Autor Wątek: Pomoc w kupnie siódemki za 3-4k  (Przeczytany 10864 razy)

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Pomoc w kupnie siódemki za 3-4k
« 25 Lip, 2020, 20:51:37 »
Hej,
Rozglądam się za kupnem gitary za 3-4k. Przeglądam olx i allegro od jakiegoś czasu i kilka ofert mnie zainteresowało. Co sądzicie o tych dwóch gitarach, Neko Claymore bkp nailbomb oraz Agile Intrepid Pro 730 BKP aftermath. Czy warto inwestować w którąś z tych gitar czy lepiej polować na coś innego?

linki w spojlerze
Neko
Spoiler
Agile
Spoiler

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Hej,
Rozglądam się za kupnem gitary za 3-4k. Przeglądam olx i allegro od jakiegoś czasu i kilka ofert mnie zainteresowało. Co sądzicie o tych dwóch gitarach, Neko Claymore bkp nailbomb oraz Agile Intrepid Pro 730 BKP aftermath. Czy warto inwestować w którąś z tych gitar czy lepiej polować na coś innego?

linki w spojlerze
Neko
Spoiler
Agile
Spoiler

Miałem dokładnie te sztukę u siebie na parę dni. Jeśli tylko 30" nie będzie Ci przeszkadzało i ew Aftermath, to jest to bardzo fajny instrument.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Obecnie gram na 25.5' I niestety nie grałem dłuższych skałach. Mam w planie skoczyć do muzycznego I pograć na różnych gitarach. Czyli z tych dwóch lepiej wygląda Agile? Bo wizualnie bardziej mi Neko podchodzi, ale czytałem że ponoć różnie bywa z instrumentami z tej firmy.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ten Neko pachnie mi jakimś nołnejmem, nie pakowałbym się w to.

Jeżeli nie grałeś wcześniej na dłuższych skalach to polecam sprawdzić, dla mnie na przykład przeskok trochę zajął: z 25,5 na 26,5 w połączeniu z tym, że to była moja pierwsza siódemka.

Może to:
https://www.olx.pl/oferta/gitara-siedmiostrunowa-schecter-km-7-natp-CID751-IDDyRJF.html#d666068f19

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Dziękuję za sugestie :) tak jak mówiłem skoczę do muzycznego i zobaczę jak mi się będzie grało na dłuższej skali.

Co do tego neko to czytałem trochę na necie i były one produkowane w USA przez chwilę. Ile ludzi to tyle opini. W niektórych wątkach chwalili bardzo natomiast w innych mówili że jakość wykonania jest średnia. Ogólnie te gitary kosztowały około 500-600usd jako nowe. Co do tej konkretnej gitary to fajnie że ma set bkp, wizualnie mi sie podoba. Rozmawiałem z gościem, według niego wszystko jest git z tą gitara, sprzedają ja i resztę sprzętu bo chce kupić mayonesa.

Dziękuję też za linki z reverba. Przeglądałem tam ogłoszenia ale właśnie przez kurs I wysokie ceny bazowe wolał bym coś krajowego kupić. Wolę podjechać nawet trochę więcej kilometrów I w ramach wakacji ograć sprzęt :)
Strasznie mi się nie pali z zakupami (sam sprzedaje na razie dwie swoje gitary) ale sami wiecie jak to jest :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Tak samo jak teraz się wahasz co do tego Neko - tak samo będzie każdy gdy będziesz ją sprzedawał
Paczki z głów!

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Macie racje z tym Neko, raczej odpuszczę temat ;)

Na chwilę obecną najbardziej mnie przekonuje ten schecter KM 7, ale przekopałem dziś olxa i co myślicie o tych gitarkach?

Dean rc7x Rusty Cooley signature Korea
Spoiler
Ibanez RGIT27FE Iron Label
Spoiler
Jackson Pro Series Soloist SL7
Spoiler

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dziękuję za sugestie :) tak jak mówiłem skoczę do muzycznego i zobaczę jak mi się będzie grało na dłuższej skali.

