Autor Wątek: New Bass Day: FAT Guitars Stingray Style ;D  (Przeczytany 5367 razy)

Offline sharpi2

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
New Bass Day: FAT Guitars Stingray Style ;D
« 23 Lut, 2019, 13:10:55 »
Jak na pierwszy bas chyba lepiej trafić nie mogłem :)
Gitara zbudowana przez Tomka Marczykiewicza w http://fatguitars.eu w Dobrawie Górniczej. Nie jestem jej co prawda pierwszym właścicielem, instrument poleciał gdzieś do bodajże Hiszpanii, potem wrócił w ramach rozliczenia, potem wróciła by trafić ponownie jako "waluta" za pomoc przy strone www :)) . Potrzebowałem coś do dogrywania partii basowych, ale gra na basie tak mi się spodobała, że chyba na samym brzdękaniu się nie skończy (nie zar...cham :P )

Wiosło zrobione na wzór MusicMana Stingray, osprzęt Schallera, Przetworniki single od Seymour Duncana, mosiężne siodełko, elektronika switchcraft ładnie polutowana itd. Nie wiem co więcej o niej powiedzieć, basistą specjalnie nie jestem, wg mnie gra tak jak bas ma grać :) Ale tak okiem gitarzysty rzuciło mi się parę cech:
- Gryf...mam małe dłonie jakby nie patrzeć i bałem się że po prostu łapa nie ogarnie 5tki basowej, a tu proszę - nawet dłoni specjalnie nie musze spinać by jakkolwiek grać, gryf jest bardzo wygodny, delikatnie spłaszczony i zachęca wręcz do grania
- Wyważenie - Instrument jest ciężki jak cholera a mimo to nie leci na główkę :) nie robi żadnych problemów
- Progi - Cholernie fajnie wykończone, widać dobrą robotę i doświadczenie, nic nie haczy i nie kaleczy łap ;)
- Sustain: - nie wiedziałem, że bas może tak długo "gadać", czuć po prostu jak gitara rezonuje

Z wad to pare baboli estetycznych, ale bardziej mi to wygląda po prostu na ślady zużycia i grzebania przez poprzedniego właściciela. Sam twórca (między nami mówiąć, baardzoo porządny człowiek) mówi, że ta gitara, mimo że mechanicznie, brzmieniowo itd to wysoka klasa, nie nadaje się do "pokazywania" jak na jego standardy, ponieważ bardzo dużo szczegółów wymagało jeszcze dopieszczenia a właścicel niestety strasznie gonił. Sam napis MusicMan Stingray był też później wykonany - kwestie prawne itd proszę zostawić na boku, sam napis zostanie usunięty i zastąpiony logiem FAT :)

Generalnie polecam ! Jak ktoś szuka nietuzinkowego instrumentu, czy serwisu dla swojej gitary naprawdę warto zainteresować się Tomkiem. Wejdźcie sobie na galerię na facebooku w pierwszej kolejności, strona internetowa jest jeszcze mocno w fazie "beta" i zawartość pochodzi z poprzedniego serwisu, wymaga też jeszcze troche pracy, jednak zależało nam na opublikowaniu czegokolwiek by było widać, że coś jednak się dzieje








EDYTA: NI huhu nie wiem czemu obraca mi tutaj zdjęcia, są robione w pionie :(
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2019, 13:13:59 wysłana przez sharpi2 »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Dałem like, a potem zobaczyłem logo i zabrałem. Nieładnie tak.

Offline sharpi2

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Logo też mi przeszkadza i chce usunąć by kolejnemu właścicielowi kiedyś nie przyszło na myśl wciskać kit że to MusicMan i wgl to wiocha troche...niestety to dość długa historia jak to tam się znalazło a samemu twórcy to też troche przeszkadzało :( Miało zniknąć zanim je dostanę ale wiosło leci ze mną do Chin, a Tomek nie skończyłby na czas.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zajebista. Zmień napis na Stink Ray i wszystko się będzie zgadzać :D

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero

Z wad to pare baboli estetycznych


Heee, ale dociski strun to jakaś okrutna chujnia rodem z garażu, logotyp tak samo ;D Mało kto mógłby się nabrać - nie wiem,  po co się napinać (pytanie do prawilnych)? Trochę się tylko dziwię (dostępność hardware'u i kalkomanii w dzisiejszych czasach jest bardzo dobra), że po przeglądzie twórca puścił w świat coś przypominającego malucha ze spoilerem... Ale ok. Trza mieć fantazję ;) FAT niestety ma na stronie stratocastera ponownie z podjebanym logiem... Nie wiem, wstydzi się podpisywać swoje instrumenty, czy nie potrafi zachęcić klienta inaczej, niż wklejając logotypy renomowanych producentów? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
36075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
127 Odpowiedzi
15105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2014, 17:39:51
wysłana przez Matt-Carnage
18 Odpowiedzi
8925 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 09:04:52
wysłana przez Zbir
22 Odpowiedzi
6954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 23:43:14
wysłana przez Eregeth
1 Odpowiedzi
952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2023, 22:34:27
wysłana przez nikt