Autor Wątek: [NGD] Ani Kielecki, ani Winiary  (Przeczytany 1470 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
[NGD] Ani Kielecki, ani Winiary
« 10 Lut, 2021, 18:46:57 »
Historia jest krótka acz treściwa - zachciało mi się coś w bardziej okrągłych kształtach (no, ewentualnie V) i nawinęło się takie coś.
Zastanawiałem się kilka dni i stwierdziłem że wezmę, co mi tam, grunt że brunetka.

Moje romanse z początku zawsze są takie... pragmatyczne raczej, a dopiero potem się pojawia sentyment - potrzebowałem drugiej szóstki żeby sobie eksperymentować ze strojeniem bardziej, nie mogę skakać w kółko między E, D, C# i B na jednej gitarze. No i od dawna mi się zaczęły bardziej podobać kształty LP niż superstraty.

No to do rzeczy:
Sam do końca nie wiem, z czym mam do czynienia.

Wiem, że to Flame LPIV.
Wiem, że korpus ma z olchy, a gryf z klonu, podstrunnica wygląda na moje oko na palisander, ale ja się nie znam.
Tuning był robiony:
- EMG 81 i 89
- Klucze Shaller
- Most i strunociąg Gotoh
Także doinwestowana.
Niestety przydałby się jej facelift, bo ma parę obić, ale to nic, Schectera miałem wychuchanego i boję się teraz go zadrapać, tu nie będę miał takiego problemu.
Tyle z obiektywów.

Subiektywy są takie - ciężkie, kurła, bydlę.
Waży więcej niż ten lotniskowiec Schectera. Jednocześnie większość tej wagi siedzi w korpusie, więc zdaje się będzie wygodnie na stojąco - nie wiem, bo moje straplocki nie pasują do tego co tam jest zamontowane.
Ale na siedząco manualnie będzie całkiem przyjemna.
Na tyle na ile mogę ocenić przez ampsimy VST, to brzmi całkiem elegancko. Inaczej niż Vendetta, inaczej niż Blackjack - nie umiem opisywać brzmień, nawet nie będę próbował.
Jest na pewno bardziej skupione, niż Dean, wydaje mi się też że nie ma aż takiego poziomu sygnału - pożyjemy, zobaczymy.

Tymczasem fotki poniżej (ujowe mam światło w pokoju, więc jakość nie powala):

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Gratki.
Flame to dobre gitary. Miałem kiedyś podobną, tylko w innym kolorze. Pamiętam, że na pickupach Schaller. I ona super brzmiała na czystym, ale w tamtym czasie grałem tylko higain to mi kompletnie nie brzmiało na przestrach. U Cb EMG więc raczej przyzwoite brzmienie z tego musi wychodzić.

U mnie na stojaku też jest jeden egzemplarz z podmarek Mayones. Fame (Flame na rynek niemiecki). Na pickupach HFS&Vintage i moście PRS USA. Gdybym nie miał lepszych gitar to pewnie i bym na niej więcej grał. A tak to zbiera kurz raczej, ale brzmieniowo to po tym Upgrade jest moc. Niejedną droższa gitarę by zawstydziła.



007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Pierwsze LP z jakim miałem styczność to był właśnie jakiś Flame LP tego typu. Znajomy pożyczył go na kilka sztuk. Nie pamiętam jakie pipaki miał, puszki pasywne ale z Marshallem 8100 do hard corowych klimatów jechało jak się patrzy. Bardzo fajnie wykonane wiosło za pieniądze jakie wtedy kosztowało. Jak ktoś doinwestował Twój egzemplarz to raczej by kasy nie wydawał na coś co jest słabo wykonane.

Co to za mini switch? Jakiś preamp?

Gratsy !
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Co to za mini switch? Jakiś preamp?

Coil split. Plan jest zamienić to na push-pull i dorobić brakujące potki.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Plan zatwierdzony!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Przez chwilę mi przechodziła przez głowę myśl, żeby też zrobić poprawki blacharsko-lakiernicze, ale obawiam się że to może to kosztować trochę więcej niż jestem gotów wyłożyć na to wiosło. Wartości też znacznie chyba nie podniesie.
Najpierw mimo wszystko struny i setup - na obecnych nawet nie fair byłoby robić jakichś demonstracji, poza tym lubię trochę grubsze niż są. Wtedy powinna dzwonić jak... jak dzwon. No.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Kurwa foto mi się nie otwiera ;_;

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Przez chwilę mi przechodziła przez głowę myśl, żeby też zrobić poprawki blacharsko-lakiernicze, ale obawiam się że to może to kosztować trochę więcej niż jestem gotów wyłożyć na to wiosło. Wartości też znacznie chyba nie podniesie.
Najpierw mimo wszystko struny i setup - na obecnych nawet nie fair byłoby robić jakichś demonstracji, poza tym lubię trochę grubsze niż są. Wtedy powinna dzwonić jak... jak dzwon. No.

Szkoda roboty. Jak sobie ją zostawisz na stałe to zaraz i tak będzie cała porysowana kostką i przeciorana.
Kup sobie miękką glinkę detailingową i porządnie odczyść lakier a potem walnij grubo woskiem i zapoleruj. Może nie będzie wyglądała jak nówka ale na pewno świeżo i pachnąco ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Mi tez przrchodzila przez chwile mysl zeby ją przelakierowac. Ale znalazlem innego goldtopa ;)


Tam legendarne EMG 81 z pomaranczowa zywica jest pod mostem i pasujacy okresem 89 pod gryfem.
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2021, 14:23:28 wysłana przez Orange »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Kurwa foto mi się nie otwiera ;_;

One są na FB zapostowane. Może trzeba mieć konto? Albo coś?

Przez chwilę mi przechodziła przez głowę myśl, żeby też zrobić poprawki blacharsko-lakiernicze, ale obawiam się że to może to kosztować trochę więcej niż jestem gotów wyłożyć na to wiosło. Wartości też znacznie chyba nie podniesie.
Najpierw mimo wszystko struny i setup - na obecnych nawet nie fair byłoby robić jakichś demonstracji, poza tym lubię trochę grubsze niż są. Wtedy powinna dzwonić jak... jak dzwon. No.

Szkoda roboty. Jak sobie ją zostawisz na stałe to zaraz i tak będzie cała porysowana kostką i przeciorana.
Kup sobie miękką glinkę detailingową i porządnie odczyść lakier a potem walnij grubo woskiem i zapoleruj. Może nie będzie wyglądała jak nówka ale na pewno świeżo i pachnąco ;)

To jest niezła myśl w sumie.
BTW - pod spodem jest czerwona zdaje się.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Nie dziwota, że masz niski output jak te EMG masz niemalże w dechę wkręcone ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Nie dziwota, że masz niski output jak te EMG masz niemalże w dechę wkręcone ;)
Już nie, podniosłem trochę ten pod mostem. Może bateryjka po prostu. Będę na dniach ogarniał temat, i jak będę już zadowolony z setupu to zrobię jakieś demko, tak ku potomności.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Koleżka ma to Flame LP, grał na niej w studio Hertz death metale na płytę i wyszła pełna moc. Sam bym przytulił.
Paczki z głów!

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Do flame metalu to się chyba nada.

"Kupiłem szóstkę, żeby poeksperymentować" :D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Do flame metalu to się chyba nada.

"Kupiłem szóstkę, żeby poeksperymentować" :D
W zasadzie tak to właśnie wygląda, chciałem mieć coś a'la Les Paul, zobaczyć z czym to się je, no i stroić to "trochę" niżej niż E-standard.