Autor Wątek: Pytanie o 7 strun w multi-scale  (Przeczytany 3739 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Pytanie o 7 strun w multi-scale
« 29 Sty, 2021, 09:02:01 »
Hej,

Myślę nad powiększeniem arsenału wioseł i wpadł mi do głowy pomysł na siódemkę multi-scale.
Standardowo 27" do 25,5".

Pytania mam do kolegów którzy grali lub grają
Jak nie to ma do zwykłej gitary?
Duży problem jest z PM?
Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do innego układu progów?
W ogóle jakieś spostrzeżenia :)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Osobiście macałem Ibanezy RGIF7 oraz RGD71ALMS. Będąc całe życie na standardowych progach, przyzwyczajenie zajęło mi ok 2,137 minuty. Zero problemów, bardzo płynnie mi wszystko siadało.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
1) Trochę trzeba się przestawić przy co poniektórych szerszych zagrywek (co poniektóre sweepy np)
2) Nie zauważyłem w sumie żadnego problemu z tym, ale to pewnie jak w każdą gitą zależy od Twojej techniki
3) Nie zajęło, jak patrzysz na gitę z pozycji osoby grającej nawet nie widzisz, że progi są w innym układzie niż "normalny" :D

Ze spostrzeżeń:
- fajnie to napierdala w dole, no i solowanie wygodniejsze niż na standardowych barytongach
- trzeba poeksperymentować ze strunami, tutaj każdemu podejdą inne z uwagi na tę różnicę menzury
- musisz być gotowy na to, że swapowanie pickupów to nie jest kwestia łatwa i przyjemna, a ewentualna odsprzedaż jest czasami wręcz niemożliwa, więc jeśli nie bierzesz customa, gdzie możesz sobie dobrać co Ci się rzewnie zamarzy to koniecznie ograj, najlepiej na swoim setupie, czy w ogóle Ci leży brzmieniowo i dynamicznie pod łapą
- zależnie od mostka zmiana strun albo jest przyjemnością albo bólem dupy, po doświadczeniach mojego kumpla raczej odradzam gity z Hipshotem, a polecam z pojedynczymi siodełkami, jak np Skerve czy tańsze (w chuuuj) Corty :D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Dziękuję bardzo za informacje!
Raczej nie przymierzam się do customa na ten moment. Myślałem o Legator N7FP, ponoć przystawki są tam spoko.
Co do odsprzedaży to bardzo wartościowa informacja :)

Offline dizzit

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
zależnie od mostka zmiana strun albo jest przyjemnością albo bólem dupy, po doświadczeniach mojego kumpla raczej odradzam gity z Hipshotem, a polecam z pojedynczymi siodełkami, jak np Skerve czy tańsze (w chuuuj) Corty :D

Czy mógłbyś rozwinąć o co chodzło z tym Hipshotem bo akurat myślałem o gicie z tym mostem - co może pujśc nie tak ?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Wymiary + wygoda gry są z dupy moim zdaniem, plus widziałem kilka sytuacji gdzie po prostu zostały źle umieszczone i środek osi był przesunięty. Za to jeśli np. mowa o ustawianiu menzury no to bije konkurencję na łeb - wszystko ma swoje wady i zalety nie ma co kryć :D

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Ja mam krzywego hipshota. Nie ma zanego problemu z nim. To chyba kwestia projektu wiosla zeby sie zeszlo, a nie na oko ratowanie pojedynczymi siodelkami

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tutaj akurat nie mówię o "ratowaniu" wiosła ani niczym takim, po prostu w mojej opinii wygodniejsze i lepiej przenoszą bździąg na body - Hipshot brzmiał mi zawsze z deka głucho, ale co osoba to opinia w tym temacie. Tak samo jak nie znoszę mahoniu - nie i chuj, a z drugiej strony jest np @nikt którego kolekcja mohoniu w chacie przerosła chyba obecnie to z czym jak dotąd miałem w życiu do czynienia :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2010, 20:29:28
wysłana przez trooper
3 Odpowiedzi
2885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 11:17:45
wysłana przez Leon
1 Odpowiedzi
1638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2011, 23:56:29
wysłana przez lord_awesomeguy
9 Odpowiedzi
4682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2012, 17:00:42
wysłana przez sharpi
7 Odpowiedzi
1549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2021, 10:59:56
wysłana przez OMSON