Autor Wątek: [NGD] Schecter C7 Deluxe  (Przeczytany 3035 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
[NGD] Schecter C7 Deluxe
« 15 Lip, 2021, 19:11:06 »
Czyli kolejna gitara w której nie ma wodotrysków ale dużo w niej gitary ;D

Spoiler
Spoiler
Spoiler

    Korpus: Lipa
    Gryf: Klon
    Podstrunnica: Palisander
    Skala: 673 mm
    Progi: 24 Narrow X-Jumbo
    Przystawki: 2 x Schecter Diamond Plus
    Mostek: Tune-O-Matic w/ String Thru Body
    Klucze: Schecter
    Osprzęt: Niklowany
    Kolor: Satin White

Chcialem pójść tylko po struny, a kase miałem przeznaczoną, żeby kupić wreszcie porządny monitor fullHD do roboty.

No ale zamiast od razu pójść do kasy to popatrzyłem co ciekawego mają wrzucone na ruszt...owanie, i na poczatku rzucił mi się w oczy Cort KX 300 na EMG Retroactive, z czystej ciekawości wziąłem do ręki i nigdy nie widziałem tyle fuckupów równocześniej w jednej gitarze - zniszczony top, wylana farba na cavity, brzydki binding, progi szlifnięte tak abyaby a wisienką na torcie był krzywo zamontowany przetwornik - kurła jak będę kiedykolwiek myślał o Cortach again to niech mnie któryś zepchnie ze schodów...

Ale

Miły Pan sprzedawca dał mi do ogrania tego Schectera z namaszczeniem, że wiosło ma mega potencjał...pograłe m popatrzyłem i 15 minut później wszedłem do tramwaju nie z monitorem a gitarą ;P


Do rzeczy: Osobiście nie moge zrozumieć do tej pory dlaczego Schecter wypuszcza 3 niemal identyczne gitary pod różnymi nazwami, gdzie różnica jest w kolorze, wykończeniu i przetwornikach (pasywne OEM czy Aktywne duncan designed), gdzie tak naprawde nadal jest lipa i bolt on. Na 1 rzut oka gitara wygląda jak stary omen, ale potem okazuje się że jednak nie. Naprawde dawno nie łaziłem po muzycznych ze względu na brak czasu i sporo mnie omineło, bo ja zatrzymałem jeszcze się na gryfach jak pała olbrzyma i dyskusyjnej jakości w wykończeniu (mówimy dalej o półce do 1500). Tutaj wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i usiadł przy stole kreślarskim bo zdecydowanie ta gitara wciąga stare wypusty nosem. Gryf jest naprawde fajny i mimo, że szerszy od 6stek to bardzo szybko się o dziwo przyzwyczailem, a nawet łapa przestała boleć ;) W porównaniu do BC RICH Lucky 7 którego miałem chwile w posiadaniu, wiosło jest o klase wyżej niż to by wynikało z ceny i specki.

 Druga sprawa - elektronika - pamiętam że te schecterowskie humbuckery byly lekko przymulone i z tego co pamiętam mialy coś ok 10Ohm. Aktualnie te ich pickupy też przeszły jakieś zmiany bo sygnał jest o wiele mocniejszy (15,5 kOhm) i zyskały na klarowności, choć przyznaje że przy 7 strunie są lekko przymulone ale nomen omen wszystko się zgadza i wcale nie jest tak daleko w porównaniu do podobnej gitary z SH5 na mostku. Targa moszne djentuje aż miło, ma potężny sustain (nigdy już nie powiem, że jak bolt-on to już wiosło skreślone ) i kurwi flażoletami jak poyebana ;)

Ostatia rzecz - wiem może to dziwnie wyglądać, że ostatnio sie jaram tanimi gitarami no ale tak...jak przy ibanezie za 500 zł było wszystko tak 5/6 tak teraz 10/6 - NIE MA NIC - ABSOLUTNIE NIC do czego sie moge przypierdolić - nawet najdrobniejszego paprocha pod lakierem czy coś, nawet w cavity jest porządek i ładne lustrzane lutowia o_O

