Autor Wątek: Wasza opinia o problemie.  (Przeczytany 7054 razy)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Wasza opinia o problemie.
« 07 Kwi, 2020, 21:50:45 »
Strzała.Przedstawię Wam tekst który otrzymałem dziś z serwisu.Czy to ma sens ? Niestety nie ufam ludziom  :facepalm:

"Na poczatku problemem byly porozginane blaszki stykowe w podstawie lamp - to moglo wplywac niekorzystnie na kondensator, ktory byl problemem calej tej sagi. zacytuje calego maila od serwisu:
Udało się zlokalizować przyczynę usterki, problem był z kondensatorem elektrolitycznym od wysokiego napięcia (do lamp). Powodował on po czasie zwarcie. Niestety podczas testów, przed wykryciem zwarcia na tym kondensatorze, bardzo mocno zagrzał się transformator sieciowy.
Jak się później okazało, transformator po tym przegrzaniu, wykazuje przerwę w uzwojeniu pierwotnym, przyczyną takiego stanu był "zdrutowany" bezpiecznik sieciowy. W normalnych warunkach w przypadku wystąpienia zwarcia, taki bezpiecznik uległby przepaleniu i zabezpieczył transformator, niestety zastosowanie drutu zamiast bezpiecznika spowodowało przegrzanie transformatora.
Możliwe scenariusze:
1) uległ uszkodzeniu tylko bezpiecznik termiczny w transformatorze, w takim wypadku koszt naprawy będzie wynosił w granicach 300zł netto (rozebranie transformatora, wymiana bezpiecznika termicznego i ponowne złożenie transformatora)
2) uległo uszkodzeniu całe uzwojenie transformatora, w takim wypadku naprawa nie będzie możliwa i wiąże się z wymianą całego transformatora
na nowy, w tym momencie koszt ciężki do oszacowania."

I drugie pytanie.Jaki jest koszt nowego trafo tego typu jak na zdjęciu (mniej więcej),Nie podam oznaczenia bo wzmak w serwisie.

Podziękował
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #1 07 Kwi, 2020, 23:04:27 »
W tym wątku http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/(nad)20w/ są zdjęcia zrobione przez kolegę @zerotolerance  z numerami katalogowymi transformatorów. Ponoć są to transformatory marki Schumacher, więc obawiam się, że ciężko będzie je dostać, bo wujek google oprócz zdjęć z forum nic nie wyświetla. Pewnie trzeba będzie wstawić jakiś zamiennik, ale co do kosztów, to się nie wypowiadam.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #2 08 Kwi, 2020, 15:08:10 »
Strzała.Przedstawię Wam tekst który otrzymałem dziś z serwisu.Czy to ma sens ? Niestety nie ufam ludziom  :facepalm:

"Na poczatku problemem byly porozginane blaszki stykowe w podstawie lamp - to moglo wplywac niekorzystnie na kondensator, ktory byl problemem calej tej sagi. zacytuje calego maila od serwisu:
Udało się zlokalizować przyczynę usterki, problem był z kondensatorem elektrolitycznym od wysokiego napięcia (do lamp). Powodował on po czasie zwarcie. Niestety podczas testów, przed wykryciem zwarcia na tym kondensatorze, bardzo mocno zagrzał się transformator sieciowy.
Jak się później okazało, transformator po tym przegrzaniu, wykazuje przerwę w uzwojeniu pierwotnym, przyczyną takiego stanu był "zdrutowany" bezpiecznik sieciowy. W normalnych warunkach w przypadku wystąpienia zwarcia, taki bezpiecznik uległby przepaleniu i zabezpieczył transformator, niestety zastosowanie drutu zamiast bezpiecznika spowodowało przegrzanie transformatora.
Możliwe scenariusze:
1) uległ uszkodzeniu tylko bezpiecznik termiczny w transformatorze, w takim wypadku koszt naprawy będzie wynosił w granicach 300zł netto (rozebranie transformatora, wymiana bezpiecznika termicznego i ponowne złożenie transformatora)
2) uległo uszkodzeniu całe uzwojenie transformatora, w takim wypadku naprawa nie będzie możliwa i wiąże się z wymianą całego transformatora
na nowy, w tym momencie koszt ciężki do oszacowania."

