Autor Wątek: [NGD] Gibson Les Paul Traditional Plus 2008  (Przeczytany 1682 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
[NGD] Gibson Les Paul Traditional Plus 2008
« 12 Cze, 2020, 15:41:23 »
Przed całym zamieszaniem z pandemią udało mi się nabyć takiego Gibsona :)

Les Paul Traditional Plus z 2008 roku w kolorze Desert Burst.

Poprzedni właściciel był chyba fanem Slash'a. W gitarze zmienił pickupy na Seymour Duncan APH-2S, elektronikę na gotowy kit RS Guitarworks oraz progi na stalówki. Zmieniony był też cały hardware na Gotoh'a oraz dosyć nieudolnie siodełko na kościane.

Doprowadziłem gitarę do porządku przy pomocy Brokenneck w Gdyni i wymieniłem most na Tone Pros'a, klucze na Schallery, zostały obrobione progi oraz wykonane nowe siodełko z kości. Wymieniłem też wszystkie popękane plastiki na nowe i gitara jest zrobiona na stan "zero"  :)

Po wszystkich zmianach z Gibsona została w sumie tylko deska, więc nie wiem było z jego fabrycznym wykonaniem. Wiem, że tutaj w sumie nie ma się do czego przyczepić i to jedno z fajniejszych wioseł jakie miałem.

Gitara jest dosyć lekka (4,04kg) oraz dosyć jasna w brzmieniu.

Dziś korzystając z przedpołudniowego słońca strzeliłem parę fotek  :)











Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Ślicznotka. Fajnie, że główka w reversie :)

Rozglądam się za czymś podobnym ale tylko brzydkie topy znajduje. Bez słońca top też wygląda?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 763
Jasny w brzmieniu LP, to Ci się trafiło! :)
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
El classico
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Les Paul, a ładny.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ładna gitarka :-)

Jak się ma most Gotoha do Tonepros? Wnioskuję tyle, że ten drugi lepszy skoro wymieniłeś :-)
007

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Ładna gitarka :-)

Jak się ma most Gotoha do Tonepros? Wnioskuję tyle, że ten drugi lepszy skoro wymieniłeś :-)

Ciężko powiedzieć, są do siebie podobne. Akurat jak dostałem wiosło to most był chromowany, a stoptail niklowany i chciałem zrobić z tym porządek. Dodatkowo od sklepu dostałem ładny refund za to, że gitara nie była do końca w takim stanie, w jakim opisywali to postanowiłem wymienić za to cały hardware. Tak bym pewnie nie zmieniał :)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A to znów akcja typu igła na zdjęciach. W realu gorzej Mimo to fajnie, że sklep się zachował jak należy.
Ciekawy top! W zależności od ujęcia wyglądają jak dwie różne gitary :-)
007

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
A to znów akcja typu igła na zdjęciach. W realu gorzej Mimo to fajnie, że sklep się zachował jak należy.
Dlatego nie kupuję u Januszy biznesu :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Okej, jak brzmi na tym Słit Czajld Oł'majn?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74

Gitara jest dosyć lekka (4,04kg) oraz dosyć jasna w brzmieniu.
Bo dzurawo.  ;)
Niczym taka góralka-kelnerka w Koniakowie, jak ktoś jej powiedział, że fajna z niej babka, to ta na to "ale rusano!".

No i ten fan Slasha ją do R8 chyba próbował upodobnić, chyba, że ten dzwonek bez napisu to już Twoja sprawka?

Zomballo

  • Gość
Hngd! Przystrzyż busz, poka dupę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
30 Odpowiedzi
16844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2010, 22:02:41
wysłana przez mhrok lama
9 Odpowiedzi
3902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2012, 08:58:36
wysłana przez Maciek