Czy jestem zadowolony ? TAK, wiosło mega mi się podoba i siedzi, czy się opłacało? I tak i nie - bo z automatu lekko przepłaciłem ale z drugiej strony w tej cenie nawet używki 7 przyzwoite się stosunkowo rzadko pojawiają, - No bo co, RG 7221, starszy omen albo EXG7. Na pewno zostanie ze mną dłużej i narazie jedyne co zrobie to wsadze mosiężne siodełko, blokowane klucze i może jakiś lepszy mostek. Pickupów narazie nie mam co wymieniać, i tak nie mam porządnego pieca i gram na interfejsie, a stocki są wystarczające do mojego grania narazie (choć nie powiem mam plany ;) przerwa w graniu i lekki detox muzyczny dobrze mi zrobiły ) No ja wiem - 300 400 zł wiecej i pewnie jakbym dobrze wyczekał do upolowałbym hellraisera albo blackjacka po przejściach - ale ja czekać po prostu nie lubie ;)

« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2021, 19:18:33 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #1 16 Lip, 2021, 09:38:40 »
Ten wózek na 7mej strunie niepokojąco mocno cofnięty do tyłu. Stroi to? :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #2 16 Lip, 2021, 11:19:22 »
Ten wózek na 7mej strunie niepokojąco mocno cofnięty do tyłu. Stroi to? :D

Nawet na to uwagi nie zwróciłem ;D tak ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #3 16 Lip, 2021, 11:29:21 »
Legendarna ściśnięta sprężynka.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #4 16 Lip, 2021, 11:54:16 »
Kurde ja nie rozumiem jak ten mój SLS mógł tak mi nie leżeć.

No ale do rzeczy - gratulacje, białe są fajne. Jaką akcję strun tam możesz ustawić?

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #5 19 Lip, 2021, 16:04:10 »
Kurde ja nie rozumiem jak ten mój SLS mógł tak mi nie leżeć.

No ale do rzeczy - gratulacje, białe są fajne. Jaką akcję strun tam możesz ustawić?

Jeszcze nic nie ustawiałem bo przyjechała w miare OK wyregulowana, nad 12 progiem mam 2,5 mm na oko. Gra sie dobrze problemów nie ma, wszystko stroi i wybrzmiewa choć pewnie można jeszcze zejść. Tak czy siak nie chce nic kręcić narazie, jak zajade struny to oddam ją do mihado na porządną regulacje i moze lekkie wyrównanie progów jak będzie trzeba.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #6 19 Lip, 2021, 17:46:45 »
2,5? wow.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #7 19 Lip, 2021, 20:16:33 »
2,5? wow.
co ? :) widzialem gorzej :) na pewno jeszcze idzie zejsc nizej bo jest mega duzy zapas. Druga sprawa no sorry - to nadal tania i do tego nowa gitara i jestem swiadomy ze tu i owdzie trzeba cos poprawic :)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Schecter C7 Deluxe
« Odpowiedź #8 20 Lip, 2021, 11:29:13 »
2,5? wow.
co ? :) widzialem gorzej :) na pewno jeszcze idzie zejsc nizej bo jest mega duzy zapas. Druga sprawa no sorry - to nadal tania i do tego nowa gitara i jestem swiadomy ze tu i owdzie trzeba cos poprawic :)

Jasne, dla mnie to po prostu bardzo dużo. Ciekaw jestem w takim razie jak w takim wiośle można zejść żeby to miało ręce i nogi.

W solarze mam chyba ok 1.7 na basowej E i 1.5 na wiolinach. I to tak optymalnie już dla mnie. Jak mam w LTD to nie porównuję bo nowe progi więc można szaleć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
25409 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 01:02:03
wysłana przez olas
3 Odpowiedzi
5166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2016, 20:01:29
wysłana przez Luke
9 Odpowiedzi
11635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2016, 08:43:46
wysłana przez Dale Cooper
10 Odpowiedzi
2761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2022, 11:16:30
wysłana przez Chomick