Autor Wątek: Moja solowa EPka  (Przeczytany 1715 razy)

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Moja solowa EPka
« 22 Paź, 2020, 09:43:24 »
Hej,
Solowy projekt, który powstawał na lockdownie.
Perkusja - GGD Invasion
Bas- Eurobass II



Będę wdzięczny za feedback :)

Offline markuspoland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #1 22 Paź, 2020, 10:23:42 »
Zacne! :)

Gitary brzmią super. Perkusja chyba nie za bardzo obrobiona, bo brzmi surowo dosyć.

No i kurcze, szukałem dobrej wtyki do bassu i chyba znalazłem - bardzo dobrze to brzmi jak na VST :)

A jeśli chodzi o muzę, no to nie mam się czego przyczepić :)

Używałeś jakiejś wtyki do gitar? Jaki strój?

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #2 22 Paź, 2020, 13:48:40 »
Zacne! :)

Gitary brzmią super. Perkusja chyba nie za bardzo obrobiona, bo brzmi surowo dosyć.

No i kurcze, szukałem dobrej wtyki do bassu i chyba znalazłem - bardzo dobrze to brzmi jak na VST :)

A jeśli chodzi o muzę, no to nie mam się czego przyczepić :)

Używałeś jakiejś wtyki do gitar? Jaki strój?

Wielkie dzięki :) Odpowiadając na Twoje pytania:
  • Perka to jest obrobiona i to chyba aż za bardzo, dla mnie to nowa rzecz :)
  • Z basu jestem bardzo zadowolony, praktycznie nic nie musiałem robić.
  • Gitara leciała przez Helixa LT, Ibanez RGA 8 Drop E na PKP Black Dog.


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #3 22 Paź, 2020, 22:58:27 »
Znamy się nie od dzisiaj, więc będę szczery do bólu :D

Jest zajebiście, jedyne co to są momenty gdzie to brzmi jakby "zbyt" out of place - np. riff w 3:13, świetna partia wcześniej a ten kolejny jakby każdy instrument obok siebie :D

Tak czy srak mordeczko - jest zajebiście, uwielbiam Twoje wytwory, i bardzo szanuję spięcie się na tyle żeby to nagrać i wypuścić :love:

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #4 22 Paź, 2020, 23:03:37 »
Ładnie zaprogramowana perka i chyba całkiem ok brzmiąca, ale nieco przykryta tym synthem basowym. Ja bym tu widział jakiś saturator na sumie, żeby dodać bliskości, plus EQ z shelfem w górce dla błysku i pod to bym miksował całość. Polecam FabFilter Saturn albo darmowy Melda MSaturator robią cuda z miksem. To raczej na przyszłość, bo masz już miks (a miksujemy pod ustaloną sumę, a nie na odwrót). Tak ogólnie, to okrutnie wtórne to jest muzycznie - albo po prostu zbyt wiele lat temu jarały mnie takie rzeczy i już mi bokiem wyłażą takie odkrywcze klimaty. Natomiast pochwała za kawał roboty się należy. Jest spójnie.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #5 23 Paź, 2020, 09:55:16 »
@Aremenius  dzięki Mordo :)

Istotna jest tutaj geneza tej EPki. Obejrzałem filmik gitarzysty Spiritbox co Live na youtube tworzył kawałek (chyba w 3h). Zawsze czekałem na jakiś genialny riff który wymyślę aby zacząć pisać utwór. Teraz dałem sobie timebox na stworzenie kawałków od zera. Robiłem sobie sesje po 4h po robocie i te 4 kawałki napisałem bodajże w 2 tyg od razu w reaperze. Potem Zmieniłem struny, dograłem już ostateczne, dodawałem layery w locie i tako :D Celem było stworzenie spójnej niezłej (jak na moje możliwości produkcyjne i muzyczne umiejętności) EPki, która zostanie wydana w ładny sposób. Wydałem ją nawet na winylu XD
Nauczyłem się bardzo ważnej rzeczy, riffy, które jamując sobie od razu wyrzuciłbym do kosza, w kontekście całego utworu okazały się bardzo wartościowe. Nie zawsze warto grać o kosmiczny riff bo to nigdy może nie przyjść.

@OMSON Dzięki za te wskazówki, wtórność muzyczna wynika pewnie z tego co napisałem wyżej. Z jednej strony mnie to cieszy, że jest to spójnie i oddaje jakiś tam styl, z drugiej może warto zadbać o bardziej charakterystyczne momenty :) Dzięki!
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2020, 09:57:25 wysłana przez bonedeth »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #6 24 Paź, 2020, 11:09:58 »
Znam to, aczkolwiek ja aktualnie mam podejście mniej "spontaniczne", tworzę swój materiał właśnie podobnie - jammuję i jeśli coś wpadnie to po prostu staram się to jak najlepiej rozwinąć i obudować dokoła :D

Szukanie ideału to błąd to z samego założenia, bo imho ten ideał nigdy nie nadejdzie, są te fragmenty, które lubisz mniej lub bardziej, ale najważniejsze, żeby cały kawałek w ostateczności bujał i wywoływał uśmiech na twarzy :D

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: Moja solowa EPka
« Odpowiedź #7 24 Paź, 2020, 16:55:57 »
Znam to, aczkolwiek ja aktualnie mam podejście mniej "spontaniczne", tworzę swój materiał właśnie podobnie - jammuję i jeśli coś wpadnie to po prostu staram się to jak najlepiej rozwinąć i obudować dokoła :D

Szukanie ideału to błąd to z samego założenia, bo imho ten ideał nigdy nie nadejdzie, są te fragmenty, które lubisz mniej lub bardziej, ale najważniejsze, żeby cały kawałek w ostateczności bujał i wywoływał uśmiech na twarzy :D

Czekam na efekty mordo, podsyłaj riffy na bieżąco :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
3588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2010, 10:58:25
wysłana przez Yony
4 Odpowiedzi
2224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2012, 14:26:58
wysłana przez ervee
6 Odpowiedzi
3980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2016, 14:03:26
wysłana przez bonedeth
8 Odpowiedzi
3079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2017, 07:26:04
wysłana przez Page_Hamilton
11 Odpowiedzi
3773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2023, 09:15:42
wysłana przez mCk