Autor Wątek: T.C. Electronic g-major vs Rocktron Intellifex Blackface  (Przeczytany 14121 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
W imieniu Radka M zapraszam do lektury :)

Offline johnny_ibz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
czytalo sie super :) mialem przez momencik tego g-majora i bez bicia przyznaje Radkowi racje - trzeba wiedziec czego sie oczekuje i naprawde miec pojecie jak wykorzystac tego potwora. ja nie mialem, kupilem bo to byla kwestia chwili, zwykla pochopna decyzja i skonczylo sie rychla sprzedaza :) jestem dzis bardziej sklonny kupic Rocktrona przez swoj minimalizm sprzetowy. tak wiec ten artykul powinien byc przestroga ;) jeszcze raz gratki za text!
Brawdziwi dwardziele używają dylgo dwardyg zbółgłozeg

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9126411 <- warto zerknąć :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ja za to jako posiadacz Intellifexa przyznaję, że jest bardzo trafnie opisany.
Jako drobne uzupełnienie dodam, że zamysł Intellifexa jest taki, że sygnał podstawowy wchodzący do efektu jest nieruszany. Do niego domiksowywane są na wyjściu efekty. Stąd też patent z tymi glosami. Chorusy dodaje się jako dodatkowe głosy, do podstawowego, niemodulowanego. Dzięki temu procek jest transparentny.

Jedyna rzecz, do której bym się czepił to postawienie tych dwóch procków na jednej półce. G-major jest tak ze 2 - 3 razy droższy i ujęcia tego faktu zabrakło mi w arcie.


Aha, gratuluje artykułu. Bardzo konkretnie napisany, podoba mi sie :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Chorusy dodaje się jako dodatkowe głosy, do podstawowego, niemodulowanego. Dzięki temu procek jest transparentny.

To co fizycznie dodaje efekty do sygnalu? Inny procek? Sorry troche sie nie znam i dlatego pytam?

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Cytuj
Chorusy dodaje się jako dodatkowe głosy, do podstawowego, niemodulowanego. Dzięki temu procek jest transparentny.

To co fizycznie dodaje efekty do sygnalu? Inny procek? Sorry troche sie nie znam i dlatego pytam?

Nie znam architektury tego procka, ale może po prostu na takiej zasadzie na jakiej działają zestawy z mixerem liniowym?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Tzn, jest tam osobny uklad opozniajacy i modulujacy sygnal, a proc ma za zadanie jedynie zmiksowanie wszystkiego?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Dzieki ;) i milo ze sie przynajmniej niektorym podoba. A co do cen, to nie wyszczegolnilem tego, bo skupilem sie raczej na porownaniu prockow tej samej klasy. Cena majora jest wyzsza, ale w gruncie rzeczy jest to podobny pulap(rocktron jakies 700, majora za te 1000 da sie kupic, wiec 300zl roznicy to nie jest kolosalna sprawa - oczywiscie mowa o uzywkach, bo w przypadku intellifexa o czym innym mowy byc nie moze). Zreszta wystarczy spojrzec na tematy rozne, ludzie zastanawiaja sie wlasnie nad tymi dwoma prockami i chca je do siebie porownac, dlatego powstal ten test.
 





Wróbel, jak chcesz zobaczyc jak to wyglada w intellifeksie od strony technicznej, to spojrz na PDFa z instrukcja, w rodziale szostym(principle of operation) jest fajny schemacik, no i wylada to wlasnie tak jak mowi mikos, czyli do sygnalu analogowego domiksowywany jest sygnal przetworzony w procku(domiksowywany jest w roznym stopniu, w zaleznosci jakie beda ustawienia mixera), czyli sa dwa tory sygnalowe, jeden "czysty" a drugi przetworzony, domiksowywany do nieprzetworzonego.






Harv: mozesz poprawic jedno zdanie na poczatku we wstepnie, bo jest tam znak zapytania od czapy wsadzony, a powinien bys usmieszek(tego pewnie edytor nie zrozumial i dlatego wstawil znak zapytania)
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2009, 00:01:02 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !