Autor Wątek: Problem z whammy DT  (Przeczytany 1706 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Problem z whammy DT
« 07 Sty, 2021, 19:08:29 »
Hej. Ma ktoś z was doświadczenie z Whammy DT ? Chodzi konkretnie o funkcje drop tune. Cały czas słyszę dwie gitary i tworzy się paskudna harmonia. Nie chodzi o dźwięk z głośnika i samych strun ale tylko  o to, co wychodzi z głosnika. Przypomnę, że mówimy o funkcji drop tune a nie o harmonizerze.  Sprawdzałem na 3 wzmakach, dwóch gitarach, 3 gniazdkach i 4 kablach i ciągle to samo. Wymieniłem w ramach reklamacji na nowy egzemplarz i dalej to samo :/


Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Problem z whammy DT
« Odpowiedź #1 07 Sty, 2021, 20:08:11 »
Mam whammy DT i wszystko jest ok. To bardzo dziwne. Na pewno to nie przydźwięk z samych strun? Przez słuchawki sprawdzałeś? Najlepiej nagraj sobie dźwięk na kompa i sprawdź. Jak gram cicho to też mam takie wrażenie. Jak głośno to już nie ;)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z whammy DT
« Odpowiedź #2 08 Sty, 2021, 10:31:23 »
Przecież po to na filmiku przyłożyłem telefon do głośników z dala od gitary żeby pokazać, że to z głośników. Na słuchawkach to samo.

Posty połączone: 08 Sty, 2021, 18:27:07
Jeszcze raz sprawdziłem na słuchawkach i początkowo było tak samo. Potem postanowiłem rozkręcić się bardziej. Drugi dzwięk zaczął zniknać dopiero na głośnosciach na których juz mozna było ogłuchnac  ??? a dotego całkowicie nie zniknął (używam zakrytych słuchawek)
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2021, 18:27:07 wysłana przez Chomick »

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Problem z whammy DT
« Odpowiedź #3 09 Sty, 2021, 21:19:17 »
Nagraj coś i obsłuchaj traka.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Problem z whammy DT
« Odpowiedź #4 11 Sty, 2021, 10:35:03 »
Nie ma potrzeby - po prostu trzeba nakurwiać głośno. Nie sądziełm tylko, że AŻ TAK głośno  :-\ Chyba że mam jakos mega głosną gitarę z dechy. Anyway nie nadaje się to dla mnie do domu i zwróciłem już.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Problem z whammy DT
« Odpowiedź #5 16 Sty, 2021, 12:43:13 »
Nie ma potrzeby - po prostu trzeba nakurwiać głośno. Nie sądziełm tylko, że AŻ TAK głośno  :-\ Chyba że mam jakos mega głosną gitarę z dechy. Anyway nie nadaje się to dla mnie do domu i zwróciłem już.

Godołech łod pocontku.....


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
whammy 4

Zaczęty przez jaco Efekty

8 Odpowiedzi
7488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2008, 20:53:00
wysłana przez Pan Sinner