Autor Wątek: Ampeg B25 jako head gitarowy...  (Przeczytany 3286 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ampeg B25 jako head gitarowy...
« 16 Kwi, 2019, 21:10:29 »
Tak jak w temacie, rozważam wymianę Engla na starego Ampega, oczywiście pod kolumnę gitarową.
Engl jakis taki za grzeczny i poukładany jak dla mnie. Potrzebuję czegoś bardziej sludge/doom/black/ambient, z zajebistą ilością headroomu i wykurwistą dynamiką, najlepiej czegoś trudnego do przesterowania. Macałem kiedyś Ampega z gitarą, ale to było dawno i nie testowałem jako wzmaka...

Mieliście styczność z czymś takim? Są jakieś alternatywy dla uzyskania takiego brzmienia? Wiem, że mogę dozbierać do Mesy Sunn Model T, ale chwilowo mam inne priorytety.





Zomballo

  • Gość
Jeżeli grasz tylko te rzeczy, które wymieniłeś to ok. Nawet MT2 tu zaśpiewa. Jeżeli nie to szybko zatęsknisz za master volume, drugim kanałem, pętlą czy chociażby przesterem z lampy.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
MT2
Bardzo proszę, aby nie bluźnić w moim wątku... no i to akurat nie jest kostka z doznaniami, których oczekuję :S

Posty połączone: 17 Kwi, 2019, 08:23:40
PS,
główne moje obawy dotyczą tego, że z takiego heada ukręce jedno brzmienie i ciężko będzie się poza nie wyrwać, nawet dokładając różne kostki
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2019, 08:23:40 wysłana przez spacelord7 »

Zomballo

  • Gość
Słuszne obawy no ale jak nie spróbujesz to się nie przejedziesz. Goń tego króliczka. Pamiętaj jednak o tym, że jak zamieniasz sprzęt z w miarę chodliwego na niechodliwy to będziesz musiał sporo zejść z ceny przy ewentualnej odsprzedaży. No chyba, że znajdziesz takiego samego jelenia na zamianę. :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Ogólnie zamieniasz szwajcarski scyzoryk na maczugę :D Nie wiem, czy koniecznie chcesz właśnie tyle headroomu, dynamika, itp. (wtedy byś raczej szukał Rolanda JC120 :D) do takich rzeczy sprawdzi Ci się też jakiś Orange czy coś innego właśnie bardziej chodliwego. Raz pójdziesz w Ampega i potem będziesz się z nim bujał latami zanim znajdziesz innego amatora takich klimatów

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
spoko, niech się kręci rynek wtórny, chętnie skorzystam za rok czy dwa za 30% ceny :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline DarekDaron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Miałem okazję zagrać na JCM800 Super Bass i zbierałem szczękę z podłogi.
Jak nie jesteś pewien to może zacznij od eksperymentów z tańszymi basowymi headami tranzystorowymi, niektóre potrafią zaskoczyć.
Po oddaniu swojego heada do serwisu, który niestety się przedłużał, chwyciłem za wciśniętego w kąt salki, obdrapanego LDMa basowego i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, nawet z nim zagrałem jeden koncert i wyszło spoko.
Widziałem też kapele gdzie gitarzysta grał na jakimś starym Peaveyu basowym, ale nie jestem pewien co to było i nie chcę ci skłamać. Brzmiało też bardzo dobrze.
Niektórzy gitarzyści wpinają się do wzmaka gitarowego i basowego na raz, nie musiałbyś rezygnować ze swojego ENGLa w takim przypadku ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
ekhm, jak by mnie było stać na utrzymanie dwóch headów, to bym tu nie pierdolił, tylko od razu kupił drugiego, albo w ogóle kupił jakiegoś Pittbulla, Uberschalla, Dual Darka albo innego pokurwieńca za grube monety ;]

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Dzięki, już mam dwa etaty z górnej półki, ale mam za dużo dziecioków, więc musze zarabiać, a nie pracować :P

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Dzięki chłopaki. Już mi przeszło z tym Ampegiem ;]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2009, 14:31:27
wysłana przez Pneumonia2
4 Odpowiedzi
2815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2009, 21:38:40
wysłana przez Drevniak
8 Odpowiedzi
4837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2010, 19:57:59
wysłana przez dom?n
3 Odpowiedzi
3351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2011, 08:08:16
wysłana przez Unlimited
Ampeg SVT-VR

Zaczęty przez OMSON Software

0 Odpowiedzi
1427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2015, 00:57:13
wysłana przez OMSON