Autor Wątek: Bash Sidewinder i podłączenie 2 kolumn  (Przeczytany 2306 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Bash Sidewinder i podłączenie 2 kolumn
« 31 Lip, 2019, 07:33:40 »
Kolejne pytanie z serii jak to ogarnąć. Na zdjęciu tylny panel Sidewindera triple. Potrzebuje podłączyć dwie kolumny. Jakie ohmy muszą mieć? Podłączam normalnie jak jest napisane na gniazdach czyli 2x4ohm lub 2x 8ohm? Mogę podłączyć np 1x4 ohm i 1x 8ohm? Pytam bo do MG na przykład trzeba było przełącznik przestawić na 8 ohm żeby podłączyć 2 kolumny po 16ohm lub przełączyć na 4 ohm żeby podłączyć 2 kolumny 8 ohm. A tu nie ma przełącznika tylko gniazda i nie wiem za bardzo jak to zaatakować.



Tu tylny panel z MKV który podpowiada, ze dwie kolumny podłącza się chyba nie do końca zgodnie z tym co napisano przy pojedynczych gniazdach.

« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2019, 07:35:38 wysłana przez rafalek »

Offline Mirasuicide

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Siema, ja gram na 2 paczkach i zawsze kolumny 8ohm podpinam do 2 dwóch gniazd 8 ohm, z wzmkiem nic sie nie dzieje.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No na logikę to tak, jedna paka do jednego, druga do drugiego. Może być 1 do 4ohm i 1 do 8ohm. Byle nie podpinac 16ohm.Tzn można, ale wtedy moc wzmacniacza spadnie proporcjonalnie do obciążenia.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Wynalazłem tel do Basha.  Info z pierwszej ręki.  2 kolumny 16 ohm podłączamy do gniazd 8 Ohm.  2 kolumny 8 Ohm podłączamy do gniazd 4 ohm. Tak dla informacji.
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2019, 08:28:25 wysłana przez rafalek »

Offline Mirasuicide

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
To dobrze się dowiedzieć :) szkoda ze było opisu

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Dorób nakładkę na panel z tym opisem. Za jakiś czas zapomnisz albo wzmak puścisz w ludzi i znowu będzie zagwozdka.
4string

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2013, 15:29:04
wysłana przez guitarfreak
5 Odpowiedzi
3313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 22:40:48
wysłana przez g-zs