzo spoko. Da się ustawiać poziomy pętli itp. Nie mniej jednak Axe ma więcej ustawień i możliwości prowadzenia sygnału.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #6 01 Paź, 2021, 13:39:14 »
A ja jednak będę propsował HX Stomp. Ja wiem, że na tę chwilę symulacji czy IR'ów nie potrzebujesz, ale mając HX'a zawsze będziesz w stanie opierdolić gig tylko tej kostce (ot. np. wywali Ci wzmak, etc.). No i dźwiękowo jest cios. Sam jadę na Stomp XL i podłączeniu na 4 kable. Robi to.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: Multi stereo do pętli
« Odpowiedź #7 01 Paź, 2021, 14:59:59 »
Jak masz tak konkretne zainteresowania, to bierz TC Plethora X5 i nie baw się w żadne stare wynalazki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
23517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2008, 18:30:08
wysłana przez Mery
POD 2.0 w pętli

Zaczęty przez Maro Efekty

20 Odpowiedzi
13500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2009, 21:54:13
wysłana przez wal24
17 Odpowiedzi
7984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2015, 02:46:34
wysłana przez pukas
0 Odpowiedzi
2015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2015, 09:29:54
wysłana przez Kudlathy
11 Odpowiedzi
2333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2021, 10:46:54
wysłana przez Chomick