Autor Wątek: Dysk zewnętrzny do nagrywania  (Przeczytany 5448 razy)

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Dysk zewnętrzny do nagrywania
« 25 Lip, 2019, 11:39:02 »
Potrzebuję dysk zewnętrzny, z którego mógłbym odpalać projekty w DAW lub edytować filmy w 4K. Nie tylko do archiwizacji.
Pomysł chory, czy po prostu drogi? Chodziłby pod MacBookiem z thunderbolt 2 i USB 3.0.
Jaki wybrać? SSD? Na thunderbolt?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #1 25 Lip, 2019, 12:37:22 »
Na Thunderbolt zazwyczaj będzie drogo, tak czy siak celuj w SSD albo w ogóle coś w macierzy RAID, bo dobrze mieć automatyczny backup/ewentualnie będzie działać szybciej. Zawsze masz opcję po prostu kupić dysk SSD i wsadzić go w obudowę zewnętrzną. Ja używałem np WD My Passport Pro 2TB, dopóki nie rozkraczył mi się niedawno Macbook. Jakbym tylko zgrał sobie z niego dane, to nawet możemy się dogadać, żebym Ci go puścił za jakieś symboliczne trzy stówki.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #2 05 Sie, 2019, 22:30:05 »
Na Thunderbolt zazwyczaj będzie drogo, tak czy siak celuj w SSD albo w ogóle coś w macierzy RAID, bo dobrze mieć automatyczny backup/ewentualnie będzie działać szybciej. Zawsze masz opcję po prostu kupić dysk SSD i wsadzić go w obudowę zewnętrzną. Ja używałem np WD My Passport Pro 2TB, dopóki nie rozkraczył mi się niedawno Macbook. Jakbym tylko zgrał sobie z niego dane, to nawet możemy się dogadać, żebym Ci go puścił za jakieś symboliczne trzy stówki.

Pytanie od nieuzytkownika Apple. Macbooki mają wyjścia Sata na obudowie, czy jak się łączysz ze zwykłym dyskiem SSD w obudowie?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #3 05 Sie, 2019, 22:54:04 »
Co rozumiesz przez SATA na obudowie? Macbooki aktualnie maja tylko USB C (czyli Thunderbolt 3). Te starsze maja tez normalne USB, Thunderbolt 2, HDMI.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #4 07 Sie, 2019, 00:38:23 »
No, bo po prostu nie wiem, zatrzymałem się na komputerach w 2009 i nie wiem, jakie są teraz rozwiązania. Kupowałem ostatnio specjalnie dysk zewnętrzny, jako archiwum, bo koleś w sklepie mi powiedział, że jak sobie kupię taki zwykły dysk, to go nie podłącze do komputera po USB. Że zwykły dysk, czyli taki przeznaczony do środka komputera, wykorzystuje stary typ wtyczek. Więc zastanawiam się, jak można taki zwykły dysk że środka wsadzić w obudowę i podłączyć jako zewnętrzny, jakieś przejściówki są?
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2019, 00:40:14 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #5 07 Sie, 2019, 03:49:52 »
Dysk talerzowy 3.5" faktycznie potrzebuje dodatkowego zasilania, ale SSD czy większość małych talerzówek spokojnie da radę zarówno się zasilać, jak i łączyć po tym samym USB, zasilanie SATA jest wbudowane w obudowę dysku (w sensie taką dokupowaną osobno obudowę dysku). Teraz nawet są dedykowane obudowy do SSD na M.2 i można sobie z nich robić szybkie mobilne, bootowalne dyski, a wygląda to jak przerośnięty pendrive.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #6 07 Sie, 2019, 11:42:05 »
Dysk talerzowy 3.5" faktycznie potrzebuje dodatkowego zasilania, ale SSD czy większość małych talerzówek spokojnie da radę zarówno się zasilać, jak i łączyć po tym samym USB, zasilanie SATA jest wbudowane w obudowę dysku (w sensie taką dokupowaną osobno obudowę dysku). Teraz nawet są dedykowane obudowy do SSD na M.2 i można sobie z nich robić szybkie mobilne, bootowalne dyski, a wygląda to jak przerośnięty pendrive.

Aha, dobra, czyli to w tej obudowie jest już przejściówka, opakowanie jest kluczem. W takim razie dzięki i nie przeszkadzam :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #7 11 Wrz, 2019, 22:18:46 »
Co rozumiesz przez SATA na obudowie? Macbooki aktualnie maja tylko USB C (czyli Thunderbolt 3). Te starsze maja tez normalne USB, Thunderbolt 2, HDMI.
Kuźwa , czemu Macbooki muszą mieć takie "wypasione" nazwy USB? To brzmi jak "Wyjebanewkosmoszłon cze 3" albo"wyjebanewkosmospoło nczenie 2" Sorry za komentaż ;)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Dysk zewnętrzny do nagrywania
« Odpowiedź #8 12 Wrz, 2019, 12:14:12 »
Nazwa jest akurat od Intela ;) Teraz prawie każdy dobrej klasy lapek to ma.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2013, 18:56:52
wysłana przez Grzgrz
0 Odpowiedzi
1310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2015, 20:47:19
wysłana przez pshemo
15 Odpowiedzi
5562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2016, 13:01:57
wysłana przez chronix1
12 Odpowiedzi
4025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2016, 16:24:52
wysłana przez headcharge