Autor Wątek: Komentarze do ogłoszenia "5x Ibanez Japan! Tylko sztuki ze złotego okresu Ibaneza!"  (Przeczytany 16133 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Powodzenia, będzie potrzebne, żeby sprzedać stockowego 7620 za 4k :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Uprzedziłeś mnie Kolego. Chyba autora poniosło trochę z cenami :)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Nieładnie komentować cenę,

Spoiler
007

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Pierwszy lepszy Ibanez rg 550 z allegro 1900 zł a tutaj 3499. Okazja :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nieładnie komentować cenę,

Spoiler

Niby tak, ale to jest zamknięte forum (tzn giełda), więc może lepiej niech kolega dowie się co myśli "rynek" zanim pogalopuje na fejsbuki
B ( o ) ( o ) B S

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Do negocjacji. Więc jakby średnio po połowie wynegocjować to by się kupiło za przeciętne ceny na rynku wtórnym.

Poza tym niektórzy przy sprzedaży czegokolwiek uwzględniają wartosc sentymentalną. Niestety jak to nie gitara Hendrixa to ciężko z zawyzeniem ceny.

Kolega jak sprzeda któraś z tych gitar za założona cenę to szczere gratulacje. Biznes życia :-)

A tak szczerze. Kupiłeś UV  za 7999? Albo RG550 za 3499? Bo ja to drugie miałem nieraz okazję za 350 euro kupić w b dobrym stanie.

Bez hejtu. Po prostu realia są jakie są. A za założone 7999 to tu j customy są sprzedawane. Nawet taniej.

007

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Przypominam o nadrzędnej zasadzie forum i prośba o usunięcie komentarzy, które nic nie wnoszą.

Cytuj
Cytat: wrobelsparrow w 19 Lis, 2010, 03:47:02
1. Jeśli ktoś pokazuje swoją gitarę, a Ty piszesz, że fajna, ale za niebieska - jesteś pedałem.
2. Jeśli ktoś pokazuje swoją gitarę, a Ty piszesz, że fajna, ale Twoja jest bardziej niebieska - jesteś pedałem.
3. Jeśli ktoś sprzedaje swoją gitarę, a Ty piszesz, żeby nie kupować, bo ma np. chujowe przystawki - jesteś pedałem.
4. Jeśli ktoś sprzedaje swoją gitarę, a Ty piszesz, że szkoda, że nie sprzedawał jej 28 miesięcy temu - jesteś pedałem.
5. Jeśli ktoś sprzedaje swoją gitarę, a Ty piszesz, że szkoda, że jej nie sprzedaje za cztery lata - jesteś pedałem.

Itd i te, kurwa, pe.

Jeśli ktoś ma dużo tańszych gitar tego typu do kupienia w tym stanie to niech korzysta a w przypadku 3120 niech da mi znać. Ceny jasno wpisane do negocjacji.
Komentarz odnośnie J. Customów a 7620 (które były w tej samej cenie 1299 USD) zostawię bez dalszego komentarza.
Miałem kilka J.Customów przez ostatnie 25 lat więc wiem o czym piszę.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Przypominam o nadrzędnej zasadzie forum i prośba o usunięcie komentarzy, które nic nie wnoszą.
Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czy koledzy komentujący te ceny piszą nieprawdę?

Jeśli piszą prawdę, to te komentarze dużo wnoszą bardzo do tematu, bo mogą uchronić mniej obeznanego w rynku użytkownika, np. mnie, przed znacznym przepłaceniem za sprzęt, który nie jest faktycznie wart pieniędzy, za które został wystawiony.

