Autor Wątek: [NRD] Bedroom warrior  (Przeczytany 5812 razy)

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
[NRD] Bedroom warrior
« 30 Kwi, 2020, 21:07:19 »
Long time ago, in galaxy far far away byłem użytkownikiem tego forum, (lata 2010-2012?podobny durny nick) później wykasowałem konto, jak typowy zbuntowany idiota, który stwierdził, że znudziło mu się przerzucanie sprzętem i granie na gitarze, po czym w 2018 wróciłem.
Wiem, każdy ma to gdzieś, ale z tym forum trochę czasu już jestem związany i szczerze ciesze się, mając kryzys wieku średniego, że mogę przynajmniej tutaj wrzucić fotkę nowego nabytku i BYĆ MOŻE ktoś z Was, prócz pojechania mnie jak łysą kobyłę, doceni mój zestaw.. ;-)

Wspaniała kobieta mego życia oczywiście uważa te "zabawki" za wyrzucone pieniądze, ale w końcu od czego jest hobby?

Anyhow, przedstawiam Wam rig, który póki co mam nadzieje, że zostanie ze mną na dłużej:
jedna kwestia to oczywiście finansowa, a druga to fakt, że naprawdę pasuje mi to brzmienie, wygląd, wygoda gry itd. itp.


nie mam pojęcia jak pro wstawić fotkę aby się otwierała w spojlerze, także tylko link niestety, chyba, że ktoś podpowie
Spoiler

Gitara: Viper ESP z 2008, praktycznie idealny stan progów, z czego jestem mega zadowolony, świetna gitara, wcześniej miałem fazę na gibsony na pasywach itd, aczkolwiek chyba ESP to moja bajka, wygoda gry, aktywne pickupy i oczywiście piękny heban, wszystko pasuje. tak jak pisałem z @Testorrob moim marzeniem jest esp horizon, ale kolega powiedział, ze te vipery też są super i to jest prawda :-) także dzięki
Wzmacniacz: Marshall DSL1H - jest zajefajny, testowany z kolumną 4x12(mega zajebisty) i 3 rodzajami 2x12,plus orange ppc1x12, redukcja mocy do 0,1 Watt do bloku jest spoko, aczkolwiek prawda jest taka, że kupiłem, żeby mieć to lampowe brzmienie i szczerze mówiąc nie zawiodłem się, jest super, jak ktoś szuka do domu/mieszkania, uważam, że nawet z tym orange 1x12 jest to świetny zestaw do łojenia
Kolumna: EVH 2x12 - nowy nabytek, tak jak pisałem z @wuj Bat , chwalę się ;-) jest to mój 2 dzień z kolumną, do niedawna miałem 1x12 orange, wcześniej 2x12 orange na v30 i jeszcze wcześniej jakiś no name 4x12 na v30
Powiem tak: choruję na MESA 2x12, (kurna drogo), generalnie kolumna EVH brzmi zajebiście, ale nie wiem czy akurat z tym headem.. z jednej strony na v30 nakurwiał, że aż łeb bolał, było wygar i kopnięcie, ale też siara i sporo góry, tutaj mam wrażenie, że jest wszystko "łagodniejsze" ale i "klarowniejsze"? ch>>> wie, jest zupełnie inaczej, nie jest gorzej, ale jestem mega mocno przyzwyczajony do v30stek i chyba nie umiem się przestawić. zobaczymy co czas pokaże

UWAGA! Jestem typowym bedroom player, tzn. gram sobie covery (As I Lay Dying, August Burns Red, Parkway Drive, Darkest Hour, The Black Dahlia Murder, itp.) i mam mega fun z tego, nie spinam się jeśli chodzi o słyszalność pasma w kapeli albo podczas nagrywek, są to dla mnie nieistotne kwestie w doborze sprzętu/poszukiwania brzmienia.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #1 30 Kwi, 2020, 21:10:31 »
Mmmmm... Viper i to od ESP. Jeszcze do zeszłego roku mój absolutny GAS :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #2 30 Kwi, 2020, 21:13:26 »
Gratulacje! Jak to drugi dzień z kalumnią, to poczekaj z wyrokami :) Może lepiej pokręć na piecu, albo jego teraz zmień :)
Paczki z głów!

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #3 30 Kwi, 2020, 21:41:33 »
też tak sądzę, najchętniej bym spróbował 5153 50W, tylko zastanawiam się czy da się na tym grać w mieszkaniu, ktoś ma może? testował w takich warunkach? bo ten marshall spoko, ale wiem, że jednak to zabawka, a ten EVH to prawdziwy piec do łojenia, szczególnie by się sprawdził do tych klimatów które gram.. no tyle, że z 3k trzeba dać..

