Autor Wątek: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007  (Przeczytany 1675 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
[NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« 12 Gru, 2020, 15:55:25 »
Właściwie to nie zamierzałem kupić prawdziwego PRS z Ameryki. Lubiłem mojego farbowanego lisa. Tylko stety niestety zobaczyłem ogłoszenie z mojego miasta. Nie sposób było się nie umówić i nie ograć. Właściciel był na tyle miły, że zgodził się przyjechać do mnie. Obejrzałem, ograłem, kupiłem.

Gitara wyprodukowana w 2007 roku. Kupiona w 2008. Sprzedawca był perkusistą. Miał gitarę (jak widać nie najtańszą), ale na niej nie grał więc zdecydował się po latach sprzedać. I tu pojawiłem się ja. W ten sposób stałem się właściciel zadbanej i mało granej gitary. Internet mi powiedział, że te modele do 2008 roku są lepsze. Ile w tym prawdy. Ile voodoo? Nie wiem. Wiem, że ta moja gitara to bardzo dobra gitara :-)

Gitara ma Top10. Czyli z tego co wyczytałem to ma 10mm grubości, zamiast 6mm i ładniejsze drewno bez braków. W sensie od a do z ładne. I za takie cuda 400 dolarów się dopłacało. Na żywo top daje taki trójwymiarowy efekt, czego nie zobaczy się w tańszych gitarach. Nie da się tego sfotografować. Przy dzisiejszej ponurej pogodzie wyszły mi też zdjęcia gdzie wygląda ona na zieloną. A kolor idzie bardziej w turkus. Emerald Green to się zwie.

Wykonanie? Głupio by było, żeby w gitarze za tyle kasy coś się nie zgadzało. Więc może pominiemy ten wątek. Wszystko na miejscu. B ładnie.

Brzmienie? To jest coś w czym się można zakochać. Słucham często ostatnio Riverside Wasteland i to brzmienie wychodzi z tej gitary samo z siebie. Nie trzeba nic kręcić. Może się zakochać.

Czemu to takie drogie Panie? Nie wiem. Na pewno to taka jedna z tych gitar na całe życie. Wszystko się zgadza. Brzmienie bajka. Jak ktoś w to wejdzie to ciężko będzie wyjść.

Jeszcze wypadałoby porównać z moim w pełni zmodowanyn koreańskim PRS. Wstydu nie ma. Wiadomo, że nie wygląda na żywo tak ładnie. Nie ma tego trójwymiaru. Brzmieniowo 57ki w porównaniu z Dragonami są jakby mniej ułożone. USA gra jakby równo w każdym paśmie. Coś jakby już przez mastering już  przeszła. No, ale uwzględniając różnicę cenową to jednak ta gitara koreańska się broni. Jak ktoś jest cebulakiem albo studentem prawa to niech się nie przejmuje. Masz też fajna gitarę! ;-)

Za fotki muszę przeprosić, ale przy tej pogodzie to ciężka sprawa...















Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #1 12 Gru, 2020, 16:55:26 »
Pierwsza połowa grudnia i już Święta :)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #2 12 Gru, 2020, 22:48:27 »
Zrób Pan fotki na zewnątrz. Top widać że na to zasługuje! :)
Ten rotary switch do wyjebu, strasznie mnie wkurzał.
Jaki masz w niej profil wide fat czy thin?

Gratsy!!!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #3 13 Gru, 2020, 12:36:30 »
Przy tej pogodzie na dwór z gitarą to trochę wyzwanie by było ;-)
Profil gryfu Thin.
Ten Rotary-Switch to było pierwsze pytanie po wzięciu gitary do ręki. W poszukiwaniu przełącznika pickupów. Test IQ
Też jakoś mi to nie leży, ale z drugiej strony gram tylko w domu więc sobie z tym radzę.
007

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #4 13 Gru, 2020, 16:47:51 »
Chętnie bym kiedyś ją wziął do ręki, bom wielce ciekaw czy profil gryfu by mi W KOŃCU w jakimś PRSie się spodobał... Zawsze byłem bardzo, bardzo niezadowolony z tego aspektu. Zwłaszcza, że wizualnie uwielbiam patrzeć na wypusty tej marki.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #5 13 Gru, 2020, 22:34:05 »
"Gitara ma Top10. Czyli z tego co wyczytałem to ma 10mm grubości, zamiast 6mm"
Gdzie takie rzeczy można przeczytać? :D

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #6 14 Gru, 2020, 06:22:45 »
Na Ultimate Guitar czytałem, ale strona PRS mówi mi, że to się odnosi do jakości drewna i brak informacji o grubości tych topów. Peace
007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #7 14 Gru, 2020, 10:39:44 »
Ale zaraz zaraz. Na carved topie używają grubości... 6mm?
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] PRS Custom 22 Top10 2007
« Odpowiedź #8 14 Gru, 2020, 16:57:43 »
Czy jest na sali jakiś doktor od PRSów?

Tak czy siak, ładne te topy.
Zawsze to lepsze niż fornir w ESP Eclipse
007


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ok. Czyli nie:
Paczki z głów!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Miałem takiego.. Bardzo dobrze grał

A 10top to oznaczenie "ładniejszego" topu. Takie AAA.

W praktyce różnie z tym jest. Widywałem nie 10 topy zbliżone wyglądem do 10 top i na odwrót. Serię artist już trudniej pomylić z nie artistem :)
No pain No gain !

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ok. Czyli nie:
Standard 22/24 powinien mieć taką samą grubość "body" i "total".