Autor Wątek: Nerozume - zbiorczy śmietnik  (Przeczytany 3944 razy)

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Nerozume - zbiorczy śmietnik
« 25 Mar, 2020, 13:55:49 »
Cześć!

Jako że głównie teraz siedzę w domu, to żem sobie pierdyknął wideło ze Skervesenem. Jak zwykle dawajcie znać co można byłoby poprawić - opinie i krytyka mile widziana!

« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2021, 14:08:39 wysłana przez nerozume »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Bardzo ładnie :D Fajnie utrzymałeś koncept melodyjny przez całą długość kawałka, solo troszkę tak dziwnie ucięte ale to może moje preferencje ;)

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Dzięki za odsłuchanie! Zastanawiałem się przez dłuższy czas czy solo nie jest dziwne, ale jakoś zostałem przy nim

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Solo po prostu w stylu zwolnionego black metalu :) W ogóle najlepiej mi się słuchało z prędkością 1,25, więc zwróć też uwagę na tempo. Nawet The Police podkręcali taśmę jak im nie pasowało tempo, tylko w tamtych czasach podnosiło się strojenie, np 15 centów ;)
Paczki z głów!

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
A to akurat ciekawe, że paru osobom też wcześniej jak i teraz lepiej się słuchało, jak kawałek sobie przyspieszali. Noted!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
na 1,5 jest jeszcze lepiej :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
na 1,5 jest jeszcze lepiej :)
Już glitchuje :D
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
1. Tempo jest ok.
Tylko cały podkład jest za mało "humanized", zwłaszcza perkusja i dlatego lepiej brzmi przyśpieszony.

2. W ogóle uważam, że nie powinno się twórcom sugerować takich zamian. Możemy powiedzieć że się podoba albo nie podoba, albo wskazać konkretne błędy, ale samej kompozycji się czepiać nie wolno.

3. Powinniśmy brać przykład z @nerozume i zacząć grać zamiast pierdolić.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
2. W ogóle uważam, że nie powinno się twórcom sugerować takich zamian. Możemy powiedzieć że się podoba albo nie podoba, albo wskazać konkretne błędy, ale samej kompozycji się czepiać nie wolno.
W ogóle tak nie uważam :) Skoro się pyta, to tak jakbyśmy uczestniczyli razem na próbie. Nawet gdyby miał milion sprzedanych płyt i pytał o opinię / radę, to trzeba dać. Jak nie ten numer - to skoryguje następne.
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
2. W ogóle uważam, że nie powinno się twórcom sugerować takich zamian. Możemy powiedzieć że się podoba albo nie podoba, albo wskazać konkretne błędy, ale samej kompozycji się czepiać nie wolno.
W ogóle tak nie uważam :) Skoro się pyta, to tak jakbyśmy uczestniczyli razem na próbie. Nawet gdyby miał milion sprzedanych płyt i pytał o opinię / radę, to trzeba dać. Jak nie ten numer - to skoryguje następne.
A to wtedy nazywa się "zespół" i twórczość jednostki staje się twórczością zbiorową.

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
1. Tempo jest ok.
Tylko cały podkład jest za mało "humanized", zwłaszcza perkusja i dlatego lepiej brzmi przyśpieszony.
Zgadzam się, nadal próbuję szukać tego "idealnego" środka w mixie jak i zarazem pisania "ludzkiej" perki, to cały czas dla mnie nowość, ale próbuję i zbieram opinie, dzięki!

2. W ogóle uważam, że nie powinno się twórcom sugerować takich zamian. Możemy powiedzieć że się podoba albo nie podoba, albo wskazać konkretne błędy, ale samej kompozycji się czepiać nie wolno.

Ogólnie to w sumie się zgadzam z tym, bo może niektórzy są bardziej wrażliwi na takie opinie i mogą się demotywować/denerwować, tak w moim przypadku nic ekstremalnego się nie dzieje, biorę te opinie na spokojnie i analizuję co mogę poprawić w kolejnych tworach, jak to @wuj Bat wspomniał.

