Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1671552 razy)

Orange

  • Gość
Korzonki. Nawet nie wiedziałem, że to mnie boli. Jprdl nie moge sie ruszyć.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Nie jestem perkusistą i co bym nie robił z tymi klockami midi, zawsze będzie słychać że to automat. Już nawet nie chodzi o sam sposób wyzwalania sampli czy uderzeń, tylko jak to napisać, żeby udawało perkusistę :) Można rozkminiać sobie rzeczy typu:
- przy szybkim werblu można wyprowadzić prawie w takim samym tempie flow na np. przedniego rackowego toma, ale na chinę z boku już nie (za duża odległość w rzeczywistości i będzie brzmiało sztucznie i nierealnie do zagrania) lub
- przy trioli na prawym talerzu ride można wplątać w to prawego crasha, zamiast któregoś uderzenia ride, ale trzeba pamiętać, że lewego crasha w tym wypadku pałker nie byłby w stanie uderzyć, bo obie ręce ma po prawej stronie zestawu.
itd itd itd itd itd
Jakbym był pałkerem to po prostu bym to czuł, a nie zastanawiał się nad drobiazgami i odkrywał ameryki od nowa. To właśnie dlatego zacząłem skubać nad elektroniką. Tam problemu z perkusją nie ma.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
- przy trioli na prawym talerzu ride można wplątać w to prawego crasha, zamiast któregoś uderzenia ride, ale trzeba pamiętać, że lewego crasha w tym wypadku pałker nie byłby w stanie uderzyć, bo obie ręce ma po prawej stronie zestawu

No wlasnie widze, ze na perkusji nie grasz, bo to akurat jest do zagrania jedną ręką. ;)

Nie tyle o ukladanie klockow w midi chodzi, co o parametr velocity tychże. :) Pobaw sie nim, wtedy perkusja nabiera naturalności.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
- przy trioli na prawym talerzu ride można wplątać w to prawego crasha, zamiast któregoś uderzenia ride, ale trzeba pamiętać, że lewego crasha w tym wypadku pałker nie byłby w stanie uderzyć, bo obie ręce ma po prawej stronie zestawu

No wlasnie widze, ze na perkusji nie grasz, bo to akurat jest do zagrania jedną ręką. ;)

Nie tyle o ukladanie klockow w midi chodzi, co o parametr velocity tychże. :) Pobaw sie nim, wtedy perkusja nabiera naturalności.

Nie wiesz o jakim tempie piszę :)

Tak tak, znam, używam namiętnie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Ja się nigdy takimi rzeczami nie przejmowałem tzn. tym czy pałker byłby w stanie fizycznie grać na "odległych" od siebie częściach perskusji. Oczywiście nie przekraczałem czterech uderzeń jednocześnie.
Z resztą kto broni tak układać? Zawsze można wyjśc z założenia, że mamy sekcję perkusyjną Slipknota w kompie a nie jednego typa ;)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Utkwiło mi w pamięci, jak w jednym z moich ostatnich gitarowych numerów Bat napisał, że zrobiłem z perkusisty ośmiornicę :D Więc nie jestem sam. Nawet jeśli to tylko jedna osoba więcej - czas działać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Nie wiem, czy to byłem ja, ale zaprawdę ile ludzi tak naprawdę wie, że ten crash jest po tej stronie, a tamten gdzie indziej? 8) A może se tak ustawił, że są obok?? ;) Paczaj, żeby był groove i gary spełniały swoją rolę, czyli nośnika rytmu, który wyciąga z riffu co najlepsze. Gary wcale nie muszą muzycznie dominować. Najlepiej chyba zrobić numer, odłożyć, posłuchać za jakiś czas, a w międzyczasie poprosić jakiegoś garmena o napisanie choćby fragmentu tak jak on to słyszy. Będzie i inspiracja i nauka. Tak jak to było z jedzeniem arbuza: i się dziecko naje i napije ;).   
Paczki z głów!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Zobaczymy. W nowym roku nagram na świeżych strunach bo szkic skończony, może jakieś video i się posłucha.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Warto grac perke z klawisza :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Orange

