Autor Wątek: [NGD] Solar A1.8C  (Przeczytany 6702 razy)

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
[NGD] Solar A1.8C
« 18 Kwi, 2021, 14:59:29 »
Witam serdecznie! Ostatnie NGD należało do Jacksona Davida Davidsona, więc dzisiaj dla odmiany coś bardziej konserwatywnego - czarny strat :-\

Tym razem nie ma żadnej płomiennej historii, zwyczajnie zachorowałem na 8strunówkę i akurat tak się jakoś stało.

P0rn:
Spoiler

Specka należy już do klasyki
body: olcha
gryf (set-in): klon
podstrunnica: heban
progi z nierdzewki
pikapy: Duncan Solar
skala: 27 cali
mostek Evertune

Jak gra? Jak dla mnie zajebiście, nie miałem większych problemów z wskoczeniem na 8 strun, po paru godzinach już czułem się jak w domu. Z pewnością to zasługa wygodnego, dość płaskiego gryfu. Dostęp do wysokich progów nie wymaga praktycznie jakiegokolwiek wysiłku. Trochę zaskoczeniem było dla mnie że pomimo 27 cali i 8 strun to ten Solar nie jest większy gabarytowo od mojego 6strunowego Ibaneza (zasługa trochę krótszego korpusu?).

Fabrycznie założone są chyba jakieś 9-64 czy coś podobnego, docelowo nie planuję jakoś znacząco podbijać rozmiaru strun (9-74, potem się zobaczy).

Na szybko robione próbki:
Wlacz osadzony player soundcloud
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #1 18 Kwi, 2021, 17:33:35 »
bardzo gleboko osadzony mostek w sensie jak trzymasz gitare to bardzo mocno przesuniety w prawo, to tu sie ta przedluzona menzura ukrywa, czujesz róznice?
Podobaja mi sie solary ale imho troche za drogie

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #2 18 Kwi, 2021, 17:39:29 »
Za drogie? Sam Evertune to jest od 300 baksów w górę.
Paczki z głów!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #3 18 Kwi, 2021, 18:11:29 »
Jak QC? Ostatnio podobno różnie bywa, pewnie przez pandemie...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #4 18 Kwi, 2021, 18:14:32 »
Sprytnie rozwiązali sobie temat gabarytu całkowitego gitar. Im dłuższa skala tym 24 próg głębiej w korpusie, a nie jak standardowo, dłuższy gryf w stronę główki. Zero pieprzenia się z różnymi futerałami, kartonami do wysyłek. Ciekawe tylko jak z komfortem użytkowania.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #5 18 Kwi, 2021, 18:23:48 »
Jeśli chodzi o komfort z głębiej osadzonym mostkiem - dla mnie jest w porządku. Gram głównie w ustawieniu klasycznym i nie muszę daleko sięgać ręką żeby grać w niskich pozycjach + nie miałem wcześniej doświadczenia z dłuższą skalą. Porównując to bardzo podobnie mi się trzyma Warriora i Solara.

W kwestii QC też miałem obawy, bo zdążyłem się naczytać to i owo, ale jest dobrze (przynajmniej w moim egzemplarzu), progi równo oszlifowane, nic w ręce nie haczy, śladów po kleju nie widać. Jest jeden mikro-babol na lakierze koło jacka - to wszystko co udało mi się wypatrzeć przy oględzinach.

Edit: co do ceny, kwestia indywidualna tak naprawdę. Za te pieniądze Solar daje naprawdę fajnie grającą speckę przy oczywistej 'loterii' w kwestii QC. Wcześniej po głowie chodził mi Kiesel Aries ale zdecydowałem się zaryzykować za mniejszą kwotę.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2021, 18:34:32 wysłana przez Filun »
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #6 18 Kwi, 2021, 19:06:17 »
Mówie tylko ze za 3-4k solar pewnie nie bylby moim pierwszym wyborem ale szanuje. Single pod gryfem daja w niektórych modelach, u mnie to props

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #7 18 Kwi, 2021, 20:26:29 »
I znowu kozak gita, z inlayem jutubera na 12tym...

Ale no co, cieszę się Twoim szczęściem :D

EDIT: a, nie evertune... to się nie cieszę :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #8 18 Kwi, 2021, 22:47:09 »
E, w 8 na bazowych stronach masz dzyn dzyn. Evertune zajebisty Imo, a jak chce pograć jak biały człowiek to ma drugie wioslo.

Spoiler

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #9 18 Kwi, 2021, 23:00:02 »
a jak chce pograć jak biały człowiek to ma drugie wioslo.

