Autor Wątek: [NGD] Ważna Gitara  (Przeczytany 2034 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
[NGD] Ważna Gitara
« 20 Kwi, 2021, 22:30:27 »
To się chciałem pochwalić.



Jest to gitara, którą zawsze chciałem mieć. Laiho to gość, przez którego złapałem się za gitarę. A jego wiosła mi się zawsze mega, mega podobały. Muzyka też i z tego nie wyrosłem chciaż pewnie jestem w mniejszości.

Nigdy się jakoś nie złożyło żebym mógł ją kupić. Albo kasy za mało, albo coś tam. No ale teraz jakoś się kasa znalazła i wolny wieszak na ścianie. Plus jak Alexi zmarł to też miało  wpływ na zwiększenie priorytetu. Tyle, że nie chciałem brać udziału w zarabianiu na jego śmierci więc wiosła po 7 tysięcy nie wchodziły w grę.

Trafiła się ta, za cenę uczciwą za 13 letniego LTD serii 600, jak na obecne warunki. Tyle że ma zdarty lakier z gryfu, a ktoś się nie postarał w 100% - stąd cena. Nie jest to wprawdzie najulubieńsza biała albo czarno różowa, ale nieważne.

O jakości wykonania trudno mówić w przypadku wiosła które ma 13 lat, którą ktoś trochę skrzywdził i zamiast baboli QC można liczyć rysy (choć stan lakieru jest w sumie super jak na kształt i wiek gitary). No i potrzebny jest jej porządny setup. Na razie wymieniłem baterię bo podejrzanie miała małego kopa na 81. Ale tak czy inaczej ma się wrażenie obcowania z kawałem solidnego patyka. Nawet nie wiem jak to określić.

Poza tym prezentuje się zajebiście. Odbiega od obecnych standardów topów fifarafa, matowej farby i 15 częściowych gryfów, ale przynajmniej nie wygląda jak zabawka.

Pójdzie do lutnika na polerkę i odmalowanie gryfu, wyczyszczenie floyda i generalny setup. Potem pewnie wywalę tego EMG bo chyba się nie dogadamy, ale dam mu szansę. Jak nie wyjdzie to zrobię full fanboy i wsadzę tam sygnaturę Laiho.

Póki co zdjęć mało bo mam nadzieję że lepsze zdjęcia będą po serwisie.





Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #1 20 Kwi, 2021, 22:34:54 »
Kojarzę po tym lakierze, ze chyba ta sztuka była przedmiotem dramy na jakiejś grupie FB. Gita od gościa co focil sprzedawane wiosła na szarej kanapie vs kupujący.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #2 20 Kwi, 2021, 22:37:54 »
Kojarzę po tym lakierze, ze chyba ta sztuka była przedmiotem dramy na jakiejś grupie FB. Gita od gościa co focil sprzedawane wiosła na szarej kanapie vs kupujący.
Jakiej dramy?
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi, 2021, 22:41:59 wysłana przez MadYarpen »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #4 20 Kwi, 2021, 23:23:33 »
aż sam z ciekawości znalazłem:
https://www.facebook.com/groups/sprzedamgitare/permalink/2544519038987614

Hm to chyba nie ta. Tzn. fakt lakier z gryfu zdjęty, ale żadnych głębokich rys, obitych rogów poza drobnymi odpryskami. Parę rys od paska z tyłu. Jak na wiosło 13 letnie to jest cacy.

A jak to ta, to poza tym że ktoś ukrył fakt zdarcia lakieru i był chujem to w tym za wiele prawdy nie ma bo gitara jak mówię jest w dobrym stanie, a śladów jakichś napraw nie widać. A kupujący kupił na podstawie jednego zdjęcia, za co gratulacje...

Dzięki za  znalezienie, bo mnie trochę uspokoiłeś. A wystraszyłem się że jakaś lewizna a ja się jaram niezauważywszy.

Swoją drogą to były czasy jak za 2,5k te wiosła można było kupić.

E: a to jednak ta. Mnie na szczęście nikt nie oszukał więc mam spokojną głowę :)
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi, 2021, 23:31:42 wysłana przez MadYarpen »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #5 20 Kwi, 2021, 23:30:06 »
Dokłądnie tak samo lakier zeszlifowany przy główce.

