Autor Wątek: Pasek do gitary  (Przeczytany 3398 razy)

Offline stell

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Pasek do gitary
« 08 Sie, 2021, 19:13:06 »
chciałem kupić pasek do gitary, z tych pasków co oglądałem wszytkie mają wybite otwory, wiadomo przód i tył, ale niektórzy gitarzyści, zauważyłem mają na nazwijmy to przednim uchwycie, nie wiem jak to określic taki wystający szpic. Co to takiego, gdzie można kupić pasek z czymś takim?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #1 08 Sie, 2021, 19:29:37 »
Straplock? Obczaj sobie czy to o to chodzi.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #2 08 Sie, 2021, 21:05:58 »

Takie? To Schaller Straplock.
Są też inne straplocki, spełniające tę samą funkcję, tańsze albo z innym typem mechanizmu.


Offline stell

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #3 08 Sie, 2021, 22:05:01 »
o to mi chodziło, dzięki

Offline stell

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #4 15 Sie, 2021, 12:15:59 »
Wiem, że w komplecie są dwa elementy, czy zawsze trzeba wymieniać /wkręcać/ jeden z elementów? Mój ibanez ma troszke wiekszą tą wkręcaną część. Idzie dokupić taki Straplock aby pasował do juz zamontowanej końcówki na ibanezie?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #5 15 Sie, 2021, 12:50:51 »
Myślę, że tak.
To nie jest inwazyjna przeróbka, wykręcasz stary i wkręcasz nowy.

Jeśli nie chcesz ingerować, a chcesz żeby pasek nie spadał, to możesz założyć uszczelkę od Grolscha albo tworzywową "blokadkę" od dunlopa
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/akcesoria/inne-akcesoria/dunlop-7000
ale wtedy nbie ryzykowałbym takich manewrów jak np przerzucanie gitary przez bark ;D

Spoiler

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #6 15 Sie, 2021, 12:58:13 »
Te plastikowe dunlopy ma bassman z mojego zespołu, w sumie to od 4 lat wiszą i działają, można brać.


Offline stell

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #7 15 Sie, 2021, 15:49:21 »
ok, dzięki, myślałem że to wszystko jest ustandaryzowane

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #8 15 Sie, 2021, 15:54:58 »
Raczej nie. Natomiast jak kupisz straplocki shallera to do kolejnej gitary możesz dokupić same zaczepy. Fire&Stone produkowali je o takich danych rozmiarach. Ale jak masz dwie różne gitary, to i pewnie paski różnej długości.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #9 15 Sie, 2021, 17:47:21 »
Kup Schallery albo ich chiński odpowiednik. Reszta patentów jest o kant dupy potłuc. Miałem kiedyś dunlopa to jak się mocniej walnęło z przodu, albo nie dopchało to się wypinał.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #10 23 Sie, 2021, 19:03:32 »
Jeśli nie chcesz ingerować, a chcesz żeby pasek nie spadał, to możesz założyć uszczelkę od Grolscha…

Hehe, kiedyś dawno temu przypadkiem wszedłem w posiadanie dwóch takowych i grałem z tym dobre 7-8 lat. Sprawdzone, tanie i spełnia funkcję.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #11 23 Sie, 2021, 19:17:39 »
Kup Schallery albo ich chiński odpowiednik. Reszta patentów jest o kant dupy potłuc. Miałem kiedyś dunlopa to jak się mocniej walnęło z przodu, albo nie dopchało to się wypinał.
e tam, Loxxy są zajebiste. Jak pasek jest zaczepiony z tyłu, jak np. w Vce czy explorerze, to taki płaski straplock jak Loxx nie wbija się w kałdun, w przeciwieństwie do schallera czy dunlopa, więc dodatkowo jest wygodniej. Patent też sprawdzony, bo firma dłużej zajmuje się elementami do mocowania plandek i materiałowych daszków (whatever) na łodziach.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #12 23 Sie, 2021, 20:27:46 »
Loxxy wyglądają na dość delikatne. Jeśli straplock ma być płąski, to dimarzio robi zajebiste paski:

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Pasek do gitary
« Odpowiedź #13 23 Sie, 2021, 22:57:16 »
10 lat używam, było w tym bieganie i skakanie po scenie oraz różne eksperymenty, nic się nie stało. Dunlopy i jakieś nołnejmy potrafiły się rozkręcić. Wiem, przykład anegdotyczny :)
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."