Autor Wątek: STO MILIONÓW  (Przeczytany 2226 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
STO MILIONÓW
« 11 Lip, 2019, 17:03:05 »
Hej,

Poniżej link do debiutańckiej EPki zespołu STO MILIONÓW w którym gram:

https://www.youtube.com/channel/UCvhmjjHS2abJ4mnt0oFlylQ

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #1 11 Lip, 2019, 20:51:36 »
Wokal ma sporo problemów intonacyjnych (dziwie się, że to przepuściliście). Za to basik ładnie zrealizowany na mój gust.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2019, 20:53:20 wysłana przez OMSON »

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #2 12 Lip, 2019, 18:53:09 »
To takie Kazikowskie melorecytacje i podspiewywanie - tam tez to przepuszczano bo to element stylu ;) Tak samo z resztą jak u Ozziego.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #3 13 Lip, 2019, 12:05:00 »
Muzyka fajna. Zrobiliście progres, lepiej i ciekawiej. Dobrze wszystko nagrane i tu słynny, koszalinski Mahoń się spisał na medal

Teraz mnie Chomik znienawidzi, ale wokalista psuje wszystko. Nie umie śpiewać, recytować, kazikować. Zwał jak zwał. Przez to dyskwalifikuje to ogólny odbiór. A szkoda bo słychać, że riffy przemyślane i sporo pracy w to włożone.

Poza tym wokal jest za gęsto, nie ma w tym powietrza. Dusi się to wszystko.

Szkoda, bo byłoby ciekawie na tej biednej, koszalinskiej scenie muzycznej. A tak klops.





007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #4 13 Lip, 2019, 16:57:35 »
Ty, no ale jak:

(załącznik)
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #5 13 Lip, 2019, 20:16:26 »
Muzyka fajna. Zrobiliście progres, lepiej i ciekawiej. Dobrze wszystko nagrane i tu słynny, koszalinski Mahoń się spisał na medal

Teraz mnie Chomik znienawidzi, ale wokalista psuje wszystko. Nie umie śpiewać, recytować, kazikować. Zwał jak zwał. Przez to dyskwalifikuje to ogólny odbiór. A szkoda bo słychać, że riffy przemyślane i sporo pracy w to włożone.

Poza tym wokal jest za gęsto, nie ma w tym powietrza. Dusi się to wszystko.

Szkoda, bo byłoby ciekawie na tej biednej, koszalinskiej scenie muzycznej. A tak klops.


Spoko, przez ten czas udało mi się zebrać naprawdę wiele skrajnie różnych opinii - zdążyłem już usłyszeć ze z mixem i masterem jest coś nie tak bo niewyraźnie wszystko słychać oraz że niektóre moje riffy są mało odkrywcze i jest w nich coś takiego, że nie chce się ich dłużej słuchać i nie powinno się zmuszać słuchacza do słuchania ich po raz kolejny (to był dosłowny cytat :) ) a Romek na wokalu to z nas wszystkich najlepszą robotę w studio zrobił :)

Posty połączone: [time]13 Lip, 2019, 20:17:41[/time]
Ty, no ale jak:

(załącznik)

a kliknij w to











« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2019, 20:51:45 wysłana przez Chomick »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #6 14 Lip, 2019, 12:47:21 »
Moje uwagi:

1) Wokal nierówno i dość słaby
2) Pera dudni gorzej niż w moich nagrywkach
3) Bas jest chyba ok oprócz tego że (moim zdaniem) przeprodukowany
4) Rifaż jest ok
5) W momencie gdy wchodzi jakieś solo cały miks się jebie i zmienia w błotnistą maź z solówką na wierzchu
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #7 14 Lip, 2019, 13:01:16 »
Jak się czyta takie komentarze to nasuwa się myśl. Rzuć to. Idź łowić ryby gdzieś nad stawem
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #8 14 Lip, 2019, 13:05:43 »
1) Wokal nierówno i dość słaby - on tak pisze, że "depcze po liniach" trochę, przez to ciężko mi robić mu chórki na wokalu jak gram na gitarze, bo bym musiał nierówno grać, nie idzie po prostu zgrać grania ze śpiewaniem ;) Chodzi o to, żeby w całości siedziało a nie żeby analizować każdy takt po takcie np. white stripes też tak ma :D
2) Pera dudni gorzej niż w moich nagrywkach  - próbkowaliśmy gary, bo niestety nasz set się nie nadawał do zostawienia go na płycie.
3) Bas jest chyba ok oprócz tego że (moim zdaniem) przeprodukowany - miał taki być, dośc mam grzecznych basów ;)
4) Rifaż jest ok
5) W momencie gdy wchodzi jakieś solo cały miks się jebie i zmienia w błotnistą maź z solówką na wierzchu - rozwiń, bo solo jest tylko w jednym utworze To Co Ważne

A same kompozycje jako takie jak oceniasz ?

Posty połączone: [time]14 Lip, 2019, 13:10:57[/time]
Jak się czyta takie komentarze to nasuwa się myśl. Rzuć to. Idź łowić ryby gdzieś nad stawem

To normalne - tak samo ja i wiele innych osób mamy krytyczne uwagi odnośnie nagrań i występów super gwiazd które lubimy, które mają trasy roczne po całym świecie i żyją z tego i jakoś nie sprawiło to, że Rammstein, Metallica, Corrosion of Conformity i Mastodon rzuciły granie bo Chomick się przyjebał ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2019, 13:13:21 wysłana przez Chomick »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #9 14 Lip, 2019, 13:33:10 »
Kariery pewnie tym albumem nie zrobicie. Ale pewnie też nie taki był plan. Najważniejsze, że autorom się podoba i czerpią z tego jakąś tam przyjemność.