  • Gość
Nie wiem, czy to byłem ja, ale zaprawdę ile ludzi tak naprawdę wie, że ten crash jest po tej stronie, a tamten gdzie indziej? 8) A może se tak ustawił, że są obok?? ;) Paczaj, żeby był groove i gary spełniały swoją rolę, czyli nośnika rytmu, który wyciąga z riffu co najlepsze. Gary wcale nie muszą muzycznie dominować. Najlepiej chyba zrobić numer, odłożyć, posłuchać za jakiś czas, a w międzyczasie poprosić jakiegoś garmena o napisanie choćby fragmentu tak jak on to słyszy. Będzie i inspiracja i nauka. Tak jak to było z jedzeniem arbuza: i się dziecko naje i napije ;).   

Tylko Ty. Nikt tego nie przesłuchał.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Jakby ten rok nie był wystarczająco chujowy - wysiadam z samochodu przed domem i lecę szybko zrobić przelew - nie mija minuta i dzwonię do rodziców 'halo zostawiłem w samochodzie portfel, podyktujcie mi token'. Oczywiście okazało się, że tam go nie ma, kilkanaście sekund po tym, jak wysiadłem, koleś obok zatrzymał się normalnie na jezdni, wysiadł i się rozejrzał, czy nie widzi go kamera i go sobie wziął. Rodzice się niestety nie domyślili, że mógł mi wypaść. Na szczęście od razu zablokowałem karty kredytowe, token i zgłosiłem dowód, na dodatek ojciec zadzwonił z ogłoszeniem do radia, więc portfel się "znalazł" dwie godziny pozniej bez kasy (ponad 400, bo jechałem kupić buty) i mojej legitymacji studenckiej kilka kilometrów dalej. Nawet prezerwatywy mi szmaciarz zakosił. Ale wkurwiły mnie dopiero komentarze w grupie na fejsie z moim ogłoszeniem do gościa, że jak odda portfel i kasę, to cofam sprawę na policji. Sto cebulaków się rzuciło w obronie, że znalezione nie kradzione i tak dalej. Pierdolę ten kraj i dotychczasowe dobre intencje. Po studiach zwiewam gdzieś, gdzie jest normalnie, a tu niech spadnie bomba, bo nawet i 10 pokoleń nie starczy na wyplenienie takiej cebuli. Na profilowym pielgrzymka na Jasną Górę, mały dzieciak czy inne gówno, a jak gębę w internecie otworzy, to wstyd, że żyje.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
a jak gębę w internecie otworzy, to wstyd, że żyje.
W tym temacie liczę na więcej takich akcji:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Pierdolę ten kraj i dotychczasowe dobre intencje. Po studiach zwiewam gdzieś, gdzie jest normalnie, a tu niech spadnie bomba, bo nawet i 10 pokoleń nie starczy na wyplenienie takiej cebuli. Na profilowym pielgrzymka na Jasną Górę, mały dzieciak czy inne gówno, a jak gębę w internecie otworzy, to wstyd, że żyje.
Polecam zatem północne Włochy.

Ja się w Polsce teraz czuję jakbym trafił na ten tankowiec z "Wodnego Świata".