I drugie pytanie.Jaki jest koszt nowego trafo tego typu jak na zdjęciu (mniej więcej),Nie podam oznaczenia bo wzmak w serwisie.

Podziękował

Znaczy rozjebali Ci trafo sieciowe i chcą Cię do kosztów pociągnąć? Co to za serwis?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #3 08 Kwi, 2020, 15:48:23 »
A ten bezpiecznik to faktycznie był drutowany?

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #4 08 Kwi, 2020, 16:24:43 »
Tak, był drutowany.Dzieciak mi przełączył lata temu na hamerykańskie napięcie i jebło. Zadrutowałem, grałem, zapomniałem.Nie chcę podpierdalać gości bo nie mam dowodów na ich winę.Jak będę wiedział na pewno to Was poinformuję kto to jest i gdzie etc.Dlatego wrzuciłem temat żeby to ogarnąć z Waszą pomocą.Czy wszystko jest correct i zasadne.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #5 08 Kwi, 2020, 16:33:28 »
Tak, był drutowany.Dzieciak mi przełączył lata temu na hamerykańskie napięcie i jebło. Zadrutowałem, grałem, zapomniałem.Nie chcę podpierdalać gości bo nie mam dowodów na ich winę.Jak będę wiedział na pewno to Was poinformuję kto to jest i gdzie etc.Dlatego wrzuciłem temat żeby to ogarnąć z Waszą pomocą.Czy wszystko jest correct i zasadne.

Przecież sami Ci powiedzieli, że jebło im podczas ich testu. To co oni nie łaska byli zajrzeć do budy z bezpiecznikiem żeby zobaczyć czy nie był odrutowany? Fakt, że zapomniałeś o odrutowaniu bezpiecznika nie zwalnia ich z odpowiedzialności by sprawdzić podstawowe elementy układu zanim pierdolną prąd na trafo sieciowe.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Zomballo

  • Gość
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #6 08 Kwi, 2020, 21:12:19 »
Jak był drutowany to niestety Twoje wina. Właśnie dlatego się tego nie robi.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #7 08 Kwi, 2020, 21:30:38 »
Ciąg przyczynowo-skutkowy, przedstawiony przez nich brzmi logicznie i zasadnie.

Zastanawiam się tylko czemu nie zauważyli że trafo się grzeje? Mając pacjenta na stole moża zaobserwować różne zjawiska świadczące o zwarciu i nagrzewaniu się elementów.


Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #8 08 Kwi, 2020, 23:14:25 »
No chyba, że dostajesz sprzęt i klient Ci mówi, usterka pojawia się po godzinie grania, wtedy włączasz, sprawdzasz, gra, zostawiasz i niech sobie gra aż zacznie wykazywać problem skoro usterka wychodzi po czasie i zajmujesz się czymś innym. Taki scenariusz nie jest niczym dziwnym a przy serwisowaniu wielu gratów dziennie założę się, że żaden z Was nie sprawdzałby za każdym razem czy klient nie "zdrutował" bezpiecznika.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi, 2020, 23:17:15 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #9 09 Kwi, 2020, 13:22:32 »
Imo też jak zawatowany bezpiecznik to twoja wina.
Kodeks serwisanta mówi jasno: Kto pomyśli zamiast bezpiecznik wymienić to zwatujem, ten jest chujem.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #10 09 Kwi, 2020, 16:12:43 »
No chyba, że dostajesz sprzęt i klient Ci mówi, usterka pojawia się po godzinie grania, wtedy włączasz, sprawdzasz, gra, zostawiasz i niech sobie gra aż zacznie wykazywać problem skoro usterka wychodzi po czasie i zajmujesz się czymś innym. Taki scenariusz nie jest niczym dziwnym a przy serwisowaniu wielu gratów dziennie założę się, że żaden z Was nie sprawdzałby za każdym razem czy klient nie "zdrutował" bezpiecznika.

