Autor Wątek: Kupno nowego wzmacniacza  (Przeczytany 3596 razy)

Offline Jarecki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Kupno nowego wzmacniacza
« 26 Lut, 2020, 21:55:05 »
Witam wszystkich  :devil:
Chciałem kupić nowy piekarnik do grania w mieszkaniu mam na spęd jak sprzedam obecny jakieś 7k chociaż nie chciałbym wszystkiego wydawać, a nawet wolałbym zostawić sobie trochę.
Moja gitarka to ibanez RG 2550, głównie gram rock i metal czasem przestroję do b, żeby poogrywać jakieś slipknoty czy inne takie.
Gram w mieszkaniu tylko i wyłącznie, mam multiefekt boss gt 100.


Zomballo

  • Gość
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #1 27 Lut, 2020, 08:12:04 »
Właściwie w tym budżecie masz prawie wszystkie dostępne wzmacniacze. Jeśli Slipknoty to Rivera KH lub Orange RV. Tylko te wzmacniacze lubią grać głośno i żeby grać w domu to potrzebny jakiś ściszacz. No chyba, że nie lubisz sąsiadów. :p

Offline Jarecki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #2 27 Lut, 2020, 08:35:16 »
To znaczy domyślam się, że sporo mogę kupić w tym budżecie, ale właśnie chodzi mi  to żeby nie koniecznie cały wydawać :D
Z headem to jeszcze paczuchę bym potrzebował w budżecie

Zomballo

  • Gość
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #3 27 Lut, 2020, 08:48:55 »
Spokojnie wystarczy na paczunie. Do tych headów coś na V30 (nawet harley benton) i będzie git.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #4 27 Lut, 2020, 09:00:34 »
Do mieszkania to ja bym uderzał 20W z koniecznie z master volume. W razie czego możesz wyjść z nim do ludzi a w domu pięknie da się wysterować do grania w pokoju.
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2020, 09:02:36 wysłana przez rafalek »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #5 27 Lut, 2020, 09:08:55 »
Skoro granie w domu to dlaczego nie mniejsze heady i Torpedo Live? Ewentualnie Fractal/ Kemper.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #6 27 Lut, 2020, 09:16:15 »
Pytanie było o head. Ja uważam, że do grania w mieszkaniu to słaby pomysł. W końcu ktoś się obruszy z domowników albo sąsiadów. Najlepszy do warunków domowych jest komputer plus słuchawki. Ewentualnie jakiś multi.

Offline Jarecki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #7 27 Lut, 2020, 10:26:16 »
Może być też combo, mniej miejsca zajmie >.<
Kempery i inne takie chyba trochę za drogie :/

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #8 27 Lut, 2020, 10:52:32 »
Pytanie było o head. Ja uważam, że do grania w mieszkaniu to słaby pomysł. W końcu ktoś się obruszy z domowników albo sąsiadów. Najlepszy do warunków domowych jest komputer plus słuchawki. Ewentualnie jakiś multi.

Komputer i słuchawki prawdopodobnie już ma. Całe mnóstwo wtyczek jest darmowych.
Koledze chodzi o wzmacniacz, ma kasę i chce ją wydać.

A żeby wtrącić coś merytorycznego dla autora - może jakiś nieduży head z wyjściem DI?
Pograsz sobie z czymś co "żyje", a przy okazji możesz to nagrać.

Zomballo

  • Gość
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #9 27 Lut, 2020, 10:54:39 »
Combo do metalu? To chyba tylko Peavey 6505+ 112 bo zamknięte. Mała paczunia i head wg. mnie da Ci więcej frajdy.

Offline Jarecki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #10 27 Lut, 2020, 11:11:49 »
Odpaliłem sobie tego kempera na youtubku, kurde fajna ustrojstwo - jest tego trochę na olx w sumie. Można do tego paczkę podpiąć czy tylko słuchawki?
Może jakiś EVH 5150 mk3 albo mesa single albo dual rectifire?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #11 27 Lut, 2020, 11:22:24 »
Nie słuchaj tych szarlatanów proponujących fractale, kempery, niedajbożehelixy i słuchawki!

Spróbuj z Orange Rockerverb 100. Idealny do rocka, a i metalem nie pogardzi.
Ma wbudowany attenuator, wiec pograsz sobie w domu bez budzenia dzieci i sąsiadów.



Jeśli spodoba Ci się inny wzmacniacz, możesz do niego dokupić attenuator, nawet taki z symulacjami kolumn.

