Autor Wątek: NGD Gibson Las Paul Studio Teal Blue 2001  (Przeczytany 1686 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
NGD Gibson Las Paul Studio Teal Blue 2001
« 07 Mar, 2021, 20:31:37 »
Gibson w kolorze niebieskim, albo zielonym. Taki kameleon w zależności od światła. Wolę wersje niebieską ;-)

Rocznik 2001. 4,4kg. Gryf 59 (?). Masywniejszy w kazdym bądź razie.
 
Miałem już Studio 2011 i ta dużo lepsza. Nie wiem czy to ta dodatkowa waga wpływa na brzmienie, ale gita super rezonuje. ESP tak nie umie 🤣







Polecam  :headbang:

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
W studio były dawane 60 slim taper, tylko raz im grubsze wychodziły raz cieńsze, ale 50' to nigdy nie była. Ja też myślałem że mam gruby gryf dopóki nie wpadł mi w łapy EPI Bjorn - pamiętasz tą gitarę ? Tam był właśnie gryf 50's  ;)

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ten typ lakieru zawsze powodował u mnie mrowienie tu i ówdzie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Gibsonowners chyba odradza się na ss.pl.

Bez puszek i z większymi gałami byłoby chyba ciekawiej. Kolorek to ten sam co Grohl ma na swojej sygnaturze?
Co ona taka ciężka?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Prawdopodobnie dlatego, że ma traditional weight relief. Chambered chyba od 2004 było ale se nic uciąć nie dam. Miałem studio 2003, który ważył 5,5kg przy cienkim gryfie. Po 20 min gry na stojąco odechciewało się wszystkiego. :P

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Oryginalne gałki mam w futerale. Muszę porównać w której wersji lepiej ona się prezentuje :-)
A co do wagi to było pierwsze co mnie zaskoczyło przy wzięciu gitary do ręki. Wnioskuję, że komór nie ma bo mój poprzedni Studio to sporo lzejszy był. Tu czuć, że to nie zabawka. Trzeba na siłkę chodzić hehe.

To jak oni te gryfy robili, że niby 60ka a raz grubszy a raz cieńszy? Chyba, że w ramach 60ki są bardziej płaskie i bardziej okrągłe gryfy? Tak czy siak wygodna jest.

Jedynie klucze pójdą do wymiany na blokowane.
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573

To jak oni te gryfy robili, że niby 60ka a raz grubszy a raz cieńszy? Chyba, że w ramach 60ki są bardziej płaskie i bardziej okrągłe gryfy? Tak czy siak wygodna jest.


Ręcznie i na oko - mówię poważnie. Mieli bardzo duży zakres tolerancji, tak samo jak z kątem wklejania gryfu. Mi się w sumie to podoba, każdy jest inny.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Weź ją na słońce jak będzie pogoda i zrób jakieś makro. Nie widziałem tego lakieru live. On ma jakiś drobny pobłysk perły albo brokatu?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.

To jak oni te gryfy robili, że niby 60ka a raz grubszy a raz cieńszy? Chyba, że w ramach 60ki są bardziej płaskie i bardziej okrągłe gryfy? Tak czy siak wygodna jest.


Ręcznie i na oko - mówię poważnie. Mieli bardzo duży zakres tolerancji, tak samo jak z kątem wklejania gryfu. Mi się w sumie to podoba, każdy jest inny.
W 2001 roku to bym się spodziewał, że wszystko maszynowo idzie i kazda gitara jest identyczna w danej serii.

No, ale fakt, że jedna i druga gitara była dla mnie wygodna. Z tym, że ja nie jestem aż tak wrażliwy na profile gryfów.

Zrobię zdjęcia w świetle dziennym na dniach jak ten lakier wygląda. Jak wyżej napisałem w wersji niebieskiej ładniejsza dla mnie :-)
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573

To jak oni te gryfy robili, że niby 60ka a raz grubszy a raz cieńszy? Chyba, że w ramach 60ki są bardziej płaskie i bardziej okrągłe gryfy? Tak czy siak wygodna jest.


Ręcznie i na oko - mówię poważnie. Mieli bardzo duży zakres tolerancji, tak samo jak z kątem wklejania gryfu. Mi się w sumie to podoba, każdy jest inny.
W 2001 roku to bym się spodziewał, że wszystko maszynowo idzie i kazda gitara jest identyczna w danej serii.

No, ale fakt, że jedna i druga gitara była dla mnie wygodna. Z tym, że ja nie jestem aż tak wrażliwy na profile gryfów.

Zrobię zdjęcia w świetle dziennym na dniach jak ten lakier wygląda. Jak wyżej napisałem w wersji niebieskiej ładniejsza dla mnie :-)

Obejrzyj sobie filmiki z fabryki to się zdziwisz patrząc nawet na te niedawno krecone :D  Korpusy są wycinane przez CNC ale z gryfami już bardziej ręcznie się bawią a co dopiero 20 lat temu kiedy CNC nie było jeszcze takie popularne (zauważ, że trudniej było kupić wtedy tanią gitarę z wypukłym topem).

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Jak widać na zdjęciach gitara potrafi być zielona albo niebieska. Dziś jest pochmurno, ale jak dałem do okna to widac, że robi się niebieska a w miejscu bardziej zacienionym zielona. Teraz jest na stojaku i jest w miarę niebieska a na wieczór brzydnie na zielono ;-)






Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Sztosik! Lubię takie kolory! :) A i mój hejt na LP z wiekiem mija. :D

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Sztosik! Lubię takie kolory! :) A i mój hejt na LP z wiekiem mija. :D
Miałem podobnie. Może nie tyle je hejtowałem, co nie rozumiałem. Wraz ze wzrostem siwych włosów na głowie, człowiek idzie bardziej do Gibsona i Fendera ;-)

Jeszcze idzie do mnie Vox AC15C1 w limitowanej wersji Blue :-)
007

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kozacki lakier!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2009, 17:28:17
wysłana przez Drevniak
7 Odpowiedzi
8281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2014, 08:16:39
wysłana przez Stivo2005
0 Odpowiedzi
8201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2014, 22:03:06
wysłana przez nikt
11 Odpowiedzi
4220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 23:25:17
wysłana przez lefty
5 Odpowiedzi
1647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2021, 14:04:58
wysłana przez dari555