Ponawiam pytanie; czy osoby komentujące post kłamią pisząc o rynkowych cenach?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Wydzieliłem z giełdy. Możecie sobie komentować do woli tutaj i proszę nie zaśmiecać użytkownikowi tematu na giełdzie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
To nie jest 7620 tylko 7420. Ale Każda cena powyżej 2500zł to kosmos za 7620
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Cóż, temat po prostu dłużej powisi na giełdzie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jak widze takie ogłoszenia to się zastanawiam czy to kwestia niewiedzy czy wyższa forma oszustwa  :facepalm: :facepalm: :facepalm:
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Towar jest wart tyle ile da klient. Co tu więcej komentować?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dizzit

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Skoro już taki wątek :)
Ile to jest normalna cena za UV777?
Tak że poniżej tego można traktować już jako "okazja". Pomijając fakt częstotliwości pojawiania się tego wiosła na rynku

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Skoro już taki wątek. Czy jeśli mostek był klejony, a w ogłoszeniu nie ma o tym słowa, to jest to oszustwo, czy tylko omijanie prawdy?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Skoro już taki wątek, to ja rozumiem, że towar jest wart tyle ile da kupiec, ale przez tego typu praktyki będziemy niedługo RG350 czy SGJoty kupować po 4k BO ZŁOTY OKRES, jak będziemy łykać wszystko co będzie chciał wcisnąć sprzedawca. Jestem ogromnym przeciwnikiem narzucania ,,sztywnych" cen na jakieś graty, ale z drugiej strony sami sobie windujemy ceny na graty, które nie są warte nawet jej połowy często gęsto. Zwłaszcza jak nie mówimy tutaj o ultra rare rzeczach.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Wiadomo, że znalezienie części z tych gitar w sensownym stanie w Polsce graniczy już z cudem, co nie zmienia faktu, że sprzedawca trochę odpłynął z tymi cenami (np. za wymienianego już w tym wątku RG7620 za 4k na stockowych pickupach). Swoją drogą, to ktoś zorientowany w aktualnych wartościach Ibanezów mógłby mi powiedzieć ile trzeba zapłacić za dobrze utrzymany model UV777?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wiadomo, że znalezienie części z tych gitar w sensownym stanie w Polsce graniczy już z cudem, co nie zmienia faktu, że sprzedawca trochę odpłynął z tymi cenami (np. za wymienianego już w tym wątku RG7620 za 4k na stockowych pickupach). Swoją drogą, to ktoś zorientowany w aktualnych wartościach Ibanezów mógłby mi powiedzieć ile trzeba zapłacić za dobrze utrzymany model UV777?

Obecnie nie wiem, ale zazwyczaj chodziły w zakresie 4500-5500
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zależy z którym mostem i neckiem. Te na EdgePro7 zawsze były trochę tańsze.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Witam,

Na początek dzięki za usunięcie hejtu z giełdy.

Trochę o  mnie. 13 lat na forum, raczej czytam niż piszę, ale to co się nauczę tu wykorzystuję, żeby pomoc innym i jestem tu prawie codziennie.

Święta, więc mam teraz trochę czasu odpowiedzięć, żeby ktoś na podstawie tych komentarzy, nie kupił nowej gitary z powodu dziwnych obaw, zamaist używki w świetnym stanie, lub w dobrej cenie do stanu.
Niestety dzięki niektórym wypowiedziom mam już dziwne zapytania o pęknięte mosty, związane prawdopodbnie z pomówieniem wyssanym z owrzodzonego przyrodzenia bezdomnego.

Co do cen:
Ogólna tendencja będzie taka, że za lepsze gitary będziemy płacić już tylko drożej, a za słabe już tylko taniej.
Czyli Japońskie, USA gitary będą droższe, i jak gitara nowa teraz kosztuje 7500 albo 14.000 to nie kupimy jej już za 1/3 ceny.
Cena będzie szła bliżej 50% wartości.
Za to dla fana RG350 dobra wiadomość. Możesz teraz kupić na olx za 500 - 1700 PLN.
Wstrzymaj się będzie taniej za budżetowa wiosła.
Tak samo z Gibolami. Wysokie modele, już cięzko kupić. Budżetowe są za groszę.
Kiedyś wszyscy marzyli o Studio i było nieosiagalne, a teraz za 2,5 - 3,5 tysia chodzą.

