Autor Wątek: Delay z przodu  (Przeczytany 5223 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #25 19 Paź, 2020, 10:47:13 »
Jo, normalnie, analogowo :)
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #26 19 Paź, 2020, 19:34:09 »
No tak, ale od biedy co za różnica czy będzie zmieniał kanał footshwitem czy A/B switchem ? Ja mam inną teorię. Nie używali żadnych switcherów-looperów, gdzie przy wciśnieciu jednego przycisku włączało się kilka efektów na raz więc żeby wyrabiać się ze stepowaniem musieli radzić sobie innaczej. Przed kolejnym utworem, lub nawet w trakcie utworu wiedząc jaki będzie im potrzebny komplet efektów na cleanie włączali go sobie i potem tylko przyciskali A/B switch i mieli jednoczesnie zmieniony kanał na czysty i załączone wszystkei efekty a potem CYK i znowu byli bez efektów na kanale przesterowanym.
A co z brzmieniem przesterowanym z efektami?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #27 19 Paź, 2020, 19:57:29 »
No tak, ale od biedy co za różnica czy będzie zmieniał kanał footshwitem czy A/B switchem ? Ja mam inną teorię. Nie używali żadnych switcherów-looperów, gdzie przy wciśnieciu jednego przycisku włączało się kilka efektów na raz więc żeby wyrabiać się ze stepowaniem musieli radzić sobie innaczej. Przed kolejnym utworem, lub nawet w trakcie utworu wiedząc jaki będzie im potrzebny komplet efektów na cleanie włączali go sobie i potem tylko przyciskali A/B switch i mieli jednoczesnie zmieniony kanał na czysty i załączone wszystkei efekty a potem CYK i znowu byli bez efektów na kanale przesterowanym.
Nie chcę się spinać, ale zmuszony jestem zanegować Twe teorie, ponieważ legenda głosi, iż Munky miał A/B switcha na końcu łańcucha. Loopery i switchery były (głównie przez Pete Cornisha) produkowane od wczesnych lat 80 (albo i wcześniej).
Jak wspomniałem, widzę sens posiadania dwóch osobnych ampów do cleana i przesteru, w sytuacji gdy są one zmodyfikowane, np do przesteru ma 6 baniek 6L6 i prostownik diodowy, a do cleana 4 bańki EL34 i lampowy rectifier.
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #28 19 Paź, 2020, 21:40:59 »
Jebać te udziwnienia, i tak nikt nie usłyszy różnicy.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #29 19 Paź, 2020, 22:15:49 »
Ciekawe jak grajom te kilometery kabli :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #30 19 Paź, 2020, 22:20:14 »
Jebać te udziwnienia, i tak nikt nie usłyszy różnicy.



A na żywo tym bardziej.
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #31 20 Paź, 2020, 10:56:20 »
No tak, ale od biedy co za różnica czy będzie zmieniał kanał footshwitem czy A/B switchem ? Ja mam inną teorię. Nie używali żadnych switcherów-looperów, gdzie przy wciśnieciu jednego przycisku włączało się kilka efektów na raz więc żeby wyrabiać się ze stepowaniem musieli radzić sobie innaczej. Przed kolejnym utworem, lub nawet w trakcie utworu wiedząc jaki będzie im potrzebny komplet efektów na cleanie włączali go sobie i potem tylko przyciskali A/B switch i mieli jednoczesnie zmieniony kanał na czysty i załączone wszystkei efekty a potem CYK i znowu byli bez efektów na kanale przesterowanym.
Nie chcę się spinać, ale zmuszony jestem zanegować Twe teorie, ponieważ legenda głosi, iż Munky miał A/B switcha na końcu łańcucha. Loopery i switchery były (głównie przez Pete Cornisha) produkowane od wczesnych lat 80 (albo i wcześniej).
Jak wspomniałem, widzę sens posiadania dwóch osobnych ampów do cleana i przesteru, w sytuacji gdy są one zmodyfikowane, np do przesteru ma 6 baniek 6L6 i prostownik diodowy, a do cleana 4 bańki EL34 i lampowy rectifier.
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler


Hmm wychodzi na to że masz rację....ale rectifier do cleanów ? Jeszcze do tego ten stary dwukanałowy, ktory praktycznie nie ma cleana (tak więm później mieli 3kanałówki ale mówię o początku kiedy ich jeszcze nie  było). Chyba naprawdę trzeba lubic brzmienie tego lampowego prostownika. Endorsment endorsmentem ale mogli do cleanów zarzucić im coś innego co wtedy było juz prodykowane przez mesę, jakieś combo czy coś.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #32 20 Paź, 2020, 11:01:53 »
Patrz: Yony ^^