Rozumiem że jak pojedziesz z furą do serwisu z notką dla mechanika ,,jebie z silnika" to nie będziesz miał problemu z tym, że mechanik odpali silnik na godzinkę, zostawi, pójdzie opierdolić hot doga w żabce, a po powrocie zobaczy że fura się pali, a całość winy zwali na klienta ,,bo to element X nie powinien zostać użyty". To jest myślenie, które powoduje że mam wstręt do każdej formy polskiej działalności serwisowej - bo klient użył (często z niewiedzy) nie tej części co trzeba. Owszem, watowanie zamiast wymiana bezpiecznika za 2zł jest dla mnie żadnym usprawiedliwieniem. Ale DOBRY serwis powinien sprawdzić tego typu elementy. Serwis który zostawia wg Ciebie sprzęt na godzine i ma wyjebane czy na trafo Schumachera idzię prąd na pełna pizdę jest serwisem po prostu złym. Bo tak tak @spacelord7 powiedział - grzanie trafa można stwierdzić obserwując sprzęt i łatwo zapobiec czemuś takiemu poświęcając mu chwilę uwagi. To jest kwestia paru-parunast minut. Nomen sam robiłem to parę miechów temu. Moim zdaniem próba tłumaczenia w ten sposób serwisu jest niedopuszczalna. Od tego są profesjonaliści, by w pewnym zakresie przewidzieć co się może stać i co może być ewentualną przuczyba.

I tak, bezpiecznik powinien być wymieniony. Ale nie można zwalać pełnej winy za uszkodzenie trafa na @Saint2013. Bo można tego było uniknąć i tutaj powinien wkroczyć profesjonalista w serwisie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #11 09 Kwi, 2020, 16:34:15 »
Najprawdopodobniej trafo będzie uratowane.W takim razie skończyło się na bezpieczniku w trafo i kondensatorze.Reszt a po świętach bo czekają na część (części).BTW, ja się kontaktuję ze sklepem muzycznym a oni dopiero z serwisem.Uwielbiam załatwianie spraw przez pośredników.Uchylę rąbka tajemnicy...Kraków ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #12 09 Kwi, 2020, 16:36:07 »
@Mother Puncher tu bardziej chodzi o to że jakbyś pojechał do mechanika i zamiast oleju miał nalany kujawski, bo niby też smaruje. Ale zalałeś go tylko na chwile, no ale w sumie zapomniałeś to i na serwisie nie wspomniałeś ani słowa. Nikt nie zakłada że ty wsadzasz gwóźdź zamiast bezpiecznika. Dopiero jak po podłączeniu do prądu nie działa to pierwsze co to się patrzy fuse bo obwód otwarty. Temat chyba można zamknąć, nie?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #13 09 Kwi, 2020, 16:40:08 »
Poczekajcie do po Świętach na finał sprawy ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #14 09 Kwi, 2020, 19:18:31 »
Strasznie drogo 300zł za rozebranie trafa i wymianę bezpiecznika. 300zł kosztuje nowy transformator nawijany w Polsce. Uszkodzony transformator też można bez problemu przewinąć. Jeżeli serwisant nie sprawdził bezpiecznika sieciowego to mógł nie zauważyć w porę grzejącego się transformatora. Jeżeli doszło do zwarcia na uzwojeniu zasilacza anodowego, mogło się przepalić w kilka sekund.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #15 09 Kwi, 2020, 19:26:55 »
Strasznie drogo 300zł za rozebranie trafa i wymianę bezpiecznika. 300zł kosztuje nowy transformator nawijany w Polsce.
Nie tak drogo, jeśli policzysz roboczogodziny. To że bezpiecznik termiczny kosztuje groszaki, nie oznacza, że operacja ma kosztować 5zł. Nawet znalezienie i zamówienie owego zajmuje czas. Nowe łatwiej złozyć mając opracowaną procedurę montażu.

