Autor Wątek: lapik do 2K  (Przeczytany 2370 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
lapik do 2K
« 20 Mar, 2009, 00:54:37 »
dziadkowie mojej kobity stwierdzili ze ja bankowo sie znam na kompach wiec mam im znalesc jakas fajna oferte na lapa do 2K. generalnie chodzi o to zeby mial wbudowana kamerke internetowa. no i musi miec przekatna  ekranu minimum 15,4".

z tego co sie orientowalem to asusy w tym przedziale cenowym odpadaja... zostaja tylko acery, ostatnio tez widzialem jakiegos fujitsu siemens i cos jescze.

co Wy byście polecali? warto ładować się w acera? czy moze lepiej w fujitsu? dodam tylko, że opcja "dozbieraj i kup lampe" nie wchodzi w gre.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #1 20 Mar, 2009, 01:57:23 »
fujitsu bym odrazu odrzucil. Mam jeden laptop tej firmy w domu, wiecej nie chce...
Ja bym raczej w toshibe albo hp szedl. Chociaz nie wiem jak teraz z cenami tych że.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #2 20 Mar, 2009, 07:33:57 »
no wlasnie chyba tohisby i hp sa jednymi z drozszych. w tej cenie to jedynie acery chyba wtedy jak fujitsu odpada. acer nie jest szczytem marzen, no ale nie ma  wiecej siana to co zrobic?

edit: o znalazlem jakiegos hp, nie jest to rakieta, ale to bedzie  w zasadzie tylko do neta wiec chyba obleci?
http://www.gral.pl/preview/Hewlett_Packard/HP_550_Core2Duo_T54701_6_1GB_160GB_15_4WXGA_DVD_BT_WiFi_DOS_FU410EA_21.html

co sadzicie? kamerki nie ma ale to nie problem zeby dokupic
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2009, 07:41:11 wysłana przez Budzan »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #3 20 Mar, 2009, 10:29:29 »
Jak ma być nowy to nie wiem i nic nie powiem, bo wszystko teraz to chińskie gówno.
Ale gdyby mogła to być używka, to wziąłbym Powerbooka G4. Przynajmniej się nie zawiesza i nie ma potrzeby instalacji 12 programów antywirusowych.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #4 20 Mar, 2009, 10:33:13 »
Przynajmniej się nie zawiesza i nie ma potrzeby instalacji 12 programów antywirusowych.
Ja mam jeden i jakoś żyje :), zawiechy też dawno nie zaliczyłem a mam tą przeklinaną przez wszystkich Viste ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #5 20 Mar, 2009, 10:51:47 »
Ja od ponad roku wożę się po Polsce z Esprimo Mobile V5535 i jakoś nie narzekam na nic. Może wifi mogłoby być mocniejsze. Ale poza tym lapek jest sweet. A czasem eksploatuję go w dziwnych warunkach :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #6 20 Mar, 2009, 14:22:26 »
Mi też Fujitsu Siemens Esprimo V5535 służył bardzo dobrze, a jak za kasę którą kosztował (1190zł) to wręcz perfekcyjnie. Nie doszukałem się w nim żadnych rzeczy co by można ponarzekać prócz typowo budżetowych rozwiązań(mała bateria, miękki plastik na obudowie etc). Obecnie służy mojej matce i tez nie narzeka.
A Acery wg mnie jak najbardziej okej.

Mój ojciec ma dość wysoki model HP(nie pamiętam dokładnie) i w sumie wolę swojego byłego V5535(pomijając aspekt, że ojciec ma bardzo szybkiego kompa, a V5535 do demonów prędkości nie należy). Moja siostra ma Della Inspirona i straszny kupiszon - psuł się, obudowa nie wytrzymałaby pewnie nawet całkiem lekkiego puknięcią w nią czymkolwiek.
Tak więc nie wszystko fajne co drogie ;)

Ogólnie to bardzo zachęcam do zakupu FS Esprimo. Fajne i baaaaardzo tanie lapki.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #7 20 Mar, 2009, 17:07:52 »
Moje dziadki działają na acerze już od jakiegoś czasu(chyba coś koło roku, ale mogę się mylić) i problemów nie ma :D

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #8 20 Mar, 2009, 19:13:08 »
hmm,no to zaczynam sie przekonywac do acerów, bo wśród tych jest najwiekszy wybór w tej cenie jesli chodzi o 15,4"..

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #9 20 Mar, 2009, 20:46:35 »
Ja osobiście odradzam te firmy: Acer(ata), To_shita, Fuj_dżitsu-Zjebens, Hujem Płakał. Ileż to razy musiałem komuś coś tam naprawiać - a to napędy nie czytały, a to WiFi nie wykrywało... większość na Viście. Sam posiadam Dell Latitude D830 ale to wydatek powyżej 3500zł... ale nie narzekam, żadnej wpadki nie było nigdy, a z XP jest. Nie wiem jak z tańszymi Dellami, ale może jakąś używkę da się do 2k znaleźć. No mówię, jak dla mnie najsolidniejsze laptopy na jakich miałem okazję pracować/i nie tylko.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #10 20 Mar, 2009, 22:58:43 »
Tanie laptopy HP to chyba nie jest zbyt dobry zakup. Ostatnio w pracy miałem nieprzyjemność rozpakowywania dwóch komputerów tej firmy - jeden miał całkowicie rozbitą matrycę i popękaną obudowę, mimo że był idealnie zapakowany z zaplombowanym opakowaniem... Stawia to trochę pod znakiem zapytania ich kontrolę jakości. Do tego w tych tańszych modelach poskąpili drugiego głośniczka, a plastik z którego jest zbudowana obudowa sprawia wrażenie maksymalnie budżetowej produkcji. Sam mam low-endową Toshibę i... działa :) Nawet da się coś nagrywać czy tam sprawdzić mail.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: lapik do 2K
« Odpowiedź #11 21 Mar, 2009, 11:12:27 »
czy tam sprawdzić mail.
WYPAS! Do tego komórka wystarczy chyba ;)

Co do nagrań, to skoro lord mówi, że da radę, to on chyba wie najlepiej :)