Autor Wątek: Engl E212VB Pro (vs Buzzaro 212?)  (Przeczytany 2792 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Engl E212VB Pro (vs Buzzaro 212?)
« 25 Maj, 2021, 13:16:45 »
Hej, konkretyzuje mi się wymiana paki na 212. Po ogrywaniu na youtube chyba jednak V30 bardziej leży mi niż Hesu Demon.

Mam na oku Buzzaro, która mieści się w budżecie. Ale widzę że ona już tak wisi dość długo, i nie wiem czy chcę się pakować w sprzęt który potem trudno sprzedać, albo trzeba sprzedawać za ułamek wartości. Bo różnie w życiu bywa, a czasem kasa potrzebna jest szybko. Jak ktoś wystawił mesę (fakt w dobrej cenie...) to zniknęła w ciągu dwóch dni.

Więc możliwe, że wolę dołożyć 700 zł i kupić takiego engla, żeby w razie potrzeby móc łatwiej pogodnić. Zna ktoś? Ogrywał? A najlepiej - jak się porównuje do takiego buzzaro? https://www.olx.pl/d/oferta/buzzaro-212-cabinet-kolumna-gitarowa-v30-celestion-CID99-IDGY52J.html


Buzzaro nie odrzucam jeszcze bo jak się potarguję to nie 700, a może i 1000 zł taniej będzie. 100 km ode mnie. No i jak teraz zapłacę sensowną cenę to na ewentualnej sprzedaży, jak się uda, nie stracę bardzo. Także trudna decyzja. Niestety takiego używanego engla nikt nie sprzedaje (potrzebuję 8 ohm).
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2021, 13:18:54 wysłana przez MadYarpen »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Bracie, a czemu chcesz Engla vertical? Nie wiem jak gada, ale przez to, że jest górny głośnik pod kątem i jest to V30 - może siać po uszach. Za to Engl 212 "normalny" to najlepsza paka z kilkunastu jakie miałem. Postawisz sobie w pionie po prostu. A potem łatwiej IMO sprzedasz niż dość nietypową wersję vertical.
Paczki z głów!

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
+1, poza tym obstawiam ze paczkę pionową będzie Ci w cholerę trudniej sprzedać jeśli się na to będziesz decydował. Ale ja bym brał Buzzara, to ze wisi długo wykorzystaj jako dobry start w negocjacjach :) myśle ze archiwum OLXa tez Ci może w tym pomóc, bo jak na Buzzara to nie jest jakaś super tania (pomijając ile teraz za taką nową trzeba by było zapłacić)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Vertical ze względów estetycznych w sumie. Jak mówicie że bez sensu to i bez żalu zrezygnuję z tego.

E: taka jest: https://allegro.pl/oferta/engl-e212vh-vintage-pro-kolumna-2x12-vhb-cv30-120w-7734066016 Trochę daleko tylko
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2021, 20:05:01 wysłana przez MadYarpen »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
pacio to prawie jak Bacio ;) Jeśli ma oryginalne CV30 z UK, to brałbym i kochał. Tylko z ceną niech się parę stówek zreflektuje. Tak 1500 z szipem to by był dla mnie punkt wyjścia w nego. Moja poszła za 1400 z grubym custom komdomem ochronnym i własnym odbiorem. Ale inna sprawa, że do poprzedniego właściciela, który zastrzegł sobie prawo pierwo-odkupu. Takie to zajebiste paczki!
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2021, 21:26:12 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Ten Engl z allegro to już z pół roku wisi. Zastanawiałem się nad nim, ale szczerze mówiąc, to mam wątpliwości, czy to jest pro, czy może jednak standard. Porównując z tabliczką znamionową ze strony Engla - Pro mają wyraźnie napisane Pro. Grill też jakby inny. Może jakiś starszy model, niby wygląda jak ta po lewej na batowym zdjęciu. I ta z allegro i ta z oficjalnej strony ma napisane HRB 6238, ale nie wiem, co to po englowemu znaczy.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Orange mi jeszcze tę podrzucil. Chyba faworyt. Ma pro na tabliczce. Może się dowiem jakie to v30 (swoją drogą serio taka różnica z chińskimi?).
https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-engl-e212-pro-vh-CID99-IDJPAHC.html?reason=observed_ad

Online Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Orange mi jeszcze tę podrzucil. Chyba faworyt. Ma pro na tabliczce. Może się dowiem jakie to v30 (swoją drogą serio taka różnica z chińskimi?).
https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-engl-e212-pro-vh-CID99-IDJPAHC.html?reason=observed_ad

Cenowo to tak średnio wypada, bo ta sama paka na guitarcenter jest za 2099.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Orange mi jeszcze tę podrzucil. Chyba faworyt. Ma pro na tabliczce. Może się dowiem jakie to v30 (swoją drogą serio taka różnica z chińskimi?).
https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-engl-e212-pro-vh-CID99-IDJPAHC.html?reason=observed_ad

Cenowo to tak średnio wypada, bo ta sama paka na guitarcenter jest za 2099.

I to nawet mają na stanie więc jest szansa że to nie jest cena z dupy. Dzięki. Stawia to też w innym świetle wszystkie inne paczki na olx...

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
@MadYarpen
Możesz jeszcze podpytać o cenę w Vanax Kielce, to może coś zejdą od tego co jest na stronie: http://produktymuzyczne.pl/engl-e212vhb-pro-cabinet-2x12-kolumna-horizontal,4,4806,3932

PS. Z ciekawości napisałem do informacji Engla odnośnie kraju produkcji Celestiona V30 w tej kolumnie i po około godzinie otrzymałem odpowiedź od niejakiego Jurgena G., iż Celestion od ponad 10 lat produkuje te głośniki w Chinach. Także nie ma co się łudzić, że w tych nowych paczkach siedzą głośniki z Ipswich. Oryginalne Celestiony wstawiają teraz chyba tylko do paczek Mesy, bo na ich stronce można za 145 $ nabyć taki głośnik.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2021, 15:20:07 wysłana przez mwczesniak »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Tak, tak też napisał gość choć otworzyć nie dał rady. Ale biorąc pod uwagę cenę nowych to cholera te 2k PLN to trochę za dużo, sorry. To wolę zamówić z darmową przesyłką a nie palić benzynę za 100 zł żeby tam dojechać.

Jak spuści cenę do... 1500 zł? to bym wziął.

Online Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jak jeszcze byłem userem lampowym, to te paczki widywałem po 1400-1600 PLN, więc opcja za dwa kafle to żadna rewelacja względem ceny nowej.

Vanax jest chyba dystrybutorem Engla, a jeśli nie to i tak zawsze mają jakieś ceny z dupy i w chuj tanio :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No dobra, to budżet jest.
Jeżeli chodzi o nowe, to Vanax ma engle:
pozioma 2090
pionowa 2050

Pionowa mi się podobuje bardziej, ale rozumiem, że nie warto, nawet zważywszy na kolosalną oszczędność 50 PLN?

Mam też opcję na używaną, ale jak gość nie zejdzie z ceny o 500 zł względem nowej to nie ma sensu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
9844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2011, 22:35:59
wysłana przez michu123PL