Jeżeli doszło do zwarcia na uzwojeniu zasilacza anodowego, mogło się przepalić w kilka sekund.
Jeśli w kilka sekund, to było widać, że coś się pali.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #16 09 Kwi, 2020, 19:32:36 »
Jak nie jest niczym sklejony rdzeń lub co gorsza zespawany to rozebranie i złożenie takiego transformatora zajmuje z godzinę. Przez to piszę że cały transformator można kupić taniej zrobiony od nowa. Jak już było widać że coś się pali to już było za późno.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #17 09 Kwi, 2020, 21:40:19 »
Tylko ,że ja grałem na takim zjebanym, z totalnie zesranym przesterem z rok i niczego nie spaliłem.Tego nie mogę zrozumieć...
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #18 09 Kwi, 2020, 22:01:50 »
Rozumiem że jak pojedziesz z furą do serwisu z notką dla mechanika ,,jebie z silnika" to nie będziesz miał problemu z tym, że mechanik odpali silnik na godzinkę, zostawi, pójdzie opierdolić hot doga w żabce, a po powrocie zobaczy że fura się pali, a całość winy zwali na klienta ,,bo to element X nie powinien zostać użyty".
Czyli gdyby klient wcześniej już wymienił trafo i zamontował takie na 110V bo było tańsze i nie powiedział o tym serwisantowi, a przyniósł wzmacniacz na wymianę lamp, to Ci też przed włączeniem do prądu powinni domyślić się, że taka sytuacja miała miejsce? No bo co by się wydarzyło po włączeniu go pod 230V wiemy a klient przecież tylko na wymianę lamp przyniósł. Jeżeli grzebałeś cokolwiek przy sprzęcie to oddając go do naprawy masz obowiązek poinformować o tym człowieka który przyjmuje zgłoszenie.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #19 18 Kwi, 2020, 10:44:12 »
Ha ha ha ha...trafo jednak zjebane.Info z wczoraj czyli po Świętach zajęło im to odkrycie 4 dni  :facepalm:
Zaproponowałem wyminę na zamiennik jak zasugerował Razor.Czekamy dalej  :headbang:
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #20 21 Kwi, 2020, 11:28:39 »
cytuję:

Niestety na dzień dzisiejszy nie mogą przeskoczyć tego transformatora, mogą najwyżej popytać jeszcze, czy ktoś przewija takie transformatory, ale to tyle.

Można kupić nowy, tutaj link:
https://www.mercurymagnetics.com/make/krank/

Niestety jak widać, koszt to 159USD + koszty transportu, które pewnie wyjdą z 30USD. Do tego trzeba doliczyć cło i VAT u nas, więc trafo może wyjść koło 1000zł nawet.
Gdybyśmy wiedzieli jakie są parametry transformatora, to byłaby szansa dopasować jakiś dostępny na rynku, lub zwyczajnie zamówić u jednego z producentów krajowych.
Pozostaje jeszcze opcja pożyczenia od kogoś takiego samego wzmacniacza i zmierzenia przynajmniej napięć po stronie wtórnej transformatora...

Ktoś coś ?

PZDR
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #21 21 Kwi, 2020, 11:32:38 »
To niech pożyczą, zmierzą i piszą do Ogonowskiego.

Jeszcze raz pytam: co to za serwis?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #22 21 Kwi, 2020, 11:34:57 »
Serwis z którego korzysta krakowski sklep "Skład Muzyczny".Nie ma bezpośredniego kontaktu z ludźmi z serwisu...
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #23 21 Kwi, 2020, 11:38:26 »
Serwis z którego korzysta krakowski sklep "Skład Muzyczny".Nie ma bezpośredniego kontaktu z ludźmi z serwisu...

Czyli w sumie chuj wie kto to robi i czy w ogóle wie co robi. *sarkazm on* Może to być jakiś Mirek elektryk co to telewizory naprawia po godzinach albo Seba na 2 roku elektroniki co chce być drugim Mike'iem Fortinem. *sarkazm off*. Może weź zabierz w cholerę ten wzmak i oddaj na inny serwis? Nie ma tam w małopolskim kogoś bardziej ,,renomowanego" i rozpoznawalnego? Czy znowu wymyślam i chuj się znam? ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 863
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Wasza opinia o problemie.
« Odpowiedź #24 21 Kwi, 2020, 12:43:49 »
Na przyszłość

4string

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
48 Odpowiedzi
37371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2010, 09:43:16
wysłana przez Harvest
2 Odpowiedzi
1892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2012, 14:26:09
wysłana przez dan777
1 Odpowiedzi
2157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 16:57:02
wysłana przez Gwidon
18 Odpowiedzi
29045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 17:41:26
wysłana przez p0ison
0 Odpowiedzi
1080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2016, 19:31:13
wysłana przez Człekozębny