Autor Wątek: Harley Benton SC-1000 vs Harley Benton SC-Custom?  (Przeczytany 16653 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Pochwalony,

Ostatnio chodzi za mną coś na kształ Les Paula na aktywach, bardziej w stronę tych ESP / ESP-LTD.
@Stivo2005 pochwalił się NGD i to mnie zainspirowało do spojrzenia na Harley Bentony, moim oczom ukazały się te dwa modele:

Harley Benton SC-1000 VB Progressive Line


Harley Benton SC-Custom Active VB


Najważniejsza kwestia - która z nich jest lepsza?

A tak bardziej szczegółowo - obie są z mahoniu, niby jednak inne gatunki no ale.
Droższa wydaje się mieć lepszy osprzęt - klucze Grovera.
Co z przetwornikami i całą resztą?

Tańsza też bardziej wygląda jak ESP, więc ten Custom to do czego ma nawiązywać?
Abstrahując już od tego że ni uja nie podoba mi się ta jasna podstrunnica.

Jak zwykle napalam się jak szczerbaty na suchary zanim fizycznie będę miał w ręce kasiorę na to, ale powiedzmy że odmawiając sobie chlania przez najbliższy czas powinienem tego tysiaka (PLN 1,000.00) nazbierać do urodzin, max do końca marca, więc względnie niedługo.

Co prawda chyba bardziej sensownie by było we wzmacniacz zainwestować, ale na próbach sprzęt stoi a w domu przez VST cisnę, więc powiedzmy, że na razie niezobowiązująco rozważam kolejną gitarę.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Weź se tańszą, wypieprz te aktywne pipaki i wstaw coś sensownego (mocno polecam set Entwistle Nemesis AFG).
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2020, 14:40:27 wysłana przez OMSON »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Weź se droższą. Przynajmniej nie przepijesz 500zl na miesiąc
007

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Znaczy bardziej pytanie o to czy(m) się różnią tak na prawdę, jeśli jest między nimi różnica dosłownie 150 plnów.
Wciąż nie jestem pewien czy w ogóle powinienem w to brnąć tak na prawdę, ale tak bardzo mi się podobają takie kształty na aktywach, że muszę się mocno nad tym zastanowić.

W ogóle patrząc po korpusie to ten SC-Custom jest bliżej Eclispów, z kolej SC-1000 ma 1:1 zerżniętą z nich główkę.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
To może lepiej ltd ec256? Czuć różnicę w jakości wykonania.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Miałem na warsztacie wariant z aktywami i szczerze to było to tak kurwa bezjajeczne wiosło, że nawet na HB, których już trochę przewaliłem było słabiutko, popatrz może na Chapmany, te egzemplarze które miałem w łapach zapierdalają że szok, aczkolwiek domyślam się, że kwestia wizualna ma także duże znaczenie, także no... miej na uwadze że HB to jest jak na razie jednak wiosło typu hit or miss :D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Miałem na warsztacie wariant z aktywami i szczerze to było to tak kurwa bezjajeczne wiosło, że nawet na HB, których już trochę przewaliłem było słabiutko, popatrz może na Chapmany, te egzemplarze które miałem w łapach zapierdalają że szok, aczkolwiek domyślam się, że kwestia wizualna ma także duże znaczenie, także no... miej na uwadze że HB to jest jak na razie jednak wiosło typu hit or miss :D

Kiedy to było?
Słyszałem że w ciągu ostatnich lat (dwóch? trzech?) poprawili się znacznie, wielu jutuberów gitarowych mówi że HB robi gitary które spokojnie mogłyby konkurować ze sprzętem o połowę droższym, stąd lekko w tę stronę się kierowałem.
Jeśli uda mi się coś na chlaniu oszczędzić

Spoiler

to raczej nie będzie to "mnustfo siana" a raczej właśnie tak w granicach 1000.
Zastanawiałem się nawet czy mojej Tandetty nie przerobić na aktywy, ale chyba nie ma sensu pakować takiej kasy w gitarę wartą tyle, co przetwoniki.
Poza tym jakoś bardziej mi się LP-podobne podobają jednak.