Woleli grać zamiast debatować nad czystością czystego ;)
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #33 20 Paź, 2020, 14:51:30 »
No tak, ale od biedy co za różnica czy będzie zmieniał kanał footshwitem czy A/B switchem ? Ja mam inną teorię. Nie używali żadnych switcherów-looperów, gdzie przy wciśnieciu jednego przycisku włączało się kilka efektów na raz więc żeby wyrabiać się ze stepowaniem musieli radzić sobie innaczej. Przed kolejnym utworem, lub nawet w trakcie utworu wiedząc jaki będzie im potrzebny komplet efektów na cleanie włączali go sobie i potem tylko przyciskali A/B switch i mieli jednoczesnie zmieniony kanał na czysty i załączone wszystkei efekty a potem CYK i znowu byli bez efektów na kanale przesterowanym.
Nie chcę się spinać, ale zmuszony jestem zanegować Twe teorie, ponieważ legenda głosi, iż Munky miał A/B switcha na końcu łańcucha. Loopery i switchery były (głównie przez Pete Cornisha) produkowane od wczesnych lat 80 (albo i wcześniej).
Jak wspomniałem, widzę sens posiadania dwóch osobnych ampów do cleana i przesteru, w sytuacji gdy są one zmodyfikowane, np do przesteru ma 6 baniek 6L6 i prostownik diodowy, a do cleana 4 bańki EL34 i lampowy rectifier.
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler


Hmm wychodzi na to że masz rację....ale rectifier do cleanów ? Jeszcze do tego ten stary dwukanałowy, ktory praktycznie nie ma cleana (tak więm później mieli 3kanałówki ale mówię o początku kiedy ich jeszcze nie  było). Chyba naprawdę trzeba lubic brzmienie tego lampowego prostownika. Endorsment endorsmentem ale mogli do cleanów zarzucić im coś innego co wtedy było juz prodykowane przez mesę, jakieś combo czy coś.
Na poczatku kariery grali malo cleanow.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #34 20 Paź, 2020, 17:38:32 »
Hmm wychodzi na to że masz rację....ale rectifier do cleanów ? Jeszcze do tego ten stary dwukanałowy, ktory praktycznie nie ma cleana (tak więm później mieli 3kanałówki ale mówię o początku kiedy ich jeszcze nie  było). Chyba naprawdę trzeba lubic brzmienie tego lampowego prostownika. Endorsment endorsmentem ale mogli do cleanów zarzucić im coś innego co wtedy było juz prodykowane przez mesę, jakieś combo czy coś.
To był przykład. Każdy wzmacniacz ma w środku "rectifier". Wiele wzmacniaczy Fendera i Marshalla miała/ma lampowe prostowniki i są one kochane lub nienawidzone.

Korn to nie są cleany wymagające "fenderoskiej szklanki":
Spoiler
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2020, 18:45:12 wysłana przez spacelord7 »

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #35 21 Paź, 2020, 12:16:21 »
Nie ze ze mesa nie ma cleana tylko dwuknałowe dual i triple recifiery nie mają cleana....to ogromna różnica. Na tym filmiku z woodstocka jest 3 kanałówka która miała już kompletnie przebudowany kanał clean ze względu na to, że wszyscy się skarżyli na poprzedni. W niej tak samo jak w single recifierze dosłownie wpierdoli fenderowską szklankę żeby się wkońcu ludzie od nich odpierdolili.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #36 21 Paź, 2020, 18:51:41 »
Poprawione.
Ale czy to jest twoja własna, subiektywna, poparta empirycznie, opinia na ten temat, czy opinia z internetu?
Bo ja uważam zupełnie inaczej.
Dokąd właściwie zmierzamy?
Czy ten delaj już włożyłeś z tyłu?
Spoiler

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Delay z przodu
« Odpowiedź #37 22 Paź, 2020, 10:40:50 »
Ten filimik tylko potwierdza co napisałem. Zobacz sobie sobie go od 4:15. Fluff cały czas gra na tym samym kanale, jedyne co robi to zmienia pickup na singla w jego Musicmanie. Widac to w odbiciu na płytce ryflowanej a jednocześnie cały czas jest na kanale zielonym. Z reszta nawet na tym singlu jak tylko troche mocniej uderzy dzwiek zaczyna sie przesterowywać.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
29 Odpowiedzi
20853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2009, 08:43:48
wysłana przez Tomek Martyniak
DIY Delay

Zaczęty przez zuraw Efekty

1 Odpowiedzi
5210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2009, 16:01:26
wysłana przez mondomg
reverse delay?

Zaczęty przez Budzan Efekty

23 Odpowiedzi
14198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2010, 12:35:44
wysłana przez Budzan
2 Odpowiedzi
4671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2010, 02:17:48
wysłana przez wuj Bat
23 Odpowiedzi
5960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2011, 21:58:46
wysłana przez skarhead