Autor Wątek: [NGD] Czy aby opał?  (Przeczytany 999 razy)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
[NGD] Czy aby opał?
« 17 Cze, 2021, 17:39:03 »
Przeglądajac znany portal "oddam/sprzedam/zamienię" natknąłem się na nieszczęśliwca z popsutą gitarą. W ogłoszeniu stało wyraźnie, ze wiosło ma uszkodzoną nakrętkę pręta. Mam akurat gryf który mogę transplantować, troche części też - pomyślałem ze możeeeee warto? Dogadaliśmy deala, wiosło przyszło w częściach i od razu zabrałem się za oględziny.

Gryfu szkoda, że popsuty. Dla pewności wkładam klucz, gmeram - nakrętka wyrobiona tylko na wejściu, dłuższy klucz pasuje i cud - pręt działa. Uradowało się moje czarne serce do tego stopnia ze wyjąłem od razu cala zawartość z tego wynalazku i zostawiłem tylko drewno. Klucze, most, pikapy od razu zamiana na bardziejsze, gruuuuuuuuubo przekraczając wartość gitary i granice zdrowego rozsądku.

To jest mój drugi Beton (pierwszego ma Stivo) i musze powiedzieć, ze DAMN FAM! Nie ma się do czego przyjebać. Widziałem gorsze progi w gitarach lutniczych za ciężkie kafle, a na pewno miażdżą MIM Tele którego mialem lata temu. No serio jestem pod mega wrażeniem. Poza tym "klon kanadyjski" nie wiem na ile to kanadyjskie jest, ale twarde jak cholera (rozwiercałem dziury na klucze i wiertło stawało).

Korpus - jesion, tu mam ale - nie widać tego na fotkach, ale klejony po głupiemu - pod katem. Już dawno przestałem się jarać ilością kawałków z jakich jest gitara zrobiona. Caffecaster jest chyba z 5 kawałków mahoniu a kurwi jak pojebany.

Fotki na szybko, kiedyś zrobie ładniejsze.

Spoiler





Srebrne części jeszcze do wymiany na czarne - tych akurat nie mialem pod ręką.



[Zomb mode]

Zapraszam na giełdę :P

[/Zomb mode]
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2021, 17:40:38 wysłana przez Orange »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #1 18 Cze, 2021, 01:58:38 »
Nakurwia Gojirę?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #2 18 Cze, 2021, 07:33:25 »
Byłem na giełdzie i pocałowałem klamkę. Nie potrzebujesz zajebistej końcówki mocy? ;)
HNGD! Jest piękna!

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #3 18 Cze, 2021, 09:49:43 »
Wiosło wyruszyło w tournee po Polsce! Jak wróci to przypomnę jej że na giełdę miała iść.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #4 18 Cze, 2021, 13:36:48 »
Zaznaczyc trzeba, ze przeszla przez rece profesjonalistow:
Spoiler

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #5 18 Cze, 2021, 13:41:27 »
Ufff, dobrze, że sam w niej nie grzebałeś.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #6 18 Cze, 2021, 18:31:46 »
no nie - jeszcze bym popsul...

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: [NGD] Czy aby opał?
« Odpowiedź #7 21 Cze, 2021, 10:06:38 »
Mam ten sam model, ale jeszcze sprzed kilku lat. Poszedłeś w czerni i świetnie to wygląda, ja miałem już Epiphone'a SG zrobionego na czarnym hardwarze zmienionym ze srebrnego, to nie chciałem powielać tematów i jednak pozostałem przy srebrnym w TELE. Podobnie jak Ty, wypieprzyłem prawie całość, zostawiając samo drewno. Wartość gitary wzrosła co najmniej 3-krotnie (wliczając w to koszt dopieszczenia progów przez lutnika), ale... Po czasie nabrała jeszcze głębszego odcienia butterscotch i ogólnie, jak ktoś z kolegów przebywających gościnnie na mojej sali bierze ją w łapy, to dopiero po pewnym czasie łapie się po napisie na główce, że to Benton a nie żaden Fender. Następuje lekkie zwarcie w zwojach mózgowych... Przecież każdy słyszał, ze te chińskie HB to straszne gówno i... ;)

Posty połączone: 21 Cze, 2021, 10:14:11
BTW - nie przejmuj sie wyrobiona nakretką, skoro gwint działa. Kup tego typu imbusy i po sprawie:
« Ostatnia zmiana: 21 Cze, 2021, 10:14:12 wysłana przez OMSON »