Co do porwnania, że j.customy można kupić taniej. No i dobrze, tak powinno być, skoro ceny nowego j. customa były niższe, to dlaczego teraz miałaby by być wyższe?
Naprawdę wierzycie, że cennik Ibaneza był robiony przez małpę na chybił trafił i nie było w nim logiki?
Poniżej ceny dla niedowiarków 2002-2003.

   JPN   USD
vai uv   190000   2100
RG1822   180000   1989
RG1802   175000   1934
RGR1712   165000   1824
RG1702   165000   1824
1880   170000   1879
1680   145000   1603
RG1608   140000   1547
1308   115000   1271
1508   120000   1326
RG1302   110000   1216
570/550   75000   829
RGR470   65000   718
JS1000   155000   1713
RG8520   190000   1974
RG8520    210000   2182
RG7620   125000   1299
RG3120   153868   1599
RGT3120   192360   1999
RG3120-02144246   1499
RG2020   130000   1351
RG3270    175000   1819
RGt3270   245000   2546
RG2120-3    140000   1455
UV777 2003   220000   2286
UV777 2012    3466,65 USD od 7 lat gdyby teraz nowa była to raczej 3750 - 4.000 USD.

Ktoś pytał:
"Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czy koledzy komentujący te ceny piszą nieprawdę?
Jeśli piszą prawdę, to te komentarze dużo wnoszą bardzo do tematu, bo mogą uchronić mniej obeznanego w rynku użytkownika, np. mnie, przed znacznym przepłaceniem za sprzęt, który nie jest faktycznie wart pieniędzy, za które został wystawiony."
Wtedy ja odpowiadam mu :) - wszyscy maja racje pisząc, że te gitary były taniej, ale dolar był wtedy po 2 zety a teraz po 3,8, więc nie kupi się już okazji z zagranicy tak jak kiedyś. PRS513 kumpel kupił za 9 tysi nową a teraz są jego model ponad 20 tysi. Przy odpsrzedaży miałby sprzedać teraz za 3 tysie, bo kiedyś było taniej? Bez żartów. Do tego ceny gitar jak były nowe w latach około 2000, a teraz to róznica +75-100%. Gdybym miał kasę wtedy to bym brał wszystko jak leci po tym kursie, ale było 30% bezrobocia i zarabiałem najniższą krajową czyli 700 na łapę. Nawet na kredyt nie stykało :/ .
Minęło, mam teraz chcież żeby sprzedający dali mi za tyle co w latach 2006-2012?
No nic, ale moje ceny wszędzie jasno napisane do negocjacji.

Co do ochrony innych... każdy ma internet i może sprawdzić po ile inni wystawiąja, pośledzić aukcję po ile ralnie schodzą (są gitary wystawiane za 2000 USD, a idą po ofercie za 1500 USD). Każdy widzi po ile sa nowe. Ile kosztowały stare jak nie wie to na ibanezrules.com macie cenniki i foty z kilku dekad już.


To po kolei:
RGR470 - ktoś pisał, że wszystkie gitary popularne. Nie widziałem jej jeszcze u nas. Może ta jest mniej popularna, więc jak ktoś kolekcjonuję to może chce.
W ogóle japońskie reversy to mega rzadkość.
Widzę na ebay za 3800  - 4300 z cłem i dostawą, ale z obiciami (moja zero obić) i z Ibanezowym pickupem, moja Evolution.
Dodatkowo, każdy wie, że jeśli gitara jest w stanie kolekcjonerskim, to nie chodzi w takich cenach jak obite kopie, dlatego też inne gitary sprzedaję znacznie taniej.
Gdyby produkowali takie nowe to cena byłaba w granicy 5,5 tyś. Ale nie produkują. Po z tym moje cena do negocjacji.
Ale jeśli ktoś woli nowe, ale już nie takiej jakości a tu za 1.000 mniej masz to samo, to w ogóle nie ma się co zastanawiać.
Weźmiesz nowego typowego Ibaneza teraz za 5500 rozpakujesz i cena już jest 4.000, drożej nie odsprzedaż, a tu masz coś co jest rzadkie i nie traci się aż tyle.
Dla porównani mój stan a to co jest na innych aukcjach każdy może sprawdzić:
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

