Autor Wątek: Drum tracking  (Przeczytany 26733 razy)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Drum tracking
« 18 Mar, 2009, 17:28:14 »


A jak wy nagrywacie ścieżkę perkusji?

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #1 18 Mar, 2009, 18:37:28 »
tak :)
myspace.com/drownmyday

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #2 18 Mar, 2009, 22:39:29 »
Ja klepe kwadraciki myszką, ale szczerze to juz mnie to zaczyna irytowac, bo zabija pomyslowosc...

Ten kolo z pierwszego linka bardzo fajne rzeczy gra, musze poszukac jego muzy.

edit kuwa już kocham tego gościa, rzucam bulba http://www.soundclick.com/bands/page_songInfo.cfm?bandID=652744&songID=4903396 między innymi!!
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2009, 22:55:26 wysłana przez BartekL »

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #3 19 Mar, 2009, 09:35:35 »
Strasznie się gita dławi w dole. Ja go już nie kocham :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #4 31 Mar, 2009, 13:41:02 »
Mam rozumieć że to już koniec wątku ?? Pociągnijcie temat bo pewnie wielu gitarników ma problem z nagrywaniem bębnów , ja osobiście mam i chętnie poznam opinie ludzi , którzy mają jakieś doświadczenie w temacie ...
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #5 31 Mar, 2009, 14:48:19 »
no, jak się domyślam, połowa userów ( do której to grupy i ja się zaliczam ) klepie kwadraciki, a drugiej połowie gary robili panowie w studio :D

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #6 31 Mar, 2009, 15:21:11 »
Była bym szczęśliwa gdyby Pan o nick'u Awsomeguy ( Respect ) przybliżył temat , jego twórczość brzmi na prawdę genialnie i sądze że ma w temacie sporo do powiedzenia , używam karty E-MU 0404 , w pakiecie jest kilka programów w okrojonej wersji , chciała bym żeby ktoś podpowiedział ile da się wydusić z tej karty ,i czy pakiet oprogramowania dołączonego do karty przyda się na coś czy mogę sobie tym napalić w piecu ??
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #7 31 Mar, 2009, 15:51:27 »
Ja do pewnego czasu pisałem bębny w Guitar Pro :-) Bo kiedyś tam się nauczyłem i jakoś tak zostało... Export do MIDI i w Cubase import. Teraz bawię się trochę klawiaturą sterującą bezpośrednio w Cubase.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #8 01 Kwi, 2009, 12:32:45 »
Raczej nic nowego nie wniosę do tego wątku - układam perkusję we wbudowanym edytorze MIDI mojego ulubionego DAW (REAPER). Mam wtedy możliwość monitorowania tego co programuję i ustawienia odpowiedniego "velocity level" (co jest czasami kluczowe, jeśli chodzi o względną "naturalność").

używam karty E-MU 0404 , w pakiecie jest kilka programów w okrojonej wersji , chciała bym żeby ktoś podpowiedział ile da się wydusić z tej karty ,i czy pakiet oprogramowania dołączonego do karty przyda się na coś czy mogę sobie tym napalić w piecu ??
Z tego co pamiętam do EMU 0404 dają Cubase LE. Ta wersja może korzystać z dość ograniczonej liczby efektów/instrumentów VST. Jeśli o mnie chodzi, to staram się podchodzić dość minimalistycznie do ich użycia w miksie, ale zazwyczaj przekraczam 40 na projekt (patrz załącznik - screenshot z projektu dżingla ss.pl)...

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #9 01 Kwi, 2009, 13:17:49 »
lord_awesomeguy ;) Piękne dzięki :) bardzo cenna dla mnie wskazówka ! W tej chwili korzystam z Boss RC2 do zgrywania perki , ale zrobienie jakiejś przebitki , przejscia jest niemożliwe dla mnie , przynajmniej na chwilę obecną , trzeba by to pociąć i posklejać w jakimś edytorze , ale dla mnie to jeszcze niewykonalne , do tej pory nagrywałam podkłady z Guitar Pro , karta Audigy 2 ZS , ustawienia karty >> what you here>> wyłączałam kolesi i nagrywałam Gite w Guitar Rig .Od tygodnia mam kartę E-MU 0404 i dopiero zaczynam zdejmować Gite z paczki przez Shure SM 57 , zobaczymy ... Jeszcze jedna prośba do Lord_Awesomeguy , wymień cały pakiet oprogramowania z jakiego korzystasz jeśli to możliwe i jak nagrywasz bass ?? Proszę o wykład a'la krowie na rowie ;) Dzięki za odpowiedź .Pozdro.
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #10 01 Kwi, 2009, 14:23:24 »
Ja się pozwolę wtrącić na sekundkę - co do basu - proponuję zaopatrzyć się w, któreś z poniższych pudełeczek i grać bas "w stół". To są kultowe już (w szczególności Sadowsky) preampy basowe, używane przez zawodowców na całym świecie. Sadowsky kosztuje < 1000 zeta, więc zdecydowanie opłaca się coś takiego nabyć. Potem basik przycisnąć troszkę kompresorem (nie za dużo), wyeliminować świsty, gwizdy i inne śmieci de-esserem (tak, tak - nie tnijcie góry basu za pomocą eq) podciąć troszkę dół na eq (zabieg ten sprawi paradoksalnie, że basu nam się zrobi subiektywnie więcej) i voila!