Dunno.
I tak zanim nazbieram to będę miał czas się zdecydować, i pewnie jeszcze zmienić zdanie ze dwa razy, bo na kredyt nie ma opcji, jeszcze Schectera nie spłaciłem :F
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2020, 17:44:09 wysłana przez Rot »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Powiedz po prostu, że chcesz czarnego Les Paula do black metala, to Ci coś znajdziemy :P
Spoiler

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Miałem na warsztacie wariant z aktywami i szczerze to było to tak kurwa bezjajeczne wiosło, że nawet na HB, których już trochę przewaliłem było słabiutko, popatrz może na Chapmany, te egzemplarze które miałem w łapach zapierdalają że szok, aczkolwiek domyślam się, że kwestia wizualna ma także duże znaczenie, także no... miej na uwadze że HB to jest jak na razie jednak wiosło typu hit or miss :D
Nie wierzę. 90% tej bezpłciowości bierze się z wyposażenia (w tym przypadku ten aktywny set, to crap). Pomijam fakt, że często jedna i ta sama fabryka, trzaska dla kilku marek - później ludzie polecają je innym, jako lepsze, bardziej markowe. Tak naprawdę nie znamy meandrów marketingu... Różnią się głównie napisem i wyposażeniem. Uczciwie ocenić można by było biorąc drogą gitę, oraz tani odpowiednik HB wyposażając tak samo i dopiero wtedy można by spekulować jakieś sensowne wyroki.

@Rot coraz więcej ludzi na świecie łapie za HB, bo wiosła są tanie i relatywnie dobre, a nawet  konkurujące z 2-4x droższymi badylami i to w obiektywnym ujęciu. Są dobra bazą pod mody.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Cytuj
Powiedz po prostu, że chcesz czarnego Les Paula do black metala, to Ci coś znajdziemy :P
O.O skąd wiedziałeś?

Cytuj
@Rot coraz więcej ludzi na świecie łapie za HB, bo wiosła są tanie i relatywnie dobre, a nawet  konkurujące z 2-4x droższymi badylami i to w obiektywnym ujęciu. Są dobra bazą pod mody.
No właśnie sporo już na ten temat słyszałem, stąd zainteresowanie tematem.
Anyways - znalazłem jakieś wideło na jutubach gdzie jakiś redneck porównuje ze trzy modele singlecut od HB i mówi jasno, że Custom jest lepszy od SC-1000 pod kątem osprzętu i wykonania, więc wybierając między tymi dwiema już coś się rozjaśnia.
Jedynie mi się nie podoba ta jasna podstrunnica, ale to już jak się mówi - detal. W cenie niecałe 1k za nówkę nie ma co narzekać.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@Rot @OMSON

To był pojedyczny egzemplarz, przeczytajcie całość wypowiedzi ;) Reszta HB które mi wpadły w warsztacie w łapki były w skurwysyn dobre jeśli mówimy o tej półce cenowej :D

A że ta nieudana kopia ESP (moim zdaniem przynajmniej) w dużej mierze leży pod względem osprzętu to przyznam rację, jest pizda ;D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
@Rot @OMSON

To był pojedyczny egzemplarz, przeczytajcie całość wypowiedzi ;) Reszta HB które mi wpadły w warsztacie w łapki były w skurwysyn dobre jeśli mówimy o tej półce cenowej :D

A że ta nieudana kopia ESP (moim zdaniem przynajmniej) w dużej mierze leży pod względem osprzętu to przyznam rację, jest pizda ;D

A co z drewnem/wykonaniem? Po wymianie osprzętu zrobi się z tego cudo, czy gówno na patyku?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Wymieniłem na set DiMarzio których nienawidzę i chuj, moim zdaniem mają jeden dobry pipak także nie jestem obiektywny niestety :/