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #4 30 Kwi, 2020, 21:43:22 »
1. Witamy ponownie w naszym pierdolniku :)
2. Co to ma być że tylko jedna fota?
3. Drugi Viper na forum w dwa dni. Nie pomagacie na mój GAS! Zajebisty zestaw do wkurzania sąsiadów
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #5 30 Kwi, 2020, 21:46:13 »
też tak sądzę, najchętniej bym spróbował 5153 50W, tylko zastanawiam się czy da się na tym grać w mieszkaniu, ktoś ma może? testował w takich warunkach? bo ten marshall spoko, ale wiem, że jednak to zabawka, a ten EVH to prawdziwy piec do łojenia, szczególnie by się sprawdził do tych klimatów które gram.. no tyle, że z 3k trzeba dać..

Temat, który podpatrzyłem u Vogga to EVH 50W podłączony pod Toperdo Live.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Zomballo

  • Gość
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #6 30 Kwi, 2020, 21:55:09 »
Gratuluję Rigu! Jak Ci nie pasują Celestiony Heritage to mogę się zamienić na V30. :)

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #7 30 Kwi, 2020, 22:46:12 »
1. Witamy ponownie w naszym pierdolniku :)
2. Co to ma być że tylko jedna fota?
3. Drugi Viper na forum w dwa dni. Nie pomagacie na mój GAS! Zajebisty zestaw do wkurzania sąsiadów

Dzięki wielkie, więcej fot zrobię jak ogarnę tego vipera trochę, to są świetne gitary, ale mają jedną zajebistą wadę, tj. neck dive, nie rozumiem, czemu ESP nie montuje strap-button na górnym rogu?? ewidentnie wtedy tego problemu nie ma w tym modelu, muszę chyba zrobić ten mod, aczkolwiek, wiem, że przy ewentualnej odsprzedaży niektórzy mogą kręcić nosem na taką przeróbkę..

Posty połączone: 30 Kwi, 2020, 22:48:32
Gratuluję Rigu! Jak Ci nie pasują Celestiony Heritage to mogę się zamienić na V30. :)

Już myślałem o tej modyfikacji, te v30tki masz wyjęte z jakiejś kolumny konkretnie? można pomyśleć nad podmianką, albo chociaż zrobić test, tyle, że ten marshall ma wyjście tylko na 16Ohm, co jest troche słabe, pytanie czy Twoje v30stki są też na 16 Ohm? jesteś z Wawy albo okolic?
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2020, 22:48:32 wysłana przez PabloPicasso2018 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #8 30 Kwi, 2020, 22:48:35 »
Bardzo leci na głowę?
Jeśli tylko trochę to odkręć płytkę z tyłu wiosła i wklej na jej tył kilka ciężarków do wywarzania kół samochodowych. Odkupisz u każdego wulkanizatora.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #9 30 Kwi, 2020, 22:49:59 »
Bardzo leci na głowę?
Jeśli tylko trochę to odkręć płytkę z tyłu wiosła i wklej na jej tył kilka ciężarków do wywarzania kół samochodowych. Odkupisz u każdego wulkanizatora.

nie aż tak bardzo, no ale jednak nie jest idealnie wyważona, dzięki za radę, może faktycznie lepsze to niż wiercenie w niej..

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #10 30 Kwi, 2020, 22:55:36 »
Temat, który podpatrzyłem u Vogga to EVH 50W podłączony pod Toperdo Live.
Na wszystkich filmikach z Torpedo które widziałem brzmienie było miodziaste!
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #11 01 Maj, 2020, 00:46:57 »
Po 16 ohm każdy. Wyjęte z Harleja Bentona. Nigdy nie wyszły spoza domu. Tak gdzies od 2012.


Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #12 01 Maj, 2020, 10:53:17 »
Po 16 ohm każdy. Wyjęte z Harleja Bentona. Nigdy nie wyszły spoza domu. Tak gdzies od 2012.

Dzięki za propozycje, ale na ten moment chyba posłucham rady Wujka Bat'a i posiedzę z tą kolumną trochę, najwyżej jak się z nią nie dogadam  to puszczę w świat i będę szukał znów coś z V30

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #13 01 Maj, 2020, 11:37:41 »
Po 16 ohm każdy. Wyjęte z Harleja Bentona. Nigdy nie wyszły spoza domu. Tak gdzies od 2012.

Dzięki za propozycje, ale na ten moment chyba posłucham rady Wujka Bat'a i posiedzę z tą kolumną trochę, najwyżej jak się z nią nie dogadam  to puszczę w świat i będę szukał znów coś z V30

I dobrze robisz, łatwiej będzie sprzedać oryginalna 5150 i znaleźć coś na poziomie na CV30 niż sprzedać 5150 z wymienionymi głośnikami.

Od siebie moge jeszcze polecić VHT/Fryette FAT Bottom na P50E.
B ( o ) ( o ) B S

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #14 01 Maj, 2020, 12:26:58 »
Nigdy nie grałem na takowej, czym się różni od typowej 2x12 na v30 wg. Ciebie?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #15 01 Maj, 2020, 14:32:04 »
Nigdy nie grałem na takowej, czym się różni od typowej 2x12 na v30 wg. Ciebie?