Kupujący kupił na podstawie 7 zdjęć (ale zadnego od tyłu)  i zapewnienia że stan 10/10 i nic nie było robione u lutników ;D


Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #6 20 Kwi, 2021, 23:32:43 »
Dokłądnie tak samo lakier zeszlifowany przy główce.

Kupujący kupił na podstawie 7 zdjęć (ale zadnego od tyłu)  i zapewnienia że stan 10/10 i nic nie było robione u lutników ;D


Tak tak. Z tym że nie robione u lutników to nawet mogła być prawda, bo to zdarcie lakieru to zjebał ktoś lekko. Możliwe, że nie lutnik ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #7 21 Kwi, 2021, 09:58:47 »
O to ten LEGENDARNY Alexi od Lipińskiego. Pamiętam doskonale te dramę.

Mam serio nadzieję, że nie przepłaciłeś. :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #8 21 Kwi, 2021, 10:29:26 »
Serio to zakładając że poza kosmetyką jest wszystko OK, to nie widzę problemu. Ale rozumiem tego gościa bo jakbym nie widział wcześniej zdjęć i zakładał że wiosło jak nowe to też bym był wściekły.

Gryf jest prosty, fretwork jest OK, progi nie są mocno zużyte - choć grane były niewątpliwie.

Floyd do wyczyszczenia, bo np. mikrostroiki chodzą trochę ciężko. Ale strój trzyma. Więc wydaje mi się, że to co jest ważne jest w porządku.

Jak usłyszałem o dramie to się wystraszyłem, że jakaś podróbka czy coś.

Kosmetyką się zajmę i dam znać wtedy czy przepłaciłem.

Wiem na przykład za to, że przepłaciłem za praktycznie nowego schectera, mimo że był bez śladów używania i miał wypasioną speckę. I jeszcze straciłem oczywiście na sprzedaży. Więc to trochę zmienia perspektywę na to co ważne przy takich zakupach.

No ale coś więcej pewnie mi powiedzą w serwisie. 

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #9 21 Kwi, 2021, 11:09:45 »
Odkręć zaślepkę pręta gryfu i sprawdź w jakim stanie jest śruba i pręt. Czy jest jeszcze miejsce do regulacji w obydwie strony i czy nie jest zerwany/zapieczony.
Resztę widziałeś na fotkach więc moim zdaniem gość który jęczał na FB po prostu nie wie jak kupować w sieci.

Zajebisty jest ten model, a z główkę w reversie już całkiem by dupsko urywał.

Gratulacje! :)

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #10 21 Kwi, 2021, 11:19:21 »
Odkręć zaślepkę pręta gryfu i sprawdź w jakim stanie jest śruba i pręt. Czy jest jeszcze miejsce do regulacji w obydwie strony i czy nie jest zerwany/zapieczony.
Resztę widziałeś na fotkach więc moim zdaniem gość który jęczał na FB po prostu nie wie jak kupować w sieci.

Zajebisty jest ten model, a z główkę w reversie już całkiem by dupsko urywał.

Gratulacje! :)

Śruba wygląda OK. W sensie jest;)

Ale do kręcenia bym musiał poluzować struny... A z tym floydem to ja pierdolę toto stroić potem :D No ale zrobię to, jasne. Dzięki za tipa bo o pręcie nie pomyślałem.

A ta główka ESP/LTD to chyba w ogóle mój ulubiony design.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Ważna Gitara
« Odpowiedź #11 28 Kwi, 2021, 11:25:44 »
No to poszła do serwisu. Będzie malowana, polerowana, zaprawkowana itd.

Za około miesiąc zobaczymy efekty :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2009, 07:42:52
wysłana przez nikt
25 Odpowiedzi
18800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2011, 23:55:41
wysłana przez Bjørn
6 Odpowiedzi
3839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2013, 19:15:52
wysłana przez peterrw
13 Odpowiedzi
6840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2013, 12:07:32
wysłana przez Marency
5 Odpowiedzi
2881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2017, 07:45:38
wysłana przez Ghost_of_Cain