Mi się to solo akurat podoba. Nie jest przeladowane. A jak w miksie leży to pewnie sporo od tego zależy na czym się słucha. Jak w laczylem na szybko na komórce to faktycznie tło jest nieczytelne. Na lepszych słuchawkach już jest lepiej.

A swoją drogą. Byłem na koncercie Mastodon i poza grami to na mnie też wrażenia nie zrobili. Lepiej się ich płyt słucha zdecydowanie.
007

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #10 14 Lip, 2019, 14:05:12 »
No właśnie słuchałem na Beyerdynamic DT770 Pro i też się reszta zlewa, jakby headroomu zabrakło. A solo w ostatnim utworze prawda - samo w sobie się podoba, chodziło mi o miks.

Rozwinę jutro bo idę się zniszczyć i pewnie będę w nocy dopiero.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #11 14 Lip, 2019, 14:06:43 »
Mi się generalnie podoba, natomiast IMO:
- czysty wokal w pierwszym kawałku mi się nie podoba. Mam wrażenie, że bardzo się rozjeżdża z muzyką
- ja bym odwrócił kolejność kawałków, ponieważ mam wrażenie, że kawałki 1-3 są bardzo podobne, a 4-6 już są bardziej różnorodne przez co jest ciekawiej
- na Musiccastach wkurwiało mnie brzmienie blach, na słuchawkach już nie ;)

Ale oczywiście to tylko moje zdanie, więc możesz się z nim zgadzać, albo mieć głęboko w dupie  ;) :P
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #12 15 Lip, 2019, 03:28:33 »
a kliknij w to

Nie działa. Pewnie dlatego, żem nie w PL...
Men, ale powtarzają się te same uwagi. Wychodzi na to, żeby wyjebać wokalistę... Daleki jestem od takich rad, ale niech ziomuś wie i coś postara się z tym zrobić. W kapelach poziomu amateur zawsze modlę się: aby wokalista nie wkurwiał... Można do zespołu podchodzić typowo biznesowo i wtedy chłopak ma centralnego kopa w zwieracz - albo pogadać z nim - MOŻE WYKUPIĆ PARĘ LEKCJI... Jak jeden mówi, że ssiesz - olej go. Jak czterech, że jesteś koniem - idź się podkuj i zapisz na Wielką Pardubicką. Jeśli wiesz o czym mówię ;)
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #13 15 Lip, 2019, 06:53:57 »
a kliknij w to

Nie działa. Pewnie dlatego, żem nie w PL...
Men, ale powtarzają się te same uwagi. Wychodzi na to, żeby wyjebać wokalistę... Daleki jestem od takich rad, ale niech ziomuś wie i coś postara się z tym zrobić. W kapelach poziomu amateur zawsze modlę się: aby wokalista nie wkurwiał... Można do zespołu podchodzić typowo biznesowo i wtedy chłopak ma centralnego kopa w zwieracz - albo pogadać z nim - MOŻE WYKUPIĆ PARĘ LEKCJI... Jak jeden mówi, że ssiesz - olej go. Jak czterech, że jesteś koniem - idź się podkuj i zapisz na Wielką Pardubicką. Jeśli wiesz o czym mówię ;)

Zobaczymy - może zaraz okaże się że natomiast 400 osób go kocha :D
Jak nie youtube to sprawdź na wszystkich serwisach streamingowych typu spotify, deezer, apple itunes itp. wszędzie jesteśmy.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2019, 10:43:51 wysłana przez Chomick »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #14 15 Lip, 2019, 11:40:44 »
Co nie zmienia faktu, ze na lekcje wokalu moglby sie zapisac, nie zaszkodzi. I nie, ze mi jakos mocno ten wokal przeszkadza, nie razi mnie ale ja gluchy jestem.

Inna sprawa, ze szczegolnie amatorscy wokalisci maja wyjatkowe opory w wykupieniu lekcji spiewu i niedajboze (o zgrozo!) kupnie swojego mikrofonu...

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #15 16 Lip, 2019, 06:57:35 »
Co nie zmienia faktu, ze na lekcje wokalu moglby sie zapisac, nie zaszkodzi. I nie, ze mi jakos mocno ten wokal przeszkadza, nie razi mnie ale ja gluchy jestem.

Inna sprawa, ze szczegolnie amatorscy wokalisci maja wyjatkowe opory w wykupieniu lekcji spiewu i niedajboze (o zgrozo!) kupnie swojego mikrofonu...

Nie tak jak basiści w kupnie nowych strun do basu :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #16 16 Lip, 2019, 08:17:05 »
Co nie zmienia faktu, ze na lekcje wokalu moglby sie zapisac, nie zaszkodzi. I nie, ze mi jakos mocno ten wokal przeszkadza, nie razi mnie ale ja gluchy jestem.

Inna sprawa, ze szczegolnie amatorscy wokalisci maja wyjatkowe opory w wykupieniu lekcji spiewu i niedajboze (o zgrozo!) kupnie swojego mikrofonu...

Nie tak jak basiści w kupnie nowych strun do basu :D

No nie wiem, miałem kiedyś wokalistę o dosyć skrajnych poglądach - uważał, ze on jest od śpiewania, a cała reszta jest po stronie zespołu. Tzn kupienie mikrofonu, nagłośnienia. I pisanie tekstów, bo on je może zaśpiewać, jak mu wszystko zapewnimy xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: STO MILIONÓW
« Odpowiedź #17 16 Lip, 2019, 13:20:40 »
Gitarzysci też sa uciazliwi, dlatego Cieszę się, że z żadnym nie muszę się męczyć :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka