Autor Wątek: Boss Katana Mini - brumienie  (Przeczytany 1903 razy)

Offline DarkElegant

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Boss Katana Mini - brumienie
« 08 Cze, 2020, 21:14:58 »
Cześć Wszystkim, to mój pierwszy post na forum, więc miło mi Was powitać. Szukam budżetowego wzmacniacza do grania w domu, do powiedzmy 400 zł. Przerobiłem już chyba wszystkie możliwe wzmacniacze w tym przedziale cenowym, większość mini wzmacniaczy (Boss Katana Mini, Blackstar Fly 3, Nux Lite BT) oraz tych większych 10 i 15 vatt, takich jak Marshalle MG, Line 6 Spider, Roland Cube, Nuxy, których nazw nie pamiętam, Vox Pathfinder 10, Orange Crush 12, Fender Frontman 10g etc. Problem jest taki, że wszystkie te wzmacniacze albo brumią, albo brzmią po prostu słabo zwłaszcza na przesterze. Ostatnio chciałem wziąć tego Voxa, ale przester niestety kiepski. Najlepiej brzmieniowo spośród tych wzmacniaczy wypadał Boss Katana Mini. Niestety wzmacniacz brumiał, zarówno na zasilaczu jak i bateriach, na bateriach tylko na kanale Brown. Dotyczy to tych wszystkich mini wzmacniaczy - wszystkie, które ograłem brumiały na zasilaczu. Raczej nie jest to wina instalacji w sklepie, bo inne wzmacniacze o większej mocy nie brumiały, nie jest to też wina gitary, chociaż elektronika nie jest wyekranowana (Squier Stratocaster Affinity HSS). Nie jest to też brumienie singli, bo ogrywałem z pozycji humbuckera. Dlatego zwracam się z pytaniem, co może być przyczyną tego brumienia i czy da się coś z tym zrobić? Ten Katana to fajny wzmacniacz, ale brumienie przeszkadzało mi na tyle, że go nie kupiłem i zacząłem szukać czegoś innego. Zastanawiam się czy jest sens brnąć dalej w te małe wzmacniacze, czy poczekać i jak pójdę niedługo do roboty to kupić Bossa Katanę 50 na raty (kosztuje 999 zł). Ewentualnie co innego z tych budżetowych moglibyście polecić?
Będę wdzięczny za opinie i z góry dzięki.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Boss Katana Mini - brumienie
« Odpowiedź #1 08 Cze, 2020, 23:36:04 »
A próbowałeś zmieniać kabel miedzy gitarą a wzmakiem? Czy brumienie występuje w trakcie grania, albo jak dotykasz strun/mostu?

Co do brzmienia, jeśli Ci nie leży, to stawiałbym na kwestie małego/chujowego głośnika. No i nie oszukujmy się, te Marshalle, Fendery, Orange czy Nuxy to pierdziawki, a nie wzmaki.
B ( o ) ( o ) B S

Offline DarkElegant

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Boss Katana Mini - brumienie
« Odpowiedź #2 09 Cze, 2020, 19:37:38 »
Brumienie występuje po podłączeniu gitary do wzmacniacza i niedotykaniu strun, podczas grania jest zagłuszane. Przyczyną nie jest raczej kabel, bo pod innym wzmacniaczem na tym samym kablu taki problem nie występował, poza tym kabel jest nowy. Słuchałem próbek tego wzmacniacza na YT i też brumiał, nawet na teście guitarcenter gdzie podpięli pod zasilacz też brumiał. Więc to kwestia samego wzmacniacza...

Niestety, masz rację, przyczyną jest kiepski głośnik. Te wzmacniacze po prostu nie brzmią, o ile na cleanie jeszcze jako tako, to po włączeniu przesteru albo sieją albo pierdzą, nie odpowiada mi taki sound. Ta Katana jako jedyna brzmiała w miarę fajnie, można nawet na tym poszatanić, tylko to brumienie zdecydowało o tym, że go nie kupiłem.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Boss Katana Mini - brumienie
« Odpowiedź #3 09 Cze, 2020, 19:42:59 »
W Twoim przypadku brum na 99% pochodzi z braku uziemienia instalacji elektrycznej. Gniazdko z bolcem nie oznacza że uziemienie istnieje.

A co do gry w domu, to z perspektywy czasu bym wybrał jednak interfejs i chociażby BIASa FX 2

Offline DarkElegant

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Boss Katana Mini - brumienie
« Odpowiedź #4 09 Cze, 2020, 20:11:35 »
Majk, w takim razie wszyscy, którzy nagrywali recenzje tego wzmaka mają nieuziemioną instalację, bo u nich też brumi. ;) Poza tym tak jak pisałem, brumiał też zasilany bateriami, więc w tym przypadku instalacja nie ma nic do rzeczy, bo wzmacniacz nie był nawet podłączony do prądu.
Tutaj możecie posłuchać jak to brzmi (recenzja guitarcenter, mogłem się pomylić w poprzednim poście, bo nie widać czy jest pod zasilaczem czy na bateriach):


Tylko trzeba tu brać poprawkę na to, że taki kot jak Tomek na wszystkim zajebiście zagra. ;)

Interfejs odpada, bo mam za słabego kompa.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Boss Katana Mini - brumienie
« Odpowiedź #5 09 Cze, 2020, 20:58:40 »
Z 1 postu wynika że więcej niż 1 Amp brumi, a to mogłoby wskazywać na to że jednak coś jest na rzeczy.

Na dobrą sprawę za te 400 zł no to masz jeszcze  Peaveya Vypyra, i ewentualnie blackstary ID

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
5599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2009, 08:02:53
wysłana przez maślak
0 Odpowiedzi
1314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2016, 11:26:57
wysłana przez Stachu
4 Odpowiedzi
5508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2020, 09:14:15
wysłana przez kagus72
1 Odpowiedzi
2040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2019, 09:44:13
wysłana przez Aremenius
1 Odpowiedzi
1975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2019, 10:54:02
wysłana przez Zomballo