Zomballo

  • Gość
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #12 27 Lut, 2020, 12:18:10 »
Mięska Recto ma skuteczny master vol więc spokojnie pograsz bez tłumików. Polecam Single. Brzmienie to samo co trzykanałowe dual i triple a mniej baniek do wymiany w przypadku awarii. No i łatwiej nasycić porządnie koniec mocy w przypadku gry na głośno. Piękne mięsko idzie. Cholernie głośne to 50W potrafi być. Ale, ale, ale... Recto to specyficzne piece, które mają swoje wady i warto mieć pod ręką dopałkę. ;)
Edit.
Jeśli nie chcesz stracić nerwów z Miśką to olej i kup 5153 50W.
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2020, 12:20:34 wysłana przez Zomballo »

Offline Jarecki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #13 27 Lut, 2020, 14:59:29 »
Fajny ten orange, kiedyś na niego patrzyłem już.

Na pierwszym miejscu właśnie chciałbym, żeby dobrze siedział w tym nazwijmy to "modern metal"

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #14 27 Lut, 2020, 16:12:01 »
Engl Ironball i będziesz Pan zadowolony😉

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #15 27 Lut, 2020, 19:41:03 »
Tak, zdecydowanie. W vanaxie ostatnio przeceny były, może coś jeszcze zostało.


Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #16 27 Lut, 2020, 20:18:16 »
Brzmienie to samo co trzykanałowe dual i triple
Się nie zgadzam z tym.

Fajny ten orange, kiedyś na niego patrzyłem już.
Na pierwszym miejscu właśnie chciałbym, żeby dobrze siedział w tym nazwijmy to "modern metal"

Orange wsiądzie bez problemu. Chyba, że wolisz brzmienie Mięśki, wtedy Mięśka wsiądzie też.

Miałem Engle, ale żaden dłużej nie zagościł u mnie, brakowało im tej dzikości serca, którą mam w Orange.
Chyba, że lubisz takie grzeczne, ułożone brzmienia, niemiecki powermetal i niemiecki ordnung, wtedy możesz rozważyć.
Tak w ogóle pierwszy raz usłyszałem o Engelu przy okazji mundialu w 2002 roku i już od początku się zraziłem do tej marki.

Ostatnia rada, i najważniejsza: nie baw się we współczesne piecyki 15W, ani 5W, a tym bardziej nie 0,000000000000000001W.



Zomballo

  • Gość
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #17 27 Lut, 2020, 21:07:07 »
Brzmienie to samo co trzykanałowe dual i triple
Się nie zgadzam z tym.

No weś. To są niuanse. Wiadomo, że nawet pomiędzy dwoma egzemplarzami z tej samej rewizji, serii itp. będą różnice w brzmieniu ale preamp schematowo jest prawie ten sam (prawie bo na gejnie od rev G dali 250k potek zamiast 1M). Trzykanałówka i Single jest bardziej powtarzalna brzmieniowo z racji maszynowego lutowania ale jak masz mocno przepalone diody prostownicze od preampu to head będzie bardziej mulił. Headroom pomijam bo w domu na kanapie to se można porównać siusiaki a nie headroom. Serio na każdej ukręciłem ten sam recto pocisk, kwestia determinacji i tego co chcesz osiągnąć.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #18 28 Lut, 2020, 09:40:46 »
Jest jeszcze jeden lampiak warty imo uwagi: Revv G20 (niedługo wejdzie do sprzedaży, więc tylko z youtuba znany niestety).
Mały head z attenuatorem i symulacjami kolumn.
Fajnie brzmi. Dla mnie trochę zbyt gotowe i obrobione brzmienie, ale jakościowo najwyższa półka. Jeśli lubisz grać, a nie kombinować ze sprzętem, to może być dobra opcja.


Zomballo

  • Gość

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Kupno nowego wzmacniacza
« Odpowiedź #20 28 Lut, 2020, 13:11:52 »
Jest jeszcze jeden lampiak warty imo uwagi: Revv G20 (niedługo wejdzie do sprzedaży, więc tylko z youtuba znany niestety).
Mały head z attenuatorem i symulacjami kolumn.
Fajnie brzmi. Dla mnie trochę zbyt gotowe i obrobione brzmienie, ale jakościowo najwyższa półka. Jeśli lubisz grać, a nie kombinować ze sprzętem, to może być dobra opcja.



Ogrywałem D20, jeśli to będzie bardziej do metaluchów to polecam w chuj bo zapierdala jak mało co

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4274 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2009, 13:12:01
wysłana przez nikt
Kupno laptopa porady.

Zaczęty przez hofiman « 1 2 ... 5 6 » Hardware

141 Odpowiedzi
63921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2012, 21:22:43
wysłana przez CmnD
31 Odpowiedzi
10489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2011, 23:00:58
wysłana przez Vertigo
46 Odpowiedzi
19821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 11:48:41
wysłana przez deathtom
10 Odpowiedzi
6776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2019, 21:00:00
wysłana przez Omlet