Autor Wątek: A.Wyz....lski - serwisant wzmaczniaczy  (Przeczytany 2229 razy)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
A.Wyz....lski - serwisant wzmaczniaczy
« 13 Lut, 2021, 20:48:40 »
Czołem ekipa. Kupiłem mese roadster z drugiej ręki, dzisiaj zaglądałem do środka i znalazłem taki podpis. Dla mnie to znaczy ze było coś grzebane, teraz pytanie co. Chciałem namierzyć gościa, ale za ciuła nie idzie Go wygooglować, zna ktoś może ???

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Dla mnie to znaczy ze było coś grzebane
To daleko posunięty wniosek.
Dla mnie oznacza fabryczne podpisy lub podpis serwisanta, np po wymianie lamp.

Posty połączone: 14 Lut, 2021, 15:54:40
PS.
Zapytaj Arkadiusza Wyzińskiego co tam grzebał ;)
https://www.facebook.com/arek.wyzinski
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2021, 15:54:40 wysłana przez spacelord7 »

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Dzieki

Zomballo

  • Gość
No przecież widać, że rezystor siatki wymieniony był. Pewnie ktoś jechał do upadku lamp moczu. ;)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Kompletnie się nie znam, a czy to spora modyfikacja ?:)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
No przecież widać, że rezystor siatki wymieniony był. Pewnie ktoś jechał do upadku lamp moczu. ;)

Sugerujesz ze Zibi z teksasu tez maczal w tym palce?

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Zibi z teksasu ?

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
@Zomballo kupil wzmak w ktorym pewien hamerykanin odstawil maniane lutujac czesci na odwrot i zlozyl, ze na calym siwecie ludzie graja w warunkach jak w teksasie. Tak w skrocie.


ED:
Chociaz ostatnie wydarzenia i moje osobiste resercze wskazuja ze Randaldal smith tez ma nierowno pod kopuo, wiec moze te rezystory musialy byc wymienione.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2021, 16:05:21 wysłana przez Orange »

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Kiedyś wpadl mi w oko artykuł, ze po pewnym SN mesy roadster, wydali servis biuletyn aby wymienić jakiś rezystor w celu wyeliminowania awarii w przyszłości. Dzwoniłem do Mesy i pytałem czy mój SN był objęty jakąkolwiek naprawa, serwsiem w okresie gwarancji i stety/niestaty nie było nic robione. W linku poniżej znajdziemy informacje ze modyfikacja wymagała wymiany/dodania reszystora "220k 1/2W metal film resistor - Mesa PN# 505220" a na zdjęciu widać że dodany rezystor to 22K05% być może to to ?

Link do forum
http://www.grailtone.com/forum/viewtopic.php?t=6291&start=15

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
A dzowniles do Laudy? Bo oni maja "serwis" tylko z nazwy, a nie z praktyk.

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Dzwoniłem do serwisu mesy w USA to wersja 110 v

Posty połączone: 15 Lut, 2021, 18:02:07
Poszukałem filmiku na yt jak ktoś rozkręca roadstera. Wyglada na to ze w tym miejscu muszą być dwa rezystory. Zdjęcie poniżej, @Zomballo o to Ci chodziło co na zdjęciu ?
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2021, 18:02:07 wysłana przez Kudlaty321 »

Zomballo

  • Gość

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
@Zomballo powiedz jeszcze po czym twierdzisz w pierwszym poście ze był zmieniany ten rezystor ?

Zomballo

  • Gość
Ten szary jest oryginalny Dale ten drugi wymieniony. O tym błędzie co piszesz też czytałem ale jestem za cienki w dupie żeby zrozumieć ten technologiczny żargon. Jeśli Ci nie habla to ślij Miśkę do naszego Mike Soggldano. Poklnie, powyzywa od pedałów ale poprawi Randalla. :)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
@Zomballo Ale powiedz mi po czym tak twierdzisz ze był wymieniany (krzywo przylutowany, czy po nazwie części widzisz ze jest nieoryginalny )? Próbuje znaleźć schematy tej mesy i popatrzec na spokojnie bo parametrów tego rezystora nie znam. Co do dalszej części Twojej wiadomości nie rozumiem może ja jestem za cienki w dupie ;D ;D ale jak coś trzeba dawaj znać z przyjemnością załatwię

Zomballo

  • Gość
Oj chyba powinienem zamiast tu to udzielać porad odnośnie utraty zmysłów na jakimś forum geriatrycznym. Zasugerowałem się  Single Rec gdzie w tym miejscu są dwa rezystory siatki, które często się palą razem z lampami końcówki. Pewnie masz wszystko dobrze choć ten przypalony lut przy brązowym kabelku może mieć oddzielną historię. Tak jak Orange napisał trzeba nieraz poprawić tych szarlatanów z zachodu. Sam miałem modowanego Single i Dualkę, które bez poprawek grały jak zepsute.

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Dzięki bardzo majstry za pomoc ! Gadam z serwisantami i ogarniam na innych forach schematy do tej mesy. Jak dowiem się szczegółów to dam Wam znać, abyśmy na przykrość byli bogatsi ! Dziękuje !:)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
FYI, ten rezystor jest oryginalny, jedyne co tam było robione to układ przełączników kanałów, reszta jest oryginalna