Autor Wątek: Combo do nó metaló w drop C (niżej też), zwykłego metalu, red hotów oraz acdc  (Przeczytany 16787 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Ta wiem, combo, metal, musi być head i paka i te sprawy, ale nie mam ochoty inwestować znowu kilku tysięcy zł w sprzęt do grania.

Chcę po prostu coś głośnego, najlepiej 2x12, z ładnym czystym kanałem i fajnym przesterem (na przester mogę od biedy wpiąć kostkę, jeśli nie będzie taki fajny), by pograć w wakacje z kumplami w garażu. Chciałbym przeznaczyć na to 1000-1500 zł. Jak na razie do głowy przychodzi mi tylko Marshall ValveState (ładny clean) i Vox ADVT XL (kumpel mi polecił). Muzykę gram bardzo różną, jak widać w tytule tematu. Ma ktoś jakieś inne pomysły?

Dzięki z góry za wszelką pomoc i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2009, 19:01:42 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
mam pomysl: doloz drugie/trzecie tyle i kup Ampega VL503 ;)
Łe tej.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Vox'a do metalu O.o ? Część voxów dławiła się na 7demce, szczególnie 1x10 i 1x12 comba ADVT. Clean maja ładny.

Chcesz nówkę czy używkę ? Z używanych rzeczy czasami można namierzyć Hybrydę Crate GT80 (nie mylić z serią Crate 'cośtam' GT) - 4 kanały (Clean, Crunch (na lampie), Lo Lead (na lampie), Hi Lead (ProCo TurboRAT !! - mało selektywności ale miazga jest) a jeżeli to wersja  GT80DSP to jeszcze efekty do tego - wszystko to sterowane z FS. Ma 80W ale jest potwornie głośny, głosnik 1x12. Przynajmniej u mnie się przebija w 3 dupy. Mój jest Made in USA, ale cieżko go już dostać, w nowe chińskie bym się nie ładował. Z tyłu 3 Lampki. I nie gra bez nich - nie to co marshall :D

Nie polecam Line6 z przyczyn wiadomych. Nie polecam też wynalazków typu ashdown fallen angel 60. Z tanioszek zdziwiłem się ostatnio przy głowie bugera 333 - niezłe to owo za śmieszna cenę jak masz gdzie pakę pożyczyć ;)

tu masz advt : http://allegro.pl/item581188782_vox_ad_100_vt_xl_okazja.html

a tu crate ale tranzysta : http://allegro.pl/item581427841_crate_1600xl_z_paczka_2x12_pilnie_sprzedam.html

Zomballo

  • Gość
Vox Ad50Vt u mnie wcale się nie zatykał na niskich strojach. Wręcz przeciwnie, im niżej i głosniej tym lepiej. To było najlepsze kombo 1x12 jakie miałem jeśli chodzi o przebijanie w kapeli. Flextone III np. potrzebował paki, żeby pokazać co potrafi (ale to zasługa otwartych plecków). Jest natomiast wersja Flexa 2x12 i to byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Wszyskie ciężary za wyciągnięciem ręki ;)
Cytat: Vertigo
Nie polecam też wynalazków typu ashdown fallen angel 60. Z tanioszek zdziwiłem się ostatnio przy głowie bugera 333
Mam nadzieję, że grałeś na obydwu? Zdziwiłbyś się co ten Ashdown potrafi ;) Bugera 333 brzmieniowo jest ok. Ma jedno konkretne brzmienie. Niestety do końca nie wiadomo jak to z nią jest? Jedni są zachwyceni, a inni (w tym ja) średnio. Kręcenie potami nie zawiele daje. Niby lampa a lepsze dźwięki wyciągałem z Voxa a już o Flexie nie wspomnę.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Jak wygląda czysty kanał w Voxie? Zależy mi na nim. Na przester w razie czego mogę zawsze kostkę wsadzić, jeśli nie do końca mnie zadowoli.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Czysty w Voxie zawsze był dobry - u mnie w headzie clean jest właśnie ciągnięty pod Voxa, przyjmeny i nie tak szklankowaty jak u fendera. Ja grałem na AD50VT, i przester nie był zły, ale ja lubię bardziej masywne rzeczy. Ogólnie piec bardzo dobry, tego mu zabrać nie można.