Co do tego neko to czytałem trochę na necie i były one produkowane w USA przez chwilę. Ile ludzi to tyle opini. W niektórych wątkach chwalili bardzo natomiast w innych mówili że jakość wykonania jest średnia. Ogólnie te gitary kosztowały około 500-600usd jako nowe. Co do tej konkretnej gitary to fajnie że ma set bkp, wizualnie mi sie podoba. Rozmawiałem z gościem, według niego wszystko jest git z tą gitara, sprzedają ja i resztę sprzętu bo chce kupić mayonesa.

Dziękuję też za linki z reverba. Przeglądałem tam ogłoszenia ale właśnie przez kurs I wysokie ceny bazowe wolał bym coś krajowego kupić. Wolę podjechać nawet trochę więcej kilometrów I w ramach wakacji ograć sprzęt :)
Strasznie mi się nie pali z zakupami (sam sprzedaje na razie dwie swoje gitary) ale sami wiecie jak to jest :D

To wiosło przewija się stale przez giełdy i grupy od 3-4 lat

Czy to dobrze czy nie, oceń sam. Tylko mówię jak jest.


« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2020, 16:12:44 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Macie racje z tym Neko, raczej odpuszczę temat ;)

Na chwilę obecną najbardziej mnie przekonuje ten schecter KM 7, ale przekopałem dziś olxa i co myślicie o tych gitarkach?

Dean rc7x Rusty Cooley signature Korea
Spoiler
Ibanez RGIT27FE Iron Label
Spoiler
Jackson Pro Series Soloist SL7
Spoiler

Odpowiedz sobie na pytanie jaka chcesz skalę i czy chcesz floyda to ci się opcje zawężą. Jak jeszcze ustalisz czy pasywy czy aktywy to może zostanie Ci jeden kandydat;) Mam wrażenie że jeszcze nie masz sprecyzowanych oczekiwań biorąc pod uwagę co wrzucasz, przy tym budżecie szkoda tylko kasą się kierować.

Ja bym z tej bandy brał km7 ale dlatego że chciałem raczej pasywy (choć niekoniecznie) i na pewno stały most, a stroić chce do drop A. No i to lepsze wiosło niż iron label.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
@MadYarpen Dobrze mnie podsumowałeś. Do tej pory posiadałem tylko 3 wiosła z czego pierwsze to był cort za 300 zł jakieś 8-10 lat temu. Przez resztę czasu (koło 7 lat) do teraz posiadam cały czas dwa wiosła (7dmke i jacka z floydem). Niestety lub stety do tej pory ani czasu ani kasy nie miałem by pograć na innych sprzętach i wyrobić sobie zdanie co chcę, potrzebuję i lubię. Do kupy się złożyło że nie grałem na gitarce przez 3 lata. Teraz człowiek trochę złapał oddechu i chce wrócić do starej miłości, a że portfel trochę zasobniejszy to jest więcej możliwości, chęci i chciało by się spróbować coś innego lepszego doświadczyć :D

Przejdę się do muzycznego w mieście, pogram na różnych gitarkach i zobaczę co mi leży a co nie i potem będę się bardziej zastanawiał co dalej :D Pewnie będę jeszcze wrzucał tutaj jakieś propozycje i wolę się zdać na ludzi którzy mają doświadczenie w danej kwestii. A jak mi nie podejdzie gitarka to kupując dobre wiosło nie będzie problemu z odsprzedażą i polowaniem na inną ofertę :)

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.


Co do tego neko to czytałem trochę na necie i były one produkowane w USA przez chwilę. Ile ludzi to tyle opini. W niektórych wątkach chwalili bardzo natomiast w innych mówili że jakość wykonania jest średnia. Ogólnie te gitary kosztowały około 500-600usd jako nowe. Co do tej konkretnej gitary to fajnie że ma set bkp, wizualnie mi sie podoba. Rozmawiałem z gościem, według niego wszystko jest git z tą gitara, sprzedają ja i resztę sprzętu bo chce kupić mayonesa.