RG550 EX - nowa widzę 5845 na wymienionych przystawkach ale gorszym moście.
Może doprecyzuje, to nie jest zwykłe RG550, tylko wersja EX z tym super lakierem, który pięknie błyszczy pod światło bo było stiwerdzenie "Pierwszy lepszy Ibanez rg 550 z allegro 1900 zł a tutaj 3499" Z tym się zgadzam ale to inna gitara.
ALe looknałem na aukcje:
Dla porównania, nastepca tej gitary robiony od 2003 roku - 3999 na allegro, Ibanezowe pickupy i gorszy most.
3300 poobijana solidnie - też z gorszym mostem do tego
3600 na merlinach
3150 na allegro  2005 rokna stockowych pickupach i z mostkiem Edge Pro – czyli dodać różnicę na pickupy i mostek (używki mostka ciężko dostać nowy a właściwie zastępnik ponad 1069,83 249 EUR (Edge pro ten samo koszt) (oryginał koszt jak tu http://shop.guitar-max.eu/ibanez-edge-bridge-tremolo-electric-guitar-music-store-wroclaw), pickupy nowe Evolution 88 EUR = 378 PLN na niemieckim sklepie, Dimebag 120€ = 515,58 PLN -  czyli w mojej dostajesz osprzęt za 2000 tysie w poównaniu do tego co jest na allegro/olx
Jak ktoś już chce z 550 stara porównać:
550 tka stara 96 2500 duzo gorszy stan i przetworniki do wymiany
Zuzyta poobijana 2350 zużyta i poobijna.

Jak widzę, to co jest na necie, to powininienem chcieć za moją więcej niż 3499 do negocjacji :)
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

RG7620
Możecie wyzywać tę gitarę, ale jesli ktoś chce dać z niemieckigo sklepu na dziś 5704 na gorszym moście i nie Japan, to wybór powinien być jasny.
8000 tyś za UV nie Japan, na gorszym moście, to lepiej niech weźmie 7620.
Przypominam, że ta gitara kosztowała tyle co j.custom 1299 USD.
Przystawki stockowe, ale nie ibanez stock, tylko Dimarzio made in USA robione dla OEM (jak ktoś robił coś z firmami, to wie co to znaczy).
Generalnie to superdistortion w specce jak DP100 i DP104 chyba, zgodnie z tym co Dimarzio wyjaśnia.
Jak to gra? Jak chcesz więcej przesteru i więcej środka żeby się przebić na koncercie albo w mixie, to wypada lepiej niż Blazy, które bardziej to czystego grania typu Animlas albo nie mocno przesterowanych riffów się znowu lepiej nadaje.



Na ebayu 7620 4000 z cłem.
Reszta droższe z zużytymi progami 70% albo jakieś z dziwnym mostkiem, nie czarnych nie liczę, bo zalakierowanie szarej kosztuje.
Można kupić taniej poobijane solidnie, z przerdzewiałym mostkiem, progi do szlifu itp. Jak kto woli.
Miałem tego sporo w łapach i ta sztuka była najlepsza więc nie będę sprzedawał poniżej wartości.
Po za tym u mnie do negocjacji.

Widzę, że RG752 jest w podobnej specce i kosztuje 7250, więc połowa ceny to nie jest źle.