Grałem na Ashdownie w zestawie głowa FA60 + dedykowana paczucha w Łodzi (2ch nas było, dwóch było nas) - jakoś nie potrafiliśmy znaleźć nic sensownego i mulił okropnie, jakby brakowału mu charakteru. Co do bugery też się zgodzę - kręcenie gałkami nie dużo daje ale ogólnie za tą cenę? Nieźle. No i z 3ch (ogrywałem all 3) - najlepiej sprawowała się ta najtańsza ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Spróbuj poszukać używanego Peaveya Valve Kinga - za tę cenę całkiem zacny piecyk, no i LAMPOWY!
A najlepiej - uzywanego Marshalla JCM 900 combo - też full lampa, rasowo ryczy, bez wstydu można go już wystawić na scenę, może nie jakaś rewelka, ale umówmy się - co można mieć lepszego poniżej 2000pln?
pzdr

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Z VK miałem styczność, clean owszem, fajny, ale nie mam sił, ni ochoty walczyć z jego przesterem. A co d0 JCM900, jak już mówiłem, wolę wydać na to mniej niż więcej, ledwo sprzedałem sprzęt, wyleczyłem się z GASu, nie chcę znowu zaczynać. Szkoda mi pieniędzy na te klamoty, wolę na wakacje sobie pojechać. Na combo, jak mówiłem, przeznaczyć chcę 1000-1500 zł, za tyle JCM900 raczej nie kupię, więc odpada. VK natomiast mnie to siebie raz mocno zraził i raczej go nie chcę.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To może rzeczywiście spraw sobie tranzystora Marshalla, miałem za lat szczenięcych i bardzo sobie chwalę do dziś. Fajny piecyk do niezobowiązującego grania.
pozdro

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Jeśli bierzesz w ogóle pod uwagę VOXa AD50VT to może pomyśl o wersji XL... czyli takiej z większą ilością przesterów, przeznaczoną bardziej do ostrego łojenia...

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Jeśli bierzesz w ogóle pod uwagę VOXa AD50VT to może pomyśl o wersji XL... czyli takiej z większą ilością przesterów, przeznaczoną bardziej do ostrego łojenia...
Przecież napisałem w pierwszym poście, że myślę o XL jeśłi już, a nie o zwykłym...
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2009, 12:42:53 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Sroki moje niedopatrzenie... Po prostu później gdzieś ktoś o "bez XT" pisał i tak mi się nasunęło :D

Zomballo

  • Gość
Nie skreślajcie zwykłego voxika. Przester w US Hi Gain jest dosyć masakryczny a czyste - wypasione.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A ja Ci polece Piviego VT classic 212" i do tego Podzika 2.0. Kiedys za tego VT dalem 1000zl, no a PODy wiadomo ile teraz kosztuja. Efekt byl wiecej niz lepszy. Sam wzmak jest specyficzny, ale pamietam ze do hard rockow nadawal sie idealnie, tyle ze najfajniej mi to gadalo z gitara na aktywnych EMG :) ze slabszymi pikapami podobno gorzej sie dogaduje(kiedys mi ktos o tym pisal, ale sam nie sprawdzilem, dla mnie bylo bardzo ok, tak czysty jak i przester), ale polecal bym jednak sprawdzic, bo wzmak jest zacny, a bardzo niedoceniany i tani. A jako naglosnienie do PODa wrecz idealny(lampowa koncowa i tranziolowy preamp). Tyle ze dziad zadko sie pojawia, a ludzie wolaja teraz jakas chora kase za Deuce(to samo tyle ze na 4 lampach 6l6). Popatrz na jakich niemcow, czy gdzies. Moj kumpel ma cos takiego(zreszta ode mnie wzial), a wiem ze nie gra teraz prawie wcale, wiec moge sie zapytac czy by nie chcial opylic ;)
No pain No gain !

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
A ja Ci polece Piviego VT classic 212" i do tego Podzika 2.0. Kiedys za tego VT dalem 1000zl, no a PODy wiadomo ile teraz kosztuja.
W sumie nie pali mi się mocno z zakupem, bo ten miesiąc mam raczej z głowy, ale jeżeli by coś się trafiło to rozważenie, to pomyślę. Byłbym wdzięczny, jeśli byś spytał kumpla, co i jak. W ogóle w jakim stanie jest to combo? Jakie tam są głośniki?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Stan jest(przynajmniej byl, jak go widzialem ostatnim razem, a bylo to pare latek temu) calkiem niezly jak na prawie 30 lat :) widac co prawda ze to combo nowe nie jest, ale zle nie bylo. Glosniki to jakies scorpiony peaveya, ale pamietam ze calkiem w cyke mi to gralo

Czy kumpel wogole bedzie chcial je sprzedac, tego nie wiem :) tak rzucilem, bo pamietam jak mowil mi ,ze ostatnio wogole nie gra na tym wzmaku, wiec moze....
No pain No gain !

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com

Nie polecam Line6 z przyczyn wiadomych.
tzn z jakich? bo se wlasnie chce kupic spidera uzywanego bo tani a ja nie mam zadnego pieca :P

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen

Nie polecam Line6 z przyczyn wiadomych.
tzn z jakich? bo se wlasnie chce kupic spidera uzywanego bo tani a ja nie mam zadnego pieca :P
Spider po prostu nie brzmi fajnie i jest zmulony, szkoda na to niego nerwów i kasy. I to całkowicie wg mnie zamyka temat Spidera...