Ta sztuka jest chińska. Mój znajomek ją miał. Z resztą to ten co teraz ma Agile. Raczej rejony 2k, max 2,3k. One miały chyba QC w stanach, ale są wyrobem chińskim. Semi-custom, czy tam run dla WiredGuitars nie kosztowałby teraz ~3k w takiej konfiguracji.

Jeśli masz wielkie łapska (ja nie mam niestety) to ten Agile powinien Ci siąść bez problemu.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Byłem dziś w muzycznym, pograłem na kilku gitarach i dość mocno przemawia do mnie multiskala. Grałem głównie na ibanezach i spodobał mi się Ibanez RGD71ALMS-BAM. Czy myślicie że 4,5k za ta gitarkę to spoko cena? Jakościowo bardzo fajnie mi leżała w łapie no i brzmiała fantastycznie :D trochę się na nią nastawiłem ale mam jeszcze chwilę czasu na decyzję i wolę podjąć decyzję na chłodno niż z rozpędu :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Byłem dziś w muzycznym, pograłem na kilku gitarach i dość mocno przemawia do mnie multiskala. Grałem głównie na ibanezach i spodobał mi się Ibanez RGD71ALMS-BAM. Czy myślicie że 4,5k za ta gitarkę to spoko cena? Jakościowo bardzo fajnie mi leżała w łapie no i brzmiała fantastycznie :D trochę się na nią nastawiłem ale mam jeszcze chwilę czasu na decyzję i wolę podjąć decyzję na chłodno niż z rozpędu :D

A grałeś na tym Ibku? Miałem kilka multiscal w łapach, dwie siódemki dalej mam i mogę śmiało potwierdzić obiegową opinię, że prosty 12 próg to zdecydowanie za daleko.
B ( o ) ( o ) B S

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Dokładnie grałem na 6stce z tej serii i jakiejś tańszej 7dmce też od ibaneza. Wygodnie mi się grało I fajnie brzmiało:) Z tym 12 progiem to że nie stroi czy jest niewygodny?

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Jak masz równolegle progi koło 12go to pierwsze są bardzo pochylone

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Ósmy próg jest środkiem podstrunnicy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
Byłem dziś w muzycznym, pograłem na kilku gitarach i dość mocno przemawia do mnie multiskala. Grałem głównie na ibanezach i spodobał mi się Ibanez RGD71ALMS-BAM. Czy myślicie że 4,5k za ta gitarkę to spoko cena? Jakościowo bardzo fajnie mi leżała w łapie no i brzmiała fantastycznie :D trochę się na nią nastawiłem ale mam jeszcze chwilę czasu na decyzję i wolę podjąć decyzję na chłodno niż z rozpędu :D
Mam takiego ibka i jak dla mnie jest bardzo wygodny, no ale to już pewnie kwestia osobistych preferencji. Czy warty 4,5k? Nie wiem, może i dało by się znaleźć inne dobre gitary w tej cenie, pewnie lepsze też, ale jak dla mnie jest bardzo ok. Jeśli chcesz multiskalę, fishmany i klucze blokowane, to w tej cenie zbyt wielu opcji nie ma, przynajmniej jak kiedyś szukałem.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Macie racje z tym Neko, raczej odpuszczę temat ;)

Na chwilę obecną najbardziej mnie przekonuje ten schecter KM 7, ale przekopałem dziś olxa i co myślicie o tych gitarkach?

Dean rc7x Rusty Cooley signature Korea
Spoiler
Ibanez RGIT27FE Iron Label
Spoiler
Jackson Pro Series Soloist SL7
Spoiler

Deana RC miałem u siebie jakiś czas w wersji 8-str. Bardzo fajne wiosło, wygodny gryf i dobrze EMG w nim siedziały.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
W podobnej cenie obecnie są tylko Legatory (opinie są dość różne) I model schectera (ale ma gorszy osprzęt). Na rynku wtórnym jest bardzo mało podobnych gitar A jak są to z budżetowych serii.

