Autor Wątek: 7 Strun, 25.5, Elixir 9-46 + 68. Ktoś coś?  (Przeczytany 4560 razy)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
7 Strun, 25.5, Elixir 9-46 + 68. Ktoś coś?
« 21 Cze, 2020, 22:23:46 »
Nie pamiętam kiedy ostatni raz na tym forum założyłem nowy wątek.

Enyłejz. Pacjent to Ibanez RGAIX7, skala 25.5, stroję do STD B/Drop A.

Zbieram się do wymiany strun, aktualnie mam set EB Paradigm 10-62. Pomimo grania przez praktycznie całą gitarową przygodę na setach 10-52 (szóstki), na tym Ibanezie ten set jest dla mnie za twardy. Do riffów jeszcze spoko, ale jak próbuję grać jakieś solo z podciągnięciami no to po każdej sesji mam bąble na palcach. Myślałem, żeby przejść na set 9 i żeby pierwszy raz w życiu spróbować Elixirów. Problem taki, że standardowe sety do siódemek mają z dupy. Dlatego myślałem, żeby wziąć set 9-46 do szóstki i dołożyć do tego strunę 68 która jest chyba najgrubsza jaką mają (przynajmniej jaką udało mi się znaleźć do kupienia). Cieńsza byłaby dopiero 56 a to trochę mało. Czy ktoś może próbował takiego zestawu? Czy ma to sens? Czy ewentualnie jest sens zakładania setu elixirów i najgrubszej struny innej firmy? Szczerze powiedziawszy jak ponad dekadę gram na gitarze tak zawsze korzystałem ze standardowych setów więc jestem zielony w dobieraniu strun.

Pytanie bonusowe - w tym momencie struna 62 dość mocno napierdala mi o progi, do tego stopnia, że jest to słyszalne po podłączeniu do sraktala czy innych VST. Możliwe, że to przez chujowy setup i się trochę boje, że z założoną 68 może być jeszcze gorzej. Z drugiej strony grubsza struna to (na tej samej skali) większe naprężenie więc chyba powinna mniej wibrować/nakurwiać o progi, nie? Czy pierdolę jak polscy politycy?

Z góry dzięki za pomoc!

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Ja kiedyś próbowałem do swojego RG927 wsadzać dokładnie taki set - 9-46+68 i skończyło się na tym, że struna nie mieściła mi się w wózku :) - ruchomy mostek. Próbowałem też Elixir + Daddario/EB na najgrubszą coś koło .064, dupy nie urywało, koniec końców przeszła mi mania na Elixiry i wolałem sobie przejechać Fast-Fretem przejechać i mentalnie być spokojnym o żywotność strun :P A i tak wymieniam je regularnie teraz, więc też problem z głowy.

Jak chcesz 9tki to są gotowe sety Dunlop 9-62 Super Bright i GHS 9-62 Boomers.

Co do obijania, kwestia raczej setupu/progów.

Edit: No i możesz się szykować na lekkiego muła na najgrubszej strunie, jak wsadzisz tam .068
« Ostatnia zmiana: 21 Cze, 2020, 22:38:19 wysłana przez nerozume »

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
No właśnie myślałem o tym secie GHS, tylko przed EB miałem set GHS 10-60 i zajebiście szybko zaczęły zamulać :/ Może spróbuję te Dunlopy znaleźć.

A co do zamuła, jest sractal = jest dj000nt :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
ta sama struna do B std i drop A chyba nie zadziała.

Coś takiego może?

https://nabulator.nabusound.com/#/A1,E2,A2,D3,G3,B3,E4,/66,44,32,24,15p,12p,9p,/25.5

Jak kupię 7 i będzei miała 25.5 to zamierzam od tego zacząć.


A struny 10 miałem w 7ce w A std, wiec że twardo jest to nie wątpię.


W ogóle te gotowe sety jakieś z dupy są.

E: 0.64 też powinna w miarę ok wyglądać w tym zestawieniu
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2020, 00:19:05 wysłana przez MadYarpen »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Daddario 9-46 + 62 ew 65. Nie dziękuj. Tak jak @nerozume wspomniał - przy 0.68 będzie muł w chuj. Powyżej 65 bym nie wchodził.

Byłem (nadal jestem) fanbojem Optiwebów. Każde 7/barytong miałem 10-59 albo jakieś wariacje setów do 7/8. Wróciłem do Daddario i nie żałuje (chwilowo). Zdychają może szybciej, ale na start brzmienie jest dużo bardziej mniam mniam, fast fretem można się podratować, no i dostępność trochę lepsza. Mimo wszystko rozbieżność cenowa i stany magazynowe Elixirów w sklepach trochę mnie zaczęły denerwować.

Kalkulatory naciągów to se generalnie można w dupę wsadzić, bo set 10-52 Optiweba jest sporo twardszy od 10-52 EB czy Daddario. To trzeba organoleptycznie, inaczej nedarady.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
ten kalkulator traktuję raczej na zasadzie żeby się mniej więcej naciąg zgadzał. Zakładając że struny są jednego producenta, to chyba można na tym mniej więcej polegać.... Jak są struny podobnie twarde to mam wrażenie że gra się lepiej.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kiedyś próbowałem dokładnie to co piszesz, 9-46 oraz 10-52 Elixir + .68 Elixir.

7 strun w drop A, skala 25,5.

Imo 68 za twarda. Ale to tylko mój gust. Do dropa idealna jest dla mnie .60-62.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2010, 18:49:42
wysłana przez slayer-66669999
12 Odpowiedzi
11407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 19:30:58
wysłana przez matisq
16 Odpowiedzi
8579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2013, 21:53:51
wysłana przez Eisteufel
3 Odpowiedzi
2302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2014, 08:29:47
wysłana przez Leon
1 Odpowiedzi
6634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 19:44:37
wysłana przez wojwyk