Autor Wątek: Pluginy od Neural DSP - problem z "pykaniem" i "strzelaniem"  (Przeczytany 41171 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Wszystko ma swoje wady i zalety.
Pluginy nie są od tego, żeby zastąpić lampę, nie są lepsze od lampy. Lampa nie jest lepsza od pluginów. To wszystko zależy od zastosowania.

Ja na przykład nie mam zdania wyrobionego do końca. Sam mam w domu nieduży lampowy wzmacniacz i 112, których od jakiegoś czasu w ogóle nie używam. Gram w słuchawkach na pluginach, czasem coś pyka i trzeszczy, ale rzadko, bo pogrzebałem w komputerze i wywalam co niepotrzebne. A najwięcej błędów słychać tak naprawdę w przypadku gdy nagrywasz a potem sobie odtwarzasz. Wtedy to naprawdę wszystko słychać.

ALE na lampę też przesiadałem się z pluginów. Teraz znowu wolę pluginy. Za jakiś czas pewnie znowu będę wolał lampę jak nastąpi jakaś zmiana sytuacji życiowej.

Lampa obnaża bardziej błędy. Przygotowując się do nagrania płyty nagrywałem się ale na cyfrze. Potem na lampie było zdziwko :D

Posty połączone: [time]02 Kwi, 2021, 20:16:47[/time]

Nie mam od kogo pożyczyć.
Nie mam kompa wpiętego na stałe.

W takim wypadku branie się za wtyki, żeby pograć 15 minut to beznadziejny pomysł :D
AUX do Yamahy, wpinasz metronom/bębny z telefonu i wio na słuchawkach.

Ale po co na słuchawkach skoro ona ma głośniki ? :D w dodatku większa wersja 30 W trochę pełniej brzmi.  Jakie AUX, jakie AUX - teraz wszystko jest już na bluetooth :D  a jak się dokupi  Relaya to w ogóle nie ma już kabli bo i zasilanie jest z baterii jonowo-litowej.

Posty połączone: 02 Kwi, 2021, 20:25:55
@october Właśnie o tym pisałem, no na moje to ten Wong jest tak ultra suchy, że nie da się tam wyciągnąć nic sensownego po prostu

Dla mnie w ogóle wiele tych Hi Gainowych wzmaków jakie mają w tych wtyczkach artystów (Plini, Gojira itp.) to po prostu jakaś "wersja"  Peaveya 5150/6505/EVH III. Tak jakby zrobili sobie jedną "bazę", "podkład" i tylko modyfikują to dla danego artysty. Widać to jak powyłącza się w cholerę wszystkie EQ, Dopałki i ustawi wszystko na godzinę 12 i zacznie się od tego ustawiać. Wiadomo że ww wzmaki były wzorowane na SLO no i właśnie jak się odpali wtyczkę SLO widać to od razu.Mi z tymi wzmakami nigdy niebyło po drodze soooooł....W Gojirze jest niby Mesa też, żeby oddać brzmienie ich starszych płyt, tylko że jak pograłem na niej i z ciekawości odwróciłem się na fotelu aby odpalić prawdziwą to ucieszyłem się, że prawdziwa tak nie brzmi :D
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2021, 20:25:55 wysłana przez Chomick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
16072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
56526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
6515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius