Autor Wątek: [NGD] Żibzon Egzblorer 2011 Zdandard  (Przeczytany 2638 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
[NGD] Żibzon Egzblorer 2011 Zdandard
« 03 Paź, 2020, 21:25:08 »
Zawsze chciałem Explorera. GASuje się na wiele badyli, a o Explorerze trochę zapomniałem. No ale sobie przypominałem. Chwile poszukałem i jest. Standardzik. No dobra, to chyba nie jest standard. W sumie to nie wiem jaki to jest konkretnie model. Chyba 76 Reissue. Ale ja na to będę mówił standard BO TAK. Ani Faded, ani LPJ ani inne bieda wykończenie. S T A N D A R D



Explo jest jak każdy widzi. Jedyną zmianą w stosunku do stockowej specki to wciubienie EMG 81/85. Jak dla mnie w pyte, bo 500T/496R i tak bym wyjebał i wsadził aktywy. Aha i gałeczki wymieniłem.



Brzmieniowo - gada chyba najlepiej z trzech Gibsonów jakie mam. Głośna kurwa z dechy, setup gituwa. 81/85 to bardzo dobry start, wsadziłem na chwilę 57, ale nie zrobiło na mnie wrażenia. Myślę, że z ciekawości będę chciał wypróbować EMTY i 81X, może fishmany nawet, mimo że fanem nie jestem, ale może tu bh zagrało, bo potencjał jest.

[/url

Na wielki plus co od razu przukuło moją uwagę - zajebiście czarna podstrunnica. Nie wiem czy była bejcowana, czy nie, ale robi wrażenie.

[url=https://ibb.co/HPQC5bJ]


Z wad - no ma ślady użycia. Jakieś dingsy, stuknięcia, rysy. No nitro. Ale jak się gra to się to ma w dupie. W sumie to nawet jak stoi se od tak to ma się to w dupie. :D



Kończąc -  miała to być moja gitara do std B/drop A. O ile skala tu nie jestem problemem, ale na chwile obecną nie chce mi się robić mu siodełka, które aha zapomniałem - jest grafitowe. Inną se wrzucę w taki tuning. Na chwilę obecną jest na 11-56 w D i jest w pizdeczkę. Nie mam żadnego ,,importa". No chyba, że Fender Mex się liczy. I na ten moment jestem szczęśliwy. Kurwi, ładna, bez jakichkolwiek większych baboli wykończeniowych. Mniejszych też nie ma.



Proszę o zadawanie pytań.

PS: tak, na ostatnim zdjęciu to są TE ślady. Taki jestem happy.


Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jebaniutki Vką się nie chwalił  ::)
Stare gały mirror mi bardziej siedziały.
Wiosło klasyka. Mega zazdro bo explorer to był mój pierwszy custom i zawsze z sentymentem wracam do tych gitar. Może kiedyś się uda coś fajnego dorwać w tym kształcie.

Ernie Balle założyłeś? :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Jebaniutki Vką się nie chwalił  ::)
Stare gały mirror mi bardziej siedziały.
Wiosło klasyka. Mega zazdro bo explorer to był mój pierwszy custom i zawsze z sentymentem wracam do tych gitar. Może kiedyś się uda coś fajnego dorwać w tym kształcie.

Ernie Balle założyłeś? :)

Vka jest ze mną od zawsze. Jeszcze zanim na forum trafiłem. A tamte gałki są kijowe.

Daddario FTW.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
w sumie fajna :D
a umie w master of papets? :D
i always go full retard

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jak juz tak leza te gibony jeden obok drugiego to wez zrob z nimi porzadek. Taki jak z gipsonami powinno sie robić. Polej benzyno, podpal. Sorted.
Nie lajkuje bo gibson

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Jak juz tak leza te gibony jeden obok drugiego to wez zrob z nimi porzadek. Taki jak z gipsonami powinno sie robić. Polej benzyno, podpal. Sorted.
Nie lajkuje bo gibson

No przecież te plamy to mi się benzynka z kanistra ulała trochę.

@sify11 umie, ale nie prawilnie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Zomballo

  • Gość
Sub Zero robił foty? Szacun! Zajebongo rodzinka!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Sub Zero robił foty? Szacun! Zajebongo rodzinka!
ekhem...
Brakuje 5G!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Sub Zero robił foty? Szacun! Zajebongo rodzinka!
ekhem...
Brakuje 5G!
Ototo! A taka fajna dziaba przeszła bokiem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Jak juz tak leza te gibony jeden obok drugiego to wez zrob z nimi porzadek. Taki jak z gipsonami powinno sie robić. Polej benzyno, podpal. Sorted.
Nie lajkuje bo gibson

A konsole jedzo guwno psze pana
Paczki z głów!

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
nie przypominam sobie zeby konsole napierdalaly w producentow gownem uprzednio kradnac pomysl na les paula i twierdzac ze jest omajgad autorski i jedyny taki.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Tak to można z każdym producentem czegokolwiek :)
Paczki z głów!

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
moze, ale Gibson robi to perfidnie, z premedytacją, dla przykładu i nie mając racji. Życzę im z całego czarnego serca, żeby jebli na ryj.  Zasdniczo, żeby była jasność na tę okoliczność - są producenci, ktorzy napiszą, że nie lubią pedałów, czy ze jak jakis kryminalista zostaje symbolem jakiegos ruchu to i tak jest kryminalistą i wtedy wielki beef internetow na nich. Kwestia światopoglądu, ja ma taki że Gibson powinien zniknąć z rynku jako producent gitar. Z powodu jebanych hipokrytow, ktorych zatrudniaja, stosunku produkt-cena i ogolnego podejscia do swiata gitarowego. Nie mam nic do gitar jako takich - kwestia gustu i wygody, ale ręka mi uschnie jesli kupie gibsona.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Aaa, to Ci chodzi o bieganie dwa lata temu z pozwami nowego zdepserowanego managementu ;) Jakoś przez poprzednie 120 lat nic się nie działo, ale kto Ci zabroni.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Aaa, to Ci chodzi o bieganie dwa lata temu z pozwami nowego zdepserowanego managementu ;) Jakoś przez poprzednie 120 lat nic się nie działo, ale kto Ci zabroni.
Pomijając pozwy m.in. przeciwko ESP Guitars, PRS Guitars i chyba Ed Roman
Nie bez powodu w ESP i PRS tytułuje się wiosła pre-lawsuit
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
No tak, np. historia z Explo. Skoro wygrali przed sądem to wykazali, że mieli rację. W takiej sytuacji robienie z nich potwora, kiedy to inni kopiują jest dziwne. Dla mnie chujozą było to nękanie małych lutników. Ale czy ktoś wymyślił czy nie - jeśli ma prawa do designu, to może je egzekwować. Też była rozkmina na ten temat w Skervesenie, bo przecież główka Viper była 1:1 bardzo często kopiowana, a taki pan Drużkowski to nawet dodał do tego centralnie korpus od 4AP i jeszcze na targach wystawiał.
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2020, 20:50:43 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
moze, ale Gibson robi to perfidnie, z premedytacją, dla przykładu i nie mając racji. Życzę im z całego czarnego serca, żeby jebli na ryj.  Zasdniczo, żeby była jasność na tę okoliczność - są producenci, ktorzy napiszą, że nie lubią pedałów, czy ze jak jakis kryminalista zostaje symbolem jakiegos ruchu to i tak jest kryminalistą i wtedy wielki beef internetow na nich. Kwestia światopoglądu, ja ma taki że Gibson powinien zniknąć z rynku jako producent gitar. Z powodu jebanych hipokrytow, ktorych zatrudniaja, stosunku produkt-cena i ogolnego podejscia do swiata gitarowego. Nie mam nic do gitar jako takich - kwestia gustu i wygody, ale ręka mi uschnie jesli kupie gibsona.



I tak Explorer jest super. :)

Też była rozkmina na ten temat w Skervesenie, bo przecież główka Viper była 1:1 bardzo często kopiowana, a taki pan Drużkowski to nawet dodał do tego centralnie korpus od 4AP i jeszcze na targach wystawiał.

Zastanawiałem się kiedyś, jakiego dymu o to narobicie. Bo to było wybitne złodziejstwo
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2020, 22:33:17 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Zastanawiałem się kiedyś, jakiego dymu o to narobicie. Bo to było wybitne złodziejstwo
Prawnie nic nie zrobisz, jeśli nie masz zastrzeżonego. A trzeba zastrzegać osobno na Europę, Stany itd. itd., robić dokumentację, wnioski, dużo płacić, czekać. Napisałem do pana grzecznie, ale nie był grzeczny jak inni* - dlatego do dziś pamiętam. Spotkaliśmy się w realu, na targach. Zaczął od tego "czy już może być zgoda między nami?" :D Był z "jego" dizajnami, to go zaprosiłem, żeby zobaczył jak oryginał wygląda i czy nic mu nie świta, że widział gdzieś podobne. Nawet charakterystyczny cut-out na kabel ma taki sam. Przypadki, przypadki...

*w większości na zwróconą uwagę wycofywano, albo modyfikowano, co nieco wracało wiarę w lutników :)

Hy, teraz sobie przypomniałem, że jeden normalnie napis Skervesen naklejał, tylko inny font :D
Aaaa, no przecież jeszcze miał na FB na profilu napisane, że na co dzień jest policjantem :D :D
Ech.. wspomnień czar. Tyle zostało :D
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2020, 22:47:36 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
No, witaj w klubie.
Podmieniaj te przetworniki, czekam na jakieś opinie, bo ja się cały czas zastanawiam, czy wywalić 500tkę i wsadzić tam coś innego. Trochę mi to muli z englem, chociaż z marszczalem wszyscy się zachwycali.
Btw, gdzie baterię trzymasz, zmieściła się przy potencjometrach?

A obicia i reszta - no, to jest explorer, prędzej czy później w coś przywalisz przez ten kształt i się obije. Nitro też lubi pękać na gryfie przy drastycznej zmianie temperatur.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Czyli jednak... Trochę jednak rozumiem:)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A jak to w końcu się rozwiązało/nie rozwiązało z Ormsby?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Na moment kiedy odchodziłem: spory niesmak. Czasem korygowanie komentujących na forach i w SM kto pierwszy wyszedł z tym designem.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 23:44:56
wysłana przez mleko
Musikmesse 2011

Zaczęty przez Sikor Efekty

1 Odpowiedzi
3175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2011, 14:34:30
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
3688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2011, 10:24:15
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2011, 10:03:20
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2011, 14:22:22
wysłana przez headcharge