Miałem tutaj dopisać coś politycznego, ale nie dopiszę nic politycznego. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@gizmi7
Pojeździłem trochę po świecie (20lat) osiadłem we Francji, takie nieporozumienie, ale ci powiem że nigdzie nie jest normalnie.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Ja liczę na Nową Zelandię, już znalazłem tam fajny lab badawczy, zrobię magisterkę w rok i może za półtora roku mnie wezmą na doktorat. Jedynie gitary będą musiały znieść tamtejszą wilgotność powietrza, ale to już sprawa drugorzędna :D

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Kurwa, w Polsce jak w lesie. :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@gizmi7  Ty piszesz takie rzeczy ( z którymi trudno sie nie zgodzić ) a jak "Andrzej Rysuje " stwierdził że Polska zasługuje na nuklearny holokaust to internety az huczały. Moralnie jesteśmy bardzo zdeformowanym społeczeństwem i aż dziw bierze gdy zachwycamy sie tym co za granicą.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 271
Commelina, z tego co czytałem takie słowa nie padły i cała akcja jest nagonką, po ktorej autor juz dostał kilka gróźb, wiec jesli nie masz gdzies pod ręką źródła wypowiedzi, to lepiej z moralnego punktu widzenia nie rozpowszechniać takich informacji :)

https://www.facebook.com/AndrzejMilewskiRysuje/photos/a.259003120782828.87659.194112927271848/1596267313723062/?type=3&theater
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2016, 11:11:59 wysłana przez Myxu »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Myxu, chyba się zapędziłeś lub, uwaga, mój "ulubiony" tekst internetów, "czytaj ze zrozumieniem"  :facepalm:

Dzisiaj jest taka dziwna moda na dorabianie geby w internetach, podsłuchy... itd itd.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
No ogólnie wiadomo, że oficjalnie wszyscy święci i kije w tyłkach, jak ktoś powie coś takiego (nawet, a chyba szczególnie, jak tak naprawdę nie powie), ale i tak IMO poziom tej moralności Kalego w Polsce jest jakiś szczególny. Nie wiem, czy to komunizm zrodził takich ludzi, czy to transformacja i jej konsekwencje, ale i to zezwierzęcenie przecież widać tak samo na polskiej emigracji - w UK poza patolą lokalną tylko Polacy czy Rosjanie od razu po przyjeździe rozkręcili tam drobną gangsterkę, ciągle akcje, że dla Polaków bicie dzieci jest normalne, tak samo chlanie na umór i jazda po pijaku czy chodzenie na kacu do pracy.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Jeśli chodzi o uczciwość Polska na tym tle wcale nie wypada gorzej niż inne kraje Europy. Jak pracowałem w Danii pewien starszy Duńczyk opowiadał mi, że jeszcze do końca lat siedemdziesiątych Duńczycy przed drzwiami zostawiali dwie korony dla mleczarza i rano w tym miejscu stała butelka mleka. Dzisiaj to brzmi śmiesznie, a podobno najlepszy interes w UE robią w tej chwili firmy produkujące bramy i ogrodzenia, są zasypani zamówieniami na rok do przodu.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2016, 13:05:59 wysłana przez Algiz »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 271
Myxu, chyba się zapędziłeś lub, uwaga, mój "ulubiony" tekst internetów, "czytaj ze zrozumieniem"  :facepalm:

Dzisiaj jest taka dziwna moda na dorabianie geby w internetach, podsłuchy... itd itd.

Nie śledzę tego tematu decha w dechę, więc jesli do Twojej wypowiedzi jest jakis kontekst wcześniej to zwyczajnie mogłem go przegapić :) jesli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to jesli tam była jakas ironia czy inny przekaz miedzy słowami to go przegapiłem - ale no offence, po prostu odniosłem wrażenie ze nie miałeś okazji czytać sprostowania autora, nie podejrzewałem Cię o złą wolę ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Jeśli chodzi o uczciwość Polska na tym tle wcale nie wypada gorzej niż inne kraje Europy. Jak pracowałem w Danii pewien starszy Duńczyk opowiadał mi, że jeszcze do końca lat siedemdziesiątych Duńczycy przed drzwiami zostawiali dwie korony dla mleczarza i rano w tym miejscu stała butelka mleka. Dzisiaj to brzmi śmiesznie.

 Bo w latach 70 największą Danii wyspą była Zelandia, a nie Ciapalandia...
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!