Autor Wątek: Gibson LP w drop G?  (Przeczytany 3162 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Gibson LP w drop G?
« 06 Lut, 2021, 18:13:54 »
Siema!
To znów ja, wasz gnębiciel :P
Zrobiłem krótki numer z Gibsonem LP i Whammy i jakoś w sumie wyszło z tego drop G :D
Jako że stary się robię, stwierdziłem że nie mam już nic do stracenia i zacznę gadać na jorubach, ale nic nie bójcie, można to ominąć.
Riffy proste ale jakoś tak mi siadły jak je grałem w Drop G :D Whammy całkiem ładnie się spisało, no i Neural Gojira mega pomógł w brzmieniu.
A wam jak się podoba?


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #1 07 Lut, 2021, 01:18:25 »
Zajebisty mix <3 A Gibsona i tak kurwa nie kupię :D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #2 07 Lut, 2021, 01:35:16 »
Mi takie brzmienie jakoś nie siada, a ostatnio jest bardzo popularne w obniżonych strojach. Nie wiem o co cho. W sumie jak opuszę gacie do A i gram przez HX'a to też tylko takie rzeczy da się ukręcić
Spoiler

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #3 08 Lut, 2021, 09:22:25 »
Zajebisty mix <3 A Gibsona i tak kurwa nie kupię :D
Dzięki! Też mi się podoba, całkiem fajnie wyszło.
A Gibsona to używam raz na ruski rok ale akurat w takim zestawie jak całkiem mi brzmieniem przypominał Whitechapel no to musiałem coś nagrać :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #4 08 Lut, 2021, 09:32:28 »
Czekałem jak zajebiesz główką w monitor pokazując pickupa, ale się nie doczekałem :D

Brzmienie walec. Ciekawy jestem tylko jak na tych samych ustawieniach, minus whammy, brzmiało by to samo wiosło ale z grubasami i przestrojone do tego drop G.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #5 08 Lut, 2021, 14:01:04 »
Nie mam takich grubych strun a i trial mi się skończył Gojiry :(
Myślę że jakaś różnica jednak by była bo jednak grubość struny sporo zmienia brzmienie. I co by trzeba założyć? 70 - 14 :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #6 09 Lut, 2021, 08:05:31 »
W SG mam 72 w H, i za cholerę nie mogę się przyzwyczaić jak się na tym gra na krótkiej skali.

PS: Widzę że z jakością kanału też sporą robotę zrobiłeś. Powodzenia :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #7 09 Lut, 2021, 10:24:45 »
Nie mam takich grubych strun a i trial mi się skończył Gojiry :(
Myślę że jakaś różnica jednak by była bo jednak grubość struny sporo zmienia brzmienie. I co by trzeba założyć? 70 - 14 :D

Grubiej, mam 13-64 w Vendeccie do B standard, a to dłuższa skala.
Poza tym jak ci się udało nagrać coś na trialu? Jak Namelessa testowałem (nie warto) to nie mogłem nic wyrenderować.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #8 09 Lut, 2021, 10:49:59 »
W SG mam 72 w H, i za cholerę nie mogę się przyzwyczaić jak się na tym gra na krótkiej skali.

PS: Widzę że z jakością kanału też sporą robotę zrobiłeś. Powodzenia :)

Wg mnie to za dużo, w pewnym momencie nie tylko grubsza struna już nic nie wnosi w kwestii strojenia ale zaczyna już nawet pogarszać sprawę.
Na ostatniej EPce nagrywałem w A przy menzurze 24,75 na 56stce i nikt się nie przyjebał że nie stroi. Fakt, musiałem lekko uderzać, ale mimo wszystko. Obstawiam, że optymalnie było by pewnie 60-62 i dalej trzeba by lekko uderzać tylko już nie trzeba by się tak cackać. Ważne jest też jak są dobrane poozostałe grubości strun żeby tak samo się odstrajałały przy uderzeniu. Wtedy można kontrolować to siłą uderzenia. Jeżeli natomiast każda odstraja się innaczej (jedna mocniej, druga mniej) to zawsze będzie rozpiedol.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #9 09 Lut, 2021, 11:33:43 »

Poza tym jak ci się udało nagrać coś na trialu? Jak Namelessa testowałem (nie warto) to nie mogłem nic wyrenderować.

No nie wiem, może coś zmienili ale demo działa w full opcji przez 14 dni, żadnych różnic prócz expiration date.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #10 09 Lut, 2021, 12:28:03 »
W SG mam 72 w H, i za cholerę nie mogę się przyzwyczaić jak się na tym gra na krótkiej skali.

PS: Widzę że z jakością kanału też sporą robotę zrobiłeś. Powodzenia :)

Wg mnie to za dużo, w pewnym momencie nie tylko grubsza struna już nic nie wnosi w kwestii strojenia ale zaczyna już nawet pogarszać sprawę.
Na ostatniej EPce nagrywałem w A przy menzurze 24,75 na 56stce i nikt się nie przyjebał że nie stroi. Fakt, musiałem lekko uderzać, ale mimo wszystko. Obstawiam, że optymalnie było by pewnie 60-62 i dalej trzeba by lekko uderzać tylko już nie trzeba by się tak cackać. Ważne jest też jak są dobrane poozostałe grubości strun żeby tak samo się odstrajałały przy uderzeniu. Wtedy można kontrolować to siłą uderzenia. Jeżeli natomiast każda odstraja się innaczej (jedna mocniej, druga mniej) to zawsze będzie rozpiedol.