Radek, daj znać czy coś się dzieje z tym piwim.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2009, 16:53:21 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kumpel spytany ;) powiedzial ze sie zastanowi i da znac jezeli sie zdecyduje.
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Moze ten Marshall? Grałem na identyczym ostatnio i pozytywnie mnie zaskoczył. Warto przynajmniej steścić to combo
 
Tego nowego Attax'a tez ogrywałem ostatnio i dupe mi rozerwał wiec tez warto wziac pod uwage jako piec za ludzkie pieniadze
 
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2009, 17:35:17 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Czy ten marshall to jest ten AVT jechany na wszystkich forach? Z serii valvestate znam tylko dwie pierwsze, z AVT nie miałem kontaktu, a zniechęcają mnie jego marne recenzje. Możesz coś więcej o nim napisać?

A co do Attaxa, jaki ma czysty kanał? I jaki charakter przesteru? Brzmienia takie vintage, acdc itp. to fajnie gra? I jak ciężki przester w tym się sprawuje? Oczywiście i tak ogram nim cokolwiek kupię, ale chciałbym wstępnie wyrobić sobie jakieś pojęcie.

http://allegro.pl/item579346658_highes_kettner_attax_100.html - ktoś coś powie o tym?
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2009, 20:17:16 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ee no stary, kup se porządne lampowe combo :) jakis handmade np. wyjdzie taniutko

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Czy ten marshall to jest ten AVT jechany na wszystkich forach? Z serii valvestate znam tylko dwie pierwsze, z AVT nie miałem kontaktu, a zniechęcają mnie jego marne recenzje. Możesz coś więcej o nim napisać?

A co do Attaxa, jaki ma czysty kanał? I jaki charakter przesteru? Brzmienia takie vintage, acdc itp. to fajnie gra? I jak ciężki przester w tym się sprawuje? Oczywiście i tak ogram nim cokolwiek kupię, ale chciałbym wstępnie wyrobić sobie jakieś pojęcie.

http://allegro.pl/item579346658_highes_kettner_attax_100.html - ktoś coś powie o tym?
To jest stary Attax,miala lampe na preampie i widac ze swoje juz przeszedł,ograj te piece sam jezeli masz mozliwosc. Gadac jak co brzmi to troche bez sensu dla mnie. Jezeli lubisz charakterystyke Marshall'a to powinien ci podejsc ten avt tak mysle a attax to co innego jednak. Wypierd,fajny clean i crunch i przester taki ze nie mam pytan. Ale nic Ci nie polece bo spoko brzmienie to subiektywna opinia. Stestuj,wtedy tylko bedziesz mial pewnosc ze pieniadze nie wyrzuciłes w błoto. Pozdro
A jeszce powiem tak,to ze cos jest lampowe to wcale nie znaczy ze musi byc super extra,ma brzmiec a co generuje to brzmienie to juz mniej mnie obchodzi. Ja miałem dwie pełne lampy i wcale nie powiem ze to najlepsze piece jakie miałem bo były lampowe. Kwestia subiektywna jak mówiłem,ja tam celuje np. teraz w cyfry "hybrydowe" bo mi sie to podoba i mnie kreci i w dupie mam opinie innych na ten temat  :-*
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2009, 23:55:21 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Jak teraz patrze na te tranzystory to trochę żałuję, że się Sidewindera pozbyłem, no ale nie potrzebne mi coś, czego nie wykorzystam, bo raz, że gram już nie za często, a dwa, że tak na serio wyłącznie dla rozrywki i przeważnie w domu, tudzież coś tam z kumplami w garażu ewentualnie. I na potrzeby tego garażowego grania szukam czegoś większego, co by się przebiło przez perkę... Miałem teraz ponad pół roku przerwy w graniu i w tym czasie, jak na złość, ceny oszalały... Tego AVT będę musiał obejrzeć w sklepie jakimś, bo mnie zaciekawiłeś. Zawsze AVT na forach zbierały tragiczne opinie. To jest jakaś inna, nowsza wersja?
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2009, 00:50:25 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Chyba tak,nie wiem dokładnie ale jak ten wzmacniacz brzmial tragicznie to ja jestem murzyn z metrowa pała  :devil: 100w ma sekcje efektów dołozona a wersja 'Tribute' ma taki fajny wyglad jak ci zdjecie zapodałem wczesniej http://www.marshallamps.com/product.asp?productId=29
A do takich potrzeb jakie masz,wiesz mysle ze bez problemu sie spisza. Ale nie zapominaj o Attax'ie
 http://sklep.all4m.com/catalog/product_info.php/products_id/3010
 http://www.sklep.rockfan.pl/index.php?products=product&prod_id=870
« Ostatnia zmiana: 15 Mar, 2009, 02:24:53 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
33863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 18:45:50
wysłana przez BartekL
13 Odpowiedzi
12224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2008, 19:55:21
wysłana przez johnny_ibz
6 Odpowiedzi
2573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2010, 14:29:11
wysłana przez tomus
14 Odpowiedzi
4769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2009, 13:15:13
wysłana przez zuraw
0 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 23:44:17
wysłana przez Art