P50E odnajdują się w przesterze równie dobrze jak CV30, ale są pozbawione tej wkurwiającej górki, którą CV30 generują z niektórymi wzmakami (np. PV 5150).
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #16 01 Maj, 2020, 15:48:22 »
EVH najlepiej brzmią z ich wzmakiem. Mnie to połączenie urzeka.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #17 01 Maj, 2020, 20:46:01 »
EVH 2x12 jest z cieńszej sklejki. 16mm tak jak Betonowy Harlej. To sprawia, że ta paka brzmi specyficznie, lekko i z echem. Celki Heritage grają bardziej w stronę GT75 i brown. Raczej z Marshallowymi palnikami powinno być ok ale nie wiem jak z tym nowym DSL (stara DSLka UK lepiej sadziła na GT75, na V30 skręcała bardziej w stronę Buzzsaw hehe). Nie mniej jednak jeśli Ci bardziej siedzą V30 to ograj przed kupnem pakę Recto bo mesowe Vintage sporo różnią się od typowych. Pisałeś, że miałeś wcześniej Orange. Nową czy starą? W nowych siedzą właśnie zwykłe chińskie V30.

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #18 02 Maj, 2020, 08:54:46 »
EVH 2x12 jest z cieńszej sklejki. 16mm tak jak Betonowy Harlej. To sprawia, że ta paka brzmi specyficznie, lekko i z echem. Celki Heritage grają bardziej w stronę GT75 i brown. Raczej z Marshallowymi palnikami powinno być ok ale nie wiem jak z tym nowym DSL (stara DSLka UK lepiej sadziła na GT75, na V30 skręcała bardziej w stronę Buzzsaw hehe). Nie mniej jednak jeśli Ci bardziej siedzą V30 to ograj przed kupnem pakę Recto bo mesowe Vintage sporo różnią się od typowych. Pisałeś, że miałeś wcześniej Orange. Nową czy starą? W nowych siedzą właśnie zwykłe chińskie V30.

Nową,właśnie średnio mi brzmiały te v30 z Marshallem ale jednak w klimatach które gram chyba jednak lepiej się sprawdzają . Sam nie wiem, chyba puszczę ją dalej, ale szkoda bo wykonana jest świetnie i poza tym wyglada fajnie mi ten zestaw w pokoju, co nie jest bez znaczenia heh ;-) te v30 mesy faktycznie aż tak się różnią od chińskich? Porównywałeś je kiedyś ze sobą bezpośrednio na tym samym wzmacniaczu?

Zomballo

  • Gość
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #19 02 Maj, 2020, 20:17:05 »
No ba. Bym nie pisał. W domu to mi lepiej Benton pasi (hehe no co) ale  na głośno Recto wciąga wszystko w zasięgu kopyta. Co na niej nie postawisz gra wzorowo. A tak mi się przypomniało, że Buzzaro też kopie zad.

Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #20 02 Maj, 2020, 20:46:18 »
A propos buzzaro, ciężko znaleźć, jego paki 2x12 są bliżej sołecki Orange czy mesy w wymiarach? Bo zakładam ze używa chińskich v30..

Zomballo

  • Gość
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #21 02 Maj, 2020, 21:10:46 »
A propos buzzaro, ciężko znaleźć, jego paki 2x12 są bliżej sołecki Orange czy mesy w wymiarach? Bo zakładam ze używa chińskich v30..
Zrobi Ci jaką chcesz. Ostatnio ogrywałem taką wymiarami bliżej 1936 niż Mesa Horizontal. Nawet mi dygną. Sam miałem jednak tą podobną do Recto i bardzo mi się podobała. Sporooooo dołu i taki agresor jak lubię.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #22 04 Maj, 2020, 19:29:21 »
A propos buzzaro, ciężko znaleźć, jego paki 2x12 są bliżej sołecki Orange czy mesy w wymiarach? Bo zakładam ze używa chińskich v30..

Jako użytkownik pak Buzzaro od wielu lat, chyba od początku kiedy Radek robi paki... uważam, że zabijają brzmieniem, warto spróbować, sam kiedyś tak zrobiłem i są ze mną do dziś.

A tak to brzmi w porównaniu do HESU 212:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #23 06 Maj, 2020, 11:05:51 »
też tak sądzę, najchętniej bym spróbował 5153 50W, tylko zastanawiam się czy da się na tym grać w mieszkaniu, ktoś ma może? testował w takich warunkach? bo ten marshall spoko, ale wiem, że jednak to zabawka, a ten EVH to prawdziwy piec do łojenia, szczególnie by się sprawdził do tych klimatów które gram.. no tyle, że z 3k trzeba dać..
Gram w domu na 5153 50W i nie mam najmniejszego problemu z graniem cicho (przez cicho rozumiem także noc, gdy dziecko śpi). Przy czym najpięknij brzmi bardzo cicho i bardzo głośno... dla mnie - ale to też kwestia pokręcenia gałkami.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2020, 11:09:03 wysłana przez guzie »

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: [NRD] Bedroom warrior
« Odpowiedź #24 06 Maj, 2020, 15:16:14 »
Ładny Viperek, gratki! :) Niech służy dobrze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:22:16
wysłana przez Nightmarishreaper
0 Odpowiedzi
1358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2022, 19:20:08
wysłana przez dari555