Tego typu setup paradoksalnie robi większy wpierdol niż grube baty na długiej skali. Wielokrotnie na jakimś secie z 56tką robiłem sobie AGCFAD i to wpierdol jak miło. Było więcej ciężaru niż z równoległego barytona w takim samym A. Teraz np założyłem secik 11-56 do Midtowna i nie wiem czy to jest kwestia siodełka i wysokości na nim (nic innego mi do głowy nie przychodzi), ale std C już jest dość twardo, a zejście do A# jest bardzo przyjemne i bezproblemowe.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #11 09 Lut, 2021, 14:45:43 »
No właśnie ja się tak samo stroję do A - AGCFAD.  Normalny drop A i standard A bardzo rzadko mi pasują (obojetnie na jakiej skali i czy na 6 czy na 7 demce).

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #12 09 Lut, 2021, 15:22:20 »
Tak czytam o tych grubych strunach grajac na Tele w drop B na 10-52


Spoiler

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #13 09 Lut, 2021, 16:57:39 »
Tak czytam o tych grubych strunach grajac na Tele w drop B na 10-52
( Obraz usunięty.)

Spoiler

Prawdopodobnie ja bym ustawił dokładnie tak samo. No może bym dał 11-56, ale to maks :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #14 09 Lut, 2021, 17:06:49 »
Tak czytam o tych grubych strunach grajac na Tele w drop B na 10-52
( Obraz usunięty.)

Spoiler

Prawdopodobnie ja bym ustawił dokładnie tak samo. No może bym dał 11-56, ale to maks :D
11-56 bym dal na koncerty, bo do gry na zywo zawsze daje jeden rozmiar wyzej. Grube struny nie grajo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #15 09 Lut, 2021, 19:08:27 »
Na menzurze 25,5 bym też tak zostawił.  W Gibsonie może bym dodał proporcjonalnie po 2 do każdej basowej np. 34 46 58, wioliny bez zmian

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #16 09 Lut, 2021, 21:18:03 »
Nie wiem, ja mam równolegle akustyka (nie pamiętam, czy są w nim 12ki czy 13ki), to jestem przyzwyczajony do grubych batów - 12-56 to przy 25.5" miałem w drop C i było miękkawo xD

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #17 10 Lut, 2021, 00:24:26 »
Każdy inaczej lubi i umi, bo niektórzy nie potrafią lekko grać, są kalkulatory naprężeń strun, można i wg mnie trzeba choć co jakiś czas zobaczyć jak się one rozkładają w danym secie, przy tej menzurze i stroju. Im bliżej .80 tym bardziej struna zaczyna grać jak basowa i już w ogóle zabawa traci sens brzmieniowo. Nie bez powodu lubię EB: można kupić je pojedynczo (można dalej?) i eksperymentować do woli.

A zaraz przyjdzie Yony i wszystkich wyśmieje ;)
Paczki z głów!

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #18 10 Lut, 2021, 00:39:22 »
Co jak .80 to nadal makaron?

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #19 10 Lut, 2021, 12:24:38 »
Nie wiem, ja mam równolegle akustyka (nie pamiętam, czy są w nim 12ki czy 13ki), to jestem przyzwyczajony do grubych batów - 12-56 to przy 25.5" miałem w drop C i było miękkawo xD

A grasz solówki i robisz podciągnięcia o cały ton na tych wiolinach ?

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #20 10 Lut, 2021, 15:40:12 »
Co jak .80 to nadal makaron?

Zmień pracę, weź kredyt, kup coś z normalną skalą :D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #21 10 Lut, 2021, 15:50:13 »
Co jak .80 to nadal makaron?

Zmień pracę, weź kredyt, kup coś z normalną skalą :D

26.5 akurat  :D
Co sprowadza się do tego, że za nic nie jestem w stanie pojąć jak można grać tak nisko na tak cienkich strunach. Już nawet nie o wygodę chodzi, a po prostu rozstrajanie się przy byle szarpnięciu struny.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #22 10 Lut, 2021, 16:08:42 »
Nie wiem, ja mam równolegle akustyka (nie pamiętam, czy są w nim 12ki czy 13ki), to jestem przyzwyczajony do grubych batów - 12-56 to przy 25.5" miałem w drop C i było miękkawo xD

A grasz solówki i robisz podciągnięcia o cały ton na tych wiolinach ?

Ciężko to nazwać solówkami, ale tak - całkiem dużo podciągam. Zobacz na takiego SRV, on podciągał 13ki w Estd ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #23 10 Lut, 2021, 17:46:37 »
Nie wiem, ja mam równolegle akustyka (nie pamiętam, czy są w nim 12ki czy 13ki), to jestem przyzwyczajony do grubych batów - 12-56 to przy 25.5" miałem w drop C i było miękkawo xD

A grasz solówki i robisz podciągnięcia o cały ton na tych wiolinach ?

Ciężko to nazwać solówkami, ale tak - całkiem dużo podciągam. Zobacz na takiego SRV, on podciągał 13ki w Estd ;)
A potem sklejał opuszki cyjanoakrylem żeby grać dalej

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Gibson LP w drop G?
« Odpowiedź #24 10 Lut, 2021, 17:50:24 »
Co jak .80 to nadal makaron?

Zmień pracę, weź kredyt, kup coś z normalną skalą :D

26.5 akurat  :D
Co sprowadza się do tego, że za nic nie jestem w stanie pojąć jak można grać tak nisko na tak cienkich strunach. Już nawet nie o wygodę chodzi, a po prostu rozstrajanie się przy byle szarpnięciu struny.
Jak sie nie lapie akordow imadlem, to jest ok :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
5066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2010, 13:04:27
wysłana przez Tolein
2 Odpowiedzi
4044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2010, 17:02:01
wysłana przez Harvest
15 Odpowiedzi
13756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2011, 18:04:50
wysłana przez maniek
7 Odpowiedzi
8229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2014, 08:16:39
wysłana przez Stivo2005
0 Odpowiedzi
8115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2014, 22:03:06
wysłana przez nikt