Z dechy kurewsko jasny egzemplarz się trafił także no co tu dużo gadać, nie szło tego ocenić na żadnym sensownym ustawieniu bo miało tyle góry, że nawet jak na EQ zdjąłem na zero to i tak grając akordy nie było basu... Zamów, oceń czy warto pakować hajs, jeśli uznasz że nie - zwróć :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dużo osób pisze, a mało kto miał w łapach. Ogólnie nie bierz wersji SC-1000, gorsze materiały i to w przypadku takiego budżetu bardzo się odbija na jakości. Sam mam SC-Custom, obecnie na Sh-6/Sh-1 i brzmi to bardzo dobrze, oczywiście największą bolączką są pipaki, bo na moje do wywalenia, od razu, nie ważne czy Wilkinson czy Rosewell, są najsłabsym punktem programu. Nie zapominaj też, że jest wiosło SC-Custom Active ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 756
Niedługo na rynku wtórnym HB wyprze Epifona z tekstem, że to to ten jedyny wyselekcjonowany egzemplarz brzmiący jak... (coś 4-6x droższego)
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Niedługo na rynku wtórnym HB wyprze Epifona z tekstem, że to to ten jedyny wyselekcjonowany egzemplarz brzmiący jak... (coś 4-6x droższego)

Póki co jest na dobrej drodze ;D

A tak poważnie, kumpel w zeszłym tygodniu kupił za moją namową Harley Benton CST-24T P90 Ocean Flame (do tego Joyo Zombie + HB 112 Vintage 30 - jak to razem kurwi!), chciał coś dobrego, ciekawego i do wszystkiego. Jako osoba zauroczona P90 doradziłem mu a wcześniej zmusiłem do ogrania moich wioseł na P90 (oba na BKP, więc cóż... wiele to nie dało), mimo to, ten HB, który do Niego przyszedł był serio całkiem przyjemnym bardzo poprawnie wykonanym wiosłem. Oczywiście, poprawne, to nie zajebiste, ale ciężko było się do czegoś przyjebać, serio... progi nawet nie najgorzej nabite, akcja całkiem fajna, nawet stroi, manualnie bym powiedział, że zupełnie jak PRS, ale SE, a nie USA. Jedyny minus to średnie pipaki, niby słychać, vibe P90, ale nie jest to to samo co znam ze swoich wioseł, jednak wymieniając je, jestem przekonany, że otrzymamy bardzo dobry, dobrze brzmiący instrument w dobrej kasie. Aha, jeszcze jeden minus był, ten flame, to taki dość ubogi miał, nie taki zajebiaszczy jak na foto u tumana.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Nie zapominaj też, że jest wiosło SC-Custom Active ;)

Właśnie w aktywną wersję celowałem, odkąd mam Schectera stwierdziłem że aktywy bardzo mi leżą.

Cytuj
Aha, jeszcze jeden minus był, ten flame, to taki dość ubogi miał, nie taki zajebiaszczy jak na foto u tumana.
A mnie tam to akurat flame i inne wodotryski średnio interesują, czarny mat to jest moc.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie zapominaj też, że jest wiosło SC-Custom Active ;)

Właśnie w aktywną wersję celowałem, odkąd mam Schectera stwierdziłem że aktywy bardzo mi leżą.


Nie chcę Cię zniechęcać, ale nie nastawiałbym się na brzmienie BlackOutów, EMG czy nawet Duncan Designed. Pipaki w takich wiosłach warto wymieniać.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jakby co to mam na sprzedaż kompletny osprzęt do upgrade'u wiosła :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jakby co to mam na sprzedaż kompletny osprzęt do upgrade'u wiosła :D

Nie Ty jeden ;D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Jakby co to mam na sprzedaż kompletny osprzęt do upgrade'u wiosła :D

Hold your horses, jeszcze tego wiosła nie mam i trochę mi zajmie zanim kupię, po prostu zastanawiałem się które lepsze przez co spać nie mogłem po nocach XD.
BTW, co tam masz ciekawego z gratów do upgrade?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Kompletny TOM, aktywne pikapy i blokowane klucze. Wszystko w srebrze i na najwyższym poziomie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
11950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2012, 15:16:26
wysłana przez majkelk
8 Odpowiedzi
7158 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2015, 13:36:38
wysłana przez OMSON
13 Odpowiedzi
5031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2019, 08:35:48
wysłana przez Bjørn
4 Odpowiedzi
2996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2019, 21:26:55
wysłana przez Zomballo
5 Odpowiedzi
3674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2019, 10:36:53
wysłana przez Stivo2005