EDIT:

Sprawa MAKSYMALNIE istotna: bas musi PERFEKCYJNIE stroić. Nie strojący bas rozjebie Ci cały miks i nie będziesz wiedziała co jest nie tak. Sprawa nie do odkręcenia potem! Z tego powodu podczas nagrań nie trzeba wcale atakować strun jak Rasiak bramkarza. Wystarczy NAPRAWDĘ delikatnie pykać sobie paluszkami i będzie go wystarczająco dużo, pod warunkiem że bas gra jak bas, a nie sznurek na miotle. Ten zabieg sprawi, że amplituda struny nie będzie zbyt wielka, co pozwoli uniknąć problemów ze strojem.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2009, 14:45:24 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #11 01 Kwi, 2009, 15:21:47 »
Wrobelsparrow Dzięki ;) Super sprawa :) I strasznie podoba mi się Twoje poczucie humoru , bo troszkę poczytałam Twoich postów :) Postaram się nie atakować strun jak Rasiak bramkarza (rofl) Pozdro ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #12 01 Kwi, 2009, 15:25:50 »
Niestety, mam narzeczoną, ale może się polubicie;)

pozdrawiam

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #13 01 Kwi, 2009, 17:43:42 »
Hehe ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #14 01 Kwi, 2009, 20:32:23 »
wrobelsparrow napisal wszystko, dodam tylko ze wiekszosc rozsadnych wzmacniaczy ma przyzwoite diboxy .
Ciekawym preampem jest tez Sansamp RBI jednak kosztuje juz okolo 1500zl.

Zapytam sie tylko o delikatne pykanie paluszkami: jak to wyglada w przypadku grania slapem?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #15 02 Kwi, 2009, 11:31:43 »
Cytuj
wiekszosc rozsadnych wzmacniaczy ma przyzwoite diboxy

Nie istnieją rozsądne wzmacniacze basowe poniżej 1k zł.

Cytuj
Zapytam sie tylko o delikatne pykanie paluszkami: jak to wyglada w przypadku grania slapem

Tu sobie możesz napierniczać, aż Ci gryf pęknie. Atak jest bardzo szybki, wektor masz raczej góra/dół, niż na boki, więc odstrój jest minimalny. Po drugie kto chciałby grać slapem w XXI wieku?

A i jeszcze jeden fajny patent - jeśli nie używacie wszystkich strun w kawałku - wsadźcie sobie np. pod D i G takie zatyczki do uszu (można w aptece kupić), które stłumią niepożądane wzbudzanie się pustych strun. Bo potem z głośników wydobywa się takie "brrrrrrrrrr" i nie wiadomo o co chodzi.

pozdro

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #16 02 Kwi, 2009, 12:43:17 »
Cytuj
Zapytam sie tylko o delikatne pykanie paluszkami: jak to wyglada w przypadku grania slapem

Tu sobie możesz napierniczać, aż Ci gryf pęknie. Atak jest bardzo szybki, wektor masz raczej góra/dół, niż na boki, więc odstrój jest minimalny. Po drugie kto chciałby grać slapem w XXI wieku?

1. A co za różnica dla struny w którą stronę się odkształca - na boki czy góra-dół? Amplituda jest amplituda.
2. Pilichowski, Fieldy
Paczki z głów!

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #17 02 Kwi, 2009, 12:53:44 »
Struna jeśli odkształca się w stronę gryfu ma raczej bardzo ograniczoną drogę do pokonania , musi zatrzymać się na progach , jeśli odkształaca się w górę lub w dół , amplituda drgań jest znacznie szersza , na mój babski rozum biorąc inaczej nie chce być ;) Druga sprawa czy ten topic to nie nazywa się przypadkiem Drum Tracking ? ;) Ludziska mówcie jak zgrywacie i w czym tworzycie gary , każde info mile widziane . Pozrowionka.
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #18 02 Kwi, 2009, 12:57:19 »
Dziunia - tak tu już bywa ;), ja tam też klepię myszką kwardaciki, za pomocą kolegi ;)
Paczki z głów!

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #19 02 Kwi, 2009, 13:40:31 »
Ok , więc niech i ja poklepie , ale musze wiedzić jakich programów użyć do klepania i jak wrzucić to potem np. w Cubase LE , albo jak zgrać to co wyklepałam , zdjąć to z głośnika Shure SM 57?? Korzystam z mixera D.O.D 1222 XXL , jeśli ta wskazówka na coś się przyda .Pozdrowionka ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #20 02 Kwi, 2009, 14:16:18 »
prosty start : na początek spróbuj znaleźć w jakimś 'sklepie internetowym' ( o nazwie np. torrent ) ez drummer, zassaj na dysk, zainstaluj i otwórz w cubase. tam zarzuć ścieżkę midi, zapinij z ez, otwórz ją i klep kwadraciki :D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #21 02 Kwi, 2009, 15:57:32 »
Jeszcze jedna prośba do Lord_Awesomeguy , wymień cały pakiet oprogramowania z jakiego korzystasz jeśli to możliwe i jak nagrywasz bass ?? Proszę o wykład a'la krowie na rowie ;) Dzięki za odpowiedź .Pozdro.
Hmmm... jako DAW używam (na razie - planuję się przesiąść na Cubase) REAPERa (http://reaper.fm/). Bardzo lubię ReaEQ (graficzny equalizer) i ReaComp (procesor dynamiki) z pakietu ReaPlugs (darmowy) tego samego producenta. Jeśli chodzi o perkusję - używam Addictive Drums XLN Audio. Ma bardzo przyjemne overheadsy, które subiektywnie brzmią dla mnie lepiej niż w EZ Drummerze, czy DFHS 1.0. Gitary - używam aktualnie Revalver'a MK III z odpowiedziami impulsowymi Recabinet. Bardzo podoba mi się możliwość zmiany brzmienia w każdej fazie miksu w ten sposób.
Gitara basowa wygląda u mnie tak, że nagrywam czysty sygnał gitary i obniżam o oktawę za pomocą wtyczki VST (np. ReaPitch z ReaPlugs). Efekt nie jest spektakularny, ale od biedy daje radę.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #22 02 Kwi, 2009, 16:13:11 »
Jesteście jedwabiści ;)  ... cieplej ...cieplej ... Jest troszkę jaśniej ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #23 02 Kwi, 2009, 19:37:49 »
Jesteście jedwabiści ;)  ... cieplej ...cieplej ... Jest troszkę jaśniej ;)
Jak stać Cię na kupno Superior Drummer 2.0 firmy Toontrack to lepszego rozwiązania nie widzę. Jest tam ponad 30GB materiału (gotowe loopy) z ktorych można poskładać sobie podkład perkusyjny. Inne dobre programy to juz wspomniany Addictive Drums i FXPansion BFD 2.0. Warto sie nimi pobawić. Hail!

Edit 19.04.2009! Sorki ale pisząc tego posta sam byłem w błędzie bo napisałem że Superior Drummer 2.0 ma 30GB gotowych loopów z których mozna korzystać. Niestety pomyliłem się. Tak więc sorki. Po instalacji okazało się że są tam jakieś loopy ale bardzo mało (w EZ Player Pro) tak więc chcący mieć dużą bibliotekę gotowych loopow trzeba sobie kupić Drumkit From Hell Superior, tam jest tego cała masa. Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi, 2009, 15:23:00 wysłana przez KobakK »

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Drum tracking
« Odpowiedź #24 02 Kwi, 2009, 19:41:25 »
Da się wyłudzić jakieś linki do dwóch wymienionych jako ostatnie ?? Rozumiem że są w wersji demonstracyjnej ? Pozdrowionka ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2610 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2010, 13:37:42
wysłana przez deely
3 Odpowiedzi
1634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 00:40:04
wysłana przez mlodysatan
14 Odpowiedzi
2385 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2013, 01:16:34
wysłana przez Matt-Carnage
2 Odpowiedzi
1964 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2015, 11:52:21
wysłana przez eventched
4 Odpowiedzi
2922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2016, 21:18:23
wysłana przez statki