Generalnie nie chowam swojej muzyki w szufladzie, upubliczniam je, szukam opinii ludzi, bo koniec końców nie ja słucham finalnego efektu (bo np. mogę być zbiasowany słuchaniem tego samego setny raz), więc w tych czasach każda opinia jest dla mnie wartościowa :) Za co też dziękuję.

No, to miłego piąteczka i smacznej kawusi (czy co kto co tam pije :D), życzę ja.
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2020, 09:41:26 wysłana przez nerozume »

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Pozwoliłem sobie przemianować swój pierwotny temat na zbiorczy śmietnik, gdzie będę zaśmiecał go swoimi wypocinami :)

Tym razem Raptor 8, coś krótkiego na przełamanie, jako że odkąd go dostałem, to miałem lekki zastój życiowy. Jak zwykle zapraszam do krytyki.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Krytyka jest taka, że masz zajebisty łeb do riffów.
Gotowa struktura pod wokal.
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Trochę surowo gita brzmi, albo basu daj więcej do mixu czy coś :D Cała reszta na duży plusik :D

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
@wuj Bat dzięki! Jeszcze nigdy nie myślałem nad wokalem

@Aremenius ano właśnie przez większość procesu mixu zmieniałem ilość basu i koniec końców zostało w taki sposób. A gitki to chciałem żent  :D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Gdzie są ci specjaliści co mi mówili, że na 8-kach nikt nic jeszcze nie skomponował?

Brzmi całkiem nieźle, nawet surowo, ale faktycznie brakuje dołu.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Niech mnie ktoś please nauczy takie riffy pisać, bo mnie się ósemka marnuje.

A tak poważniej to jak mi się riffy podobają (choć djentu nie lubię i koniec) tak brzmienie już mniej. Ale może to tylko gusta.

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Po świeżym odsłuchu, przyznaję, że brakuje dołu gitarom. (Mądry (nie)Polak po szkodzie :P)
Będę miał na czym się skupić następnym razem! :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Gitary per se nie muszą mieć wiele dołu. Np. jak już djentujemy, to Tomas z Modern Day Babylon ma po prostu okropne brzmienie samej gitary, wycięte wszystko co niepotrzebne, ale (przede wszystkim) połączone z basem daje taką miazgę na żywo, jaką niewiele razy słyszałem, a już szczególnie od trio.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
O, znalazłem. Jednocześnie jak brzmi sama gita oraz przedsmak jak całość masywnie kopie flaki na żywo - i NAPRAWDĘ to robi - szczególnie, że panowie grają bardzo głośno:

Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Niech mnie ktoś please nauczy takie riffy pisać, bo mnie się ósemka marnuje.

To nie graj djentow. Deftones gra normalne riffy i jest sztos.

@nerozume Wokale za cicho! :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To w sumie wyjaśniło się dlaczego przez tak długi czas u mnie to brzmiało jak gówno xd Zakochałem się totalnie w brzmieniu MDB gdzieś w okolicy jak Tomas wypuścił plejsru z zielonym Raptorem, a potem z białym 4AP i w sumie dążyłem do takiego czegoś, tylko z tego równania właśnie brakowało dość chyba jednak kurwa ważnego elementu w postaci basu :D

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
@wuj Bat bardzo dobrze znam! Ostatnie dnie spędziłem większość czasu nad gitarami i brzmi okropnie oddzielnie, ale siedzi lepiej w mixie! :)

@Mat może kiedyś dorobię się wokalu :(
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2021, 19:12:50 wysłana przez nerozume »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
36549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2016, 16:15:08
wysłana przez chronix1
126 Odpowiedzi
54817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2016, 10:14:39
wysłana przez Mat
1 Odpowiedzi
1075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2018, 13:15:20
wysłana przez Aremenius
7 Odpowiedzi
1879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2019, 12:26:42
wysłana przez nerozume
3 Odpowiedzi
1845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2020, 17:00:30
wysłana przez nikt