Autor Wątek: Alternatywa dla Gibson SG  (Przeczytany 2095 razy)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Alternatywa dla Gibson SG
« 21 Kwi, 2021, 14:28:26 »
Panowie

Co mozna zamisat Gibsona sg wyciagnac? podobna specka, w miare podobny wyglad (LTD sa jakos takie agresywne imo), na dobrym osprzecie i uwaga - P90.

Zapraszam do dyskusji

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #1 21 Kwi, 2021, 14:38:27 »
Czarny Ibanez z serii RG. Dziękuję za uwagę.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #2 21 Kwi, 2021, 14:46:47 »
ok, to ja wyszczegolnie:

Mahoniowy korpus
MAhoniowy, wklejany gryf
Podstrunnica - palisander lub mahon

Klucze 3+3
TOM plus stoptail

P90 (no, preferowane)


Poki co lekko modowany Framus Phil X wydaje sie idelany (poza humbami) - I tak, wioslo musi byc czarne

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #3 21 Kwi, 2021, 14:49:47 »
Tak całkiem poważnie, to nie ma zbyt wielu alternatyw. ESP Viper ma gruby korpus, wszelkie Edwardsy i inne japońskie są praktycznie kopiami 1:1.
Kiedyś był jakiś Washburn sygnowany przez Scotta Iana z Anthrax, ale to dawne dzieje.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #4 21 Kwi, 2021, 14:54:04 »
mial wkrecany gryf (Murder weapon)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #5 21 Kwi, 2021, 15:11:00 »
Guild S-100, Yamaha SG, Yamaha Revstar, ESP Ultratone, Schecter S-1?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #6 21 Kwi, 2021, 15:23:43 »
Szczerze to alternatywy nie ma. Jak nie pokraki, kopnięte w te czy tamte stronę to wykonanie z gumy i papieru. Edwards, Tokai itp. cenowo stoją na poziomie oryginałow więc gdzie tu sens i logika? jak chcesz budżetowo to szukaj SG Special i będzie pan zadowolony! ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #7 21 Kwi, 2021, 15:58:18 »
Szczerze to alternatywy nie ma. Jak nie pokraki, kopnięte w te czy tamte stronę to wykonanie z gumy i papieru. Edwards, Tokai itp. cenowo stoją na poziomie oryginałow więc gdzie tu sens i logika? jak chcesz budżetowo to szukaj SG Special i będzie pan zadowolony! ;)

Problem w tym, że Orenż nie chce budżetowo, tylko nie chce po prostu SG z napisem ,,Gibson" bo mu śmierdzi :D

Edwards albo inne japońskie kopie Gibsona. Nic innego Cię pewnie nie usatysfakcjonuje.

Ew Epiphone :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #8 21 Kwi, 2021, 16:40:32 »
Yamaha Revstar chyba znajdziesz najszybciej

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #9 21 Kwi, 2021, 18:24:03 »
Vintage VS6 :D Ale byś musiał z pikapami czarować. Miałem i kurwi.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #10 21 Kwi, 2021, 19:40:12 »
LTD mają bardzo mało wspólnego z SG. To zupełnie różne gitary. Więc je bym odrzucił na dzien dobry.

Małem chwilę Ibaneza Customa SG z lat 70tych. Właśnie na p90kach. Świetnie brzmiący instrument. Niestety miała zjechane progi prawie do zera i ją odesłałem z powrotem. Łatwiej pewnie dorwać takiego na humbach, ale na pewno warte uwagi gitary. Przykręcany gryf ma to co dla nie niektórych jest dyskwalifikacją.

Poza tym jak koledzy wyżej. Na niemieckim eBay Kleinanzeigen jest Orville SG. Ten gość sprowadza japońskie Orville i Epiphone swoją drogą. I nie wszystkie ma wystawione na aukcjach. Możesz ewentualnie zapytać czy jakieś SG na p90 wchodzi w grę.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/orville-sg-black-mij-by-orville-by-gibson-/1683648996-74-18712?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android
007

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #12 21 Kwi, 2021, 20:55:59 »
LTD mają bardzo mało wspólnego z SG. To zupełnie różne gitary. Więc je bym odrzucił na dzien dobry.
Widzisz, a ja nie. Mieliśmy w kapeli 4 różne wiosła w stylu SG, w tym oryginał Gibsona (który był najlepszy, do czasu*...) i LTD Viper 400 całkowicie dawał przy nim radę, był może jakieś 10% słabszy w masywności napierdolu, za to czytelniejszy. Ale pod most wstawiłem SD Blackoutsa - gryfowego!
*Dopiero custom barytonowy 27" zrobiony w Mayo dla Smagi zamiatał wszystko :D

Swoją drogą mogą krążyć na OLX Mayo Flame Signum i jeśli to nie standard tylko custom, to brzmiały dobrze.