Byłem dziś w muzycznym, pograłem na kilku gitarach i dość mocno przemawia do mnie multiskala. Grałem głównie na ibanezach i spodobał mi się Ibanez RGD71ALMS-BAM. Czy myślicie że 4,5k za ta gitarkę to spoko cena? Jakościowo bardzo fajnie mi leżała w łapie no i brzmiała fantastycznie :D trochę się na nią nastawiłem ale mam jeszcze chwilę czasu na decyzję i wolę podjąć decyzję na chłodno niż z rozpędu :D
Mam takiego ibka i jak dla mnie jest bardzo wygodny, no ale to już pewnie kwestia osobistych preferencji. Czy warty 4,5k? Nie wiem, może i dało by się znaleźć inne dobre gitary w tej cenie, pewnie lepsze też, ale jak dla mnie jest bardzo ok. Jeśli chcesz multiskalę, fishmany i klucze blokowane, to w tej cenie zbyt wielu opcji nie ma, przynajmniej jak kiedyś szukałem.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Legatory są mało popularne, więc jak Ci nie podejdzie to z raczej większą stratą sprzedasz.
Słaby osprzęt w Schecterach? Ten KM ma hipshota, blokowane klucze, dobre pickupy, moim zdaniem w zakresie używek 3-4k to bardzo dobra opcja.

Ewentualnie thomann i odesłać.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
KM spoko ale chodziło mi o gitary z mtiskala np  https://m.thomann.de/pl/schecter_reaper_7_multiscale_sib.htm?o=1&search=1596393293

Legatory są mało popularne, więc jak Ci nie podejdzie to z raczej większą stratą sprzedasz.
Słaby osprzęt w Schecterach? Ten KM ma hipshota, blokowane klucze, dobre pickupy, moim zdaniem w zakresie używek 3-4k to bardzo dobra opcja.

Ewentualnie thomann i odesłać.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Zależy jak nisko chcesz się stroić.
27” to F# lub E, na standard B czy drop A to trochę za dużo.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Miałem okazję pomacać dłużej tego bananeza. Jeśli chcesz wydać tyle kabzy na FF, to płakać nie będziesz. Jak Ci fishmany będą śmierdzieć, to wyjebiesz i wsadzisz coś normalnego bez straty. Wykonaniowo nie miałem się do czego dojebać, ot po prostu poprawny koń roboczy. Na pewno siadł mi dużo bardziej niż ubóstwiany wszędzie RGD2127. Już miałem brać, ale jednak stwierdziłem, że na chuj mnie i tak nie umiem grać.

Zależy jak nisko chcesz się stroić.
27” to F# lub E, na standard B czy drop A to trochę za dużo.

trochę chyba poleciałeś, przy prawie 28" mam na luzie bardzo wygodne B i A przy strunach 59-62.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline dawrus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dż dż dźdź dż
Ja grać też nie umiem ale raz na jakiś czas pasuje sprawić sobie przyjemność :D FF nie jest musem ale chciałbym je mieć. Ten ibek będzie dostępny dopiero za miesiąc więc jak coś ciekawego będzie z drugiej ręki to też chętnie łyknę :D

Miałem okazję pomacać dłużej tego bananeza. Jeśli chcesz wydać tyle kabzy na FF, to płakać nie będziesz. Jak Ci fishmany będą śmierdzieć, to wyjebiesz i wsadzisz coś normalnego bez straty. Wykonaniowo nie miałem się do czego dojebać, ot po prostu poprawny koń roboczy. Na pewno siadł mi dużo bardziej niż ubóstwiany wszędzie RGD2127. Już miałem brać, ale jednak stwierdziłem, że na chuj mnie i tak nie umiem grać.

Zależy jak nisko chcesz się stroić.
27” to F# lub E, na standard B czy drop A to trochę za dużo.

trochę chyba poleciałeś, przy prawie 28" mam na luzie bardzo wygodne B i A przy strunach 59-62.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
12037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2011, 18:47:55
wysłana przez Musza
53 Odpowiedzi
26553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2011, 08:41:46
wysłana przez Sikor
98 Odpowiedzi
33595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2011, 22:04:29
wysłana przez commelina
12 Odpowiedzi
5370 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2014, 17:48:01
wysłana przez intorm