Od tego mam tele siekierą ciosane
Spoiler
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #10 18 Kwi, 2021, 23:26:49 »
E, w 8 na bazowych stronach masz dzyn dzyn. Evertune zajebisty Imo, a jak chce pograć jak biały człowiek to ma drugie wioslo.

Spoiler

U mnie w 8 na bazowych strunach miałem mlem-mlem, nie żadne dzyn-dzyn. Konsystencją przypominało to rozgotowany makaron spaghetti pośledniej marki z Biedronki.
Nawet na .80 mam nieco za miękko.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #11 19 Kwi, 2021, 14:35:00 »
U mnie w 8 na bazowych strunach miałem mlem-mlem, nie żadne dzyn-dzyn. Konsystencją przypominało to rozgotowany makaron spaghetti pośledniej marki z Biedronki.
Nawet na .80 mam nieco za miękko.



I dobrze, ze tez masz 6 do grania.

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #12 25 Kwi, 2021, 20:11:31 »
A jak z sustainem w twoim egzemplarzu?
Pomimo ze ogolnie gitara byla chyba najwygodniejsza z tych ktore do tej pory mialem (choc nie wersja 8 strunowa) to sustain na wiolinach mnie mocno zawiodl.
Nagralem nawet Solara z evertunem i 2 inne moje gitary jedna z stalym mostkiem ala TOM i druga z ruchomym nie orginalnym floydem bez zadnych modyfikacji typu wiekszy czy mosiezny blok ktore mialy by wplynac na ten sustain i Solar wybrzmiewal o jakas polowe krocej niz pozostale 2 gitary (szkoda ze zapomnialem zgrac tego screenshota z DAW'a jak stawialem system na nowo).
I zastanawiam sie czy to byl przywar tego mojego egzemplarza czy moze evertune tak ma.

Druga sprawa jak u Ciebe z wykonczeniem pod wzgledem malarskim ze tak powiem? stzrelam ze korpus twojej gitary podobnie jak i tej ktora ja mialem jest klejony z 3 kawalkow drewna i czy nie ma u Ciebie wyraznych sladow wzdluz lini klejenia drewna, cos jakby ktos nie przeszlifowal lakieru pomiedzy nakladaniem warstw zeby nadac jednolita powieszchnie powloce tylko przelecial "szprajem" i tak zostawil.

Zastanawiam sie czy nie dac Solarowi drugiej szansy bo byl dlamnie naprawde wygodny ale gitary za 1/3 ceny tego instrumentu maja lepszy paint job i ten nieszczesny sustain.


Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #13 25 Kwi, 2021, 20:26:40 »
O co chodzi z tym sustainem?
Gracie slow doom czy solowki "BB King ma zawieche"

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #14 25 Kwi, 2021, 21:07:38 »
@Frantick jakoś mi nie podpadło żeby brakowało mi sustainu, przez cały czas jak mam tego Solara to sobie dovibratuję albo dodelayuję i jest w porządku. Inna sprawa to to że nie jest mi do szczęścia potrzebne nie-wiadomo-ile sustainu.

Z wykończeniem malarskim to może jestem ślepy dzięki spędzaniu większości życia przed monitorem, ale nie widzę śladów klejenia. Mnie Solar wygrał oferowaną specką, a jak był jeszcze dla Ciebie wygodny to czemu by mu nie dać drugiej szansy?
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Solar A1.8C
« Odpowiedź #15 25 Kwi, 2021, 22:01:39 »
@Orange nie wiem czy to podpada pod twoja kategorie "BB King ma zwieche"


ale ten Solar ktorego mialem "gasl" w trakcie grania dluzszych dzwiekow tej melodii.
I pewnie to jest mocno indywiudualne ale jednak iles tam lat juz pitole na tym wiesle i jak gram to podswiadomie spodziewam sie ze to co zagram zabrzmi mniej wiecej jakis sposob i moze dlatego tak bardzo mnie to zdziwilo.
Podobnie do tego jak ustawisz evertuna w tryb pelnej korekcji wysokosci dzwieku i nie masz bendow ani wibrata ja gram swoje a gitara swoje a w srodku zastanawiam sie "cos tu jest nie tak".

@Filun dzieki za info, zawsze to jakis krok w strone podejscia nr 2 do Solara.

« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2021, 22:10:03 wysłana przez Frantick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2013, 22:25:42
wysłana przez ChopZeWsi
28 Odpowiedzi
31483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2015, 20:05:00
wysłana przez Kudlathy
2 Odpowiedzi
3287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2018, 19:59:47
wysłana przez vastio
20 Odpowiedzi
8723 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2019, 22:32:29
wysłana przez 7th
11 Odpowiedzi
4725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2020, 02:13:43
wysłana przez MadYarpen