Plus:Epi!

https://kytary.pl/gitary/gitary-elektryczne/sg/
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2021, 20:59:21 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #13 22 Kwi, 2021, 00:01:30 »
a ja polecam takiego:
https://www.ebay.co.uk/itm/Teisco-SG-CUSTOM-MODEL-/254569317610
Kupiłem kiedyś na allegro za 300zł i wjebałem do niego P-90.
Kurwi jak pojebane, tylko ma gryf o profilu "thick square" ;D

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #14 22 Kwi, 2021, 08:15:27 »


LTD mają bardzo mało wspólnego z SG. To zupełnie różne gitary. Więc je bym odrzucił na dzien dobry.
Widzisz, a ja nie. Mieliśmy w kapeli 4 różne wiosła w stylu SG, w tym oryginał Gibsona (który był najlepszy, do czasu*...) i LTD Viper 400 całkowicie dawał przy nim radę, był może jakieś 10% słabszy w masywności napierdolu, za to czytelniejszy. Ale pod most wstawiłem SD Blackoutsa - gryfowego!
*Dopiero custom barytonowy 27" zrobiony w Mayo dla Smagi zamiatał wszystko :D

Swoją drogą mogą krążyć na OLX Mayo Flame Signum i jeśli to nie standard tylko custom, to brzmiały dobrze.

Plus:Epi!

https://kytary.pl/gitary/gitary-elektryczne/sg/

Mi chodziło tylko o aspekt manualny. SG mają cienki korpus, inne gryfy. Miałem Vipera i SG w jednym czasie i wrażenie, że poza dwoma rogami nic te gitary nie łączy.

Szukając wiosła czysto brzmieniowo to myślę, że kolega wyżej nie ograniczałby się do samych SG. A wstawiając pickupy Gibsona do Vipera to pewnie i te 10 procent by zniknęło :-)

007

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #15 22 Kwi, 2021, 09:47:18 »
Dzieki za odzew, nie pali mi sie i tak naprawde jak sie jakas mega okazja trafi to sie trafi. Raczej jestem otwarty na opcje niz zgasowany na konkretne wioslo.


SG maja to do siebie ze zawsze mozna dokupic plytke pod p90 i je wsadzic, reszta wynalazkow z humbami - to juz moze byc trudniejsze.

O Gibsonach sie nie wypowiadam, bo po co.

LTD wykreslilem na samym poczatku listy, wlasnie z powodu innej konstrukcji (gruba decha), Poprostu mi robi jak toto wyglada.

Brzmieniowo - doskonale wiem ze to co mam w glowie bedzie ciezkie do ogarniecia i moze sie okazac ze skonczy sie na zupelnie innym wiosle.
Jestem raczej malo przychylny do tych starych japonskich wynalazkow, z ktorych na moje oko wyjebac trzeba wszytsko. Tak mam i wiosla vintage mi nie podchodza w ogole.

A przy Vintage bedac - jest pare ciekawych opcji, m.im lespaul z p90, ale mialem w przeszlosci superstrata (V6M24) z odwrocona glowka (i 2 LTD - TE200, TE212 z tej samej linii - gryfy pasowaly idealnie wymiennie z trzema gitarami) i po tym doswiadczeniu juz niespecjalnie przychylnie patrze w strone budzetowych wiosel

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Alternatywa dla Gibson SG
« Odpowiedź #16 22 Kwi, 2021, 19:49:38 »
LTD wykreslilem na samym poczatku listy, wlasnie z powodu innej konstrukcji (gruba decha), Poprostu mi robi jak toto wyglada.
No to nie wykreślaj, bo różnice wagowe i w ergonomii grania są żadne. Naprawdę. Deska jest minimalnie grubsza, za to ma większe wcięcia. Grałem A-B zmieniając się z kumplem, każde ma swoje zalety, nie było jasnego zwycięzcy. Idź, weź do łapki i będzie jasne. Albo chcesz grać, albo się gapić na noniusz ;) Trochę się pani wydajesz znudzona i nie wiesz co kupić. A może coś by się jadło, a może na rower... ;)

Szkoda w ogóle rozkminiać i proponować kiedy wchodzi jakaś polityka typu: ta firma to nie, a tamta to może. Biorę wiosło i gra, albo nie. Modyfikuję brzmienie, jeśli leży w łapie. Nie leży w łapie, ale brzmi? To nie ma problemu, można się do wielu rzeczy zaadaptować. Jeśli będę kupował coś fabrycznego do grania live, to właśnie Vipera, ew. SG. Bo to jeden z kształtów, że się zapomina o wiośle, a skupia na graniu. I nie robi mi różnicy jakaś kropka na lamówce czy inne gówno. Ważne, żeby srogo warczało, a wylane piwo nie robiło nic gicie. Nikt tego nie widzi i nikogo to nie obchodzi ;). True story.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 11:12:12
wysłana przez Vin$
6 Odpowiedzi
7367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 13:45:04
wysłana przez Tomek Martyniak
45 Odpowiedzi
15196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2013, 12:44:16
wysłana przez sinquestsound
3 Odpowiedzi
3422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2014, 20:43:38
wysłana przez silent-scream.pl
11 Odpowiedzi
5863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2015, 22:57:20
wysłana przez Pronounce