Od razu dopowiem, że 1527 czy jak tam się nazywała, kosztowała 899 USD i była 400 USD tańszą gitarą, co słychać było , nie mówię już o gorszym mostku...
Moje foty:
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

UV777
Krótko co jest na necie:
UV777 2004 na olx 6500 jakieś częsci powymieniane, brak zaślepki
6000 na allegro ale jakiś przerabiana i do tego z gorszym mostem
Ebay już po ściągnieciu 7325 poskrobany, 7156 nawet niezły, ale obity, 8695 z gorszym mostkiem.
Nie dawno też widziałem na OLX za 8.000.
Przypominam, że ta gitara kosztowałaby teraz nowa jakieś 3750-4000 USD x 3,8 = 14200 - 15200
Miałem tego kilka. W moim mieście też paru kumpli miało. Fakt chodziły za 3,5 - 5,5. Te poniżej 4,5 nikomu z moich znajomych nie udało się kupić dobrej, ale na pewno ktoś miał kiedyś fuksa, ale dolar był też taniej.
Foty (długo szukałem i nie mogłem znaleźć, ale w końcu znalazłem jej wadę 2mm odprysk na rogu, tyle ją odróżnia od idealnego stanu):
Spoiler
Spoiler
Spoiler

RG3120:
Johnny powiedział "Skoro już taki wątek. Czy jeśli mostek był klejony, a w ogłoszeniu nie ma o tym słowa, to jest to oszustwo, czy tylko omijanie prawdy?"
Mam nadzieję, że masz jaja i odszczekasz te rewelacja wyciągnięte z doopy, bo na początku myślałem, że coś tam tylko piszesz ogólnie, ale ludzie zaczęli łączyć to z moimi gitarami i pytać. Dopiero mi uświadomili, że to Twoja pomyłka (bo mam nadzieję, że nie zwykły hejt i złośliwość).
Prosiłbym Ciebie w związku z tym, żebyś w temacie sprzedam w moim ogłoszeniu sprostował temat pisząc:
"Przepraszam kolegę sprzedającego gitary, że przez pomyłkę posądziłem jego o oszustwo, że gitary mają  uszkodzenia mostu. Jest to nieprawdą i mosty nie są uszkodzone. Sprzedający udostępnia dokładne zdjęcia na życzenie. Jeszcze raz przepraszam i zachęcam do zakupu :)"
Spoiler
Spoiler
No i dla porównania dwie gitary w różnych odcieniach, które jak mi wyjaśnili pytający prawdopodobnie Johnny pomylił ze sobą. Gitara po prawo gitara na giełdzie. Gitara po lewo gitara z oderwanym kawałkiem mostu, ale most działa bez zarzutu.
Obecnie nie jest ona na sprzedaż bo porównywał ją u mnie właściciel 513, Gibola Customa i Petrucciego MM, i się okazało, że mimo wyścigowego gryfu jest taka zajebista, że pożyczona do studia. Będzie na sprzedaż po wakacjach.
Spoiler

Dla porównania okazje z Europy za 800 EUR za RG3120 w ramach humoru (idą przeważnie jak ciepłe bułki bo bez obić, ale jak ktoś w Polsce tyle chce za obitą, ale sprawną w pełni to "Panie, jak drogo", a z zagranicy nic, że leżały w garażu zima-lato, często bez wszystkich strun i się śmigło z gryfu robi, ale i tak lepsze niż od Polaka)
Spoiler

Na koniec, prośba o mniej hejtu, bo kiedyś na tym forum było więcej humoru.
Spodziewałem się raczej komentarzy w stylu "ale pedalski zestaw", a nie hejtu w żałosnym stylu.

Wesołych świąt! :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Chyba mnie coś ominęło... :D

Osochozi?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Typek powystawiał gitary plus minus o 40 % drożej niż takie same na innych aukcjach, teraz dopiernicza wydumaną ideologię żeby tylko sprzedać coś powyżej ceny rynkowej. Dla mnie to kupa bzdur i tyle. Autorze. Weź już się nie kompromituj. Wystawiasz gitarę za 4000 gdzie na allegro stoją po 2600-3000 zl. Barana szukasz ? To na wieś.