Autor Wątek: Metamorfoza monitora podłogowego.  (Przeczytany 1996 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Metamorfoza monitora podłogowego.
« 01 Sie, 2021, 22:20:05 »
Działa to wyśmienicie...   ...po sprzedaży wszystkich pak jakie posiadałem i rozpierdoleniu w drzazgi ISO CAB'a został mi mega szeroko brzmiący głośnik 80W.
Od samego początku głośnik tak czy inaczej miałem za free więc ogólnie zacząłem mysleć nad w chuj tanim, śmieciowym rozwiązaniem.

Nie trawię kolumn aktywnych stosowanych do modelerów. Żeby nie było, że gówno na ten temat wiem to dodam, iż byłem w posiadaniu 15" drewnianej kolumny aktywnej od Electro Voice za ponad 3000zł (12" mi nie leżało jeszcze bardziej).

Tak czy inaczej urodził mi się pewien pomysł przekonwertowania monitora podłogowego w pakę gitarową.

Firma Gear4music sprzedała mi nową pasywną kolumnę Behringera z uszkodzonym głośnikiem szerokopasmowym za około 145zł . No kurwa deal jak za darmo więc nie mogłem tego odpuścić.

Obudowa okazała się płytą wiórową co jest najlepszym rozwiązaniem po plastiku czy MDF'ie który moim zdaniem jest okropny. Testowałem to wiem.

W każdym razie metamorfoza wyszła wyśmienicie. Brzmi mi to lepiej niż moje poprzednie paki 1x12 czy 2x12.

Głośnik genialnie dogaduje się z tą budą i rewelacyjnie pompuje ale nie dudni pomimo powiększonego bass reflex'u po wyciągnięciu gwizdka.
Paka ma świetną średnicę i górkę.

Nagranie z pokoju na głośnościach akceptowalnych przez domowników przy zamkniętych drzwiach oczywiście.

« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2021, 10:19:04 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Fajny projekt!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Miałem cichą nadzieję, ale nie spodziewałem się aż tak dobrego rezultatu. Ryzyko 145zł to żadne ryzyko, a efekt jest taki, że spokojnie cały zestaw nadaje się na koncerty w klubach. Większe powierzchnie pokryje już IR a monitor z drugiego wyjścia może iść jako bezpośredni odsłuch.
INTERSTELLAR

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Gdzie na gear4 jest dział z takimi perełkami? :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Na ebay co.uk wystawiaja kazdy sprzet. Trzeba trafic. Pomysl urodzil sie pare dni wczesniej. To byl czysty zbieg okolicznosci. Trafiony zatopiony ;-). Dostepnosc tych monitorow to styczen 2022. Uwazalem ze wydawanie 650zl za sprawny unit z gwarancja na taki projekt jest nierozwazne. Nie mialem pojecia co z tego wyniknie, jedynie nadzieje podparta doswiadczeniem z glosnikami i roznymi kolumnami.
INTERSTELLAR