Autor Wątek: My sweet little baby  (Przeczytany 3159 razy)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
My sweet little baby
« 14 Gru, 2019, 12:38:27 »
Nikt już dokładnie nie pamięta, ale na początku lat 90-tych, na fali fascynacji Nuno Bettencourtem, w krakowskiej pracowni Hathor, powstała kopia N4. Minęło "parę" lat i podjąłem decyzję rewitalizacji tego wiosła. Przez wiele lat przechodziła różne, drobne modyfikacje. Dotyczyły one przeważnie elektroniki ze szlifem progów (co zrozumiałe).
Tym razem robione zostało dużo więcej.

1.Wymiana progów (nie stalowe).
2.Szlif podstrunnicy na bardziej płaską.
3.Szlif deski (po latach wpadła w kolor czekoladowy) z woskowaniem.
4.Frez na neck pickap (zawsze posiadała tylko bridge).
5.Wymiana elektroniki (przełącznik 3-pozycyjny, potek push/pull co dało możliwość rozłączania cewek.
6.Nowe ekranowanie.
7.Nowe podparcia mostka.

Specka
Body: Paduok woskowany
Neck: klon z palisandrem znaczniki z macicy perłowej.
Elektrownia: Hathor Juicer na A5 i nowy Mini Humbucker Spectrum custom.
Mostek: Schaller (został stary ze względu na duży koszt).
Klucze: Schaller.

PZDR
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #1 14 Gru, 2019, 18:46:07 »
Ładnie, ładnie. Ale brak jakby końca postu ;)
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #2 14 Gru, 2019, 20:46:41 »
Wiosło stary masz wyjebane w kosmos. Zawsze uwielbiałem tego nietuzinkowego Washburna Nuno.
Ja mam inne gusta i te wszystkie nowoczesne gitary typu Skerv...   Strand...   czy inne Regiusy...    ...no kurwa już na to patrzeć nie mogę. Zdaję sobie sprawę, że one są wyjebane w kosmos, a niektóre wykończenia mordują i dodatkowo konstruktorom należą się naprawdę wielkie brawa, ale ja i tak wolę wiosła dokładnie jak Twoja gita.

No a teraz z grubej rury heh.  Z tym mostem Panie wjebałeś dokładnie tak samo jak ja. Uważam ten model low pro Schallera za ładny model, natomiast konstrukcyjnie jest zjebany astronomicznie. Skoro pedały zdecydowały się na regulowaną wysokość radiusa poprzez frezy w podstawie mostu to mogli chociaż wprowadzić pod spód hartowany blok z gwintami. Tak by powierzchnia gwintowana pod śruby siodełek była niezniszczalna i miała kurwa więcej niż 2mm dla zewnętrznych siodełek.

Ćwoki.

INTERSTELLAR

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #3 15 Gru, 2019, 08:59:00 »
Ładnie, ładnie. Ale brak jakby końca postu ;)
Zakończenie posta jest takie ,że jaram się w chuj.Jest nowa motywacja do częstego macania no i odkrywania szerszych możliwości brzmieniowych.Solów ki na necku to dla mnie zupełna nowość.A tak fogle to chciałem żebyście się cieszyli moim szczęściem  :D

Posty połączone: 15 Gru, 2019, 09:02:39
Wiosło stary masz wyjebane w kosmos. Zawsze uwielbiałem tego nietuzinkowego Washburna Nuno.
Ja mam inne gusta i te wszystkie nowoczesne gitary typu Skerv...   Strand...   czy inne Regiusy...    ...no kurwa już na to patrzeć nie mogę. Zdaję sobie sprawę, że one są wyjebane w kosmos, a niektóre wykończenia mordują i dodatkowo konstruktorom należą się naprawdę wielkie brawa, ale ja i tak wolę wiosła dokładnie jak Twoja gita.

No a teraz z grubej rury heh.  Z tym mostem Panie wjebałeś dokładnie tak samo jak ja. Uważam ten model low pro Schallera za ładny model, natomiast konstrukcyjnie jest zjebany astronomicznie. Skoro pedały zdecydowały się na regulowaną wysokość radiusa poprzez frezy w podstawie mostu to mogli chociaż wprowadzić pod spód hartowany blok z gwintami. Tak by powierzchnia gwintowana pod śruby siodełek była niezniszczalna i miała kurwa więcej niż 2mm dla zewnętrznych siodełek.

Ćwoki.
Bardzo wpytkę wiosło.A co do mostka to nawet działa tak se.Czuły to on nie jest.
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2019, 09:02:39 wysłana przez Saint2013 »
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #4 15 Gru, 2019, 17:35:14 »
Piękna gitara! Nuno jest przekozak!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #5 15 Gru, 2019, 22:51:54 »
+1

Nuno to jedno z wioseł które muszę mieć kiedyś w stajni.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #6 05 Maj, 2021, 13:15:28 »
Jak Ci gra ten minihumbucker? :) opowiedz coś o nim

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: My sweet little baby
« Odpowiedź #7 06 Maj, 2021, 07:51:56 »
Jak Ci gra ten minihumbucker? :) opowiedz coś o nim
Głębokie, ciepłe i mocno zbasowane brzmienie na Paduku powoduje że pod szyją robi się gardłowy i ciemny ale tylko na basowych.Fogle bas we wzmaku mam na jakieś 4 gdzie dla Juicera jest ok a dla spectrum muszę jeszcze obniżać więc bez przesady...(bardzo lubię mięcho i bas).Czysty i cichy (szumy).Był zrobiony jako custom z prośbą dołożenia 10% do mocy.Mimo tego do solówek muszę dołożyć trochę przesteru (tak lubię).Jestem właściwie przekonany, że nie jest dobrze zbalansowany z Juicerem (którego kocham).Docelowo potrzebuję czegoś jaśniejszego.Jakość wykonania i komponenty najwyższej jakości jak to u Darka.Reasumując, może trzeba było zrobić większą dziurę i włożyć tam klasycznego humba PAF który jest Darka flagowcem.PZDR

P.S Może iść na sell
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 18:22:46
wysłana przez g-zs
10 Odpowiedzi
4973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2011, 12:32:23
wysłana przez g-zs
18 Odpowiedzi
5668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2012, 19:37:04
wysłana przez Bjørn
2 Odpowiedzi
2117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2014, 21:51:51
wysłana przez Ewolter
4 Odpowiedzi
2199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2015, 15:03:55
wysłana przez navarac