Autor Wątek: [NGD] Dean Nashvegas  (Przeczytany 2316 razy)

Offline DarekDaron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
[NGD] Dean Nashvegas
« 01 Lut, 2019, 09:52:39 »
Cześć,
Prezentuję swój nowy nabytek. Informacji na temat NashVegas na necie jest niewiele, trafiłem na niego zupełnie przypadkiem przekopując się przez Ceneo. Reakcja: "WTF?! Dean robi tele?". Myślę sobie: "Nówkę ze sklepu to najwyżej odeślę z powrotem, co mi tam".

Gitara przyszła wczoraj, krótki test po pracy czy wszystko działa. Szybka wymiana strun i przestrojenie w dół żeby móc zabrać od razu na próbę, na setup nie starczyło czasu, ale wymagać będzie jedynie drobnych korekt. Na obiad też nie starczyło czasu, są ważniejsze sprawy.
Jeśli o aspekt wizualny chodzi to było prawie idealnie. Znalazły się jakieś 2 dziwne czarne punkciki na korpusie, które podniosły mi ciśnienie, bo wyglądało jak by była puknięta, ale zeszło pod paznokciem. Potencjometry i gniazdo nie latają, nic nie trzeszczy. Jest git.

Grając na elektryku od początku na gibsonowskiej skali i mostkiem tune-o-matic, miałem obawy jak się odnajdę z telecasterem. Prawa ręka musi się rzeczywiście trochę przestawić na hardtaila, ale nie jest źle. Za to gryf, ojezu, najwygodniejszy jaki miałem w łapach. Byłem pewien, że nie mając czasu na pogranie sobie na nowej gitarze coś na próbie skopię, ale nic, wszystko ładnie wchodziło.
Brzmieniowo to sobie jeszcze poporównuję ze starą gitą na SH4/SH1, ale jest dobrze. Na gorąco to brzmienie jest bardziej zwarte i ma więcej góry niż Schecter Solo-6, mniej zmulone, ale potrafi przywalić dołem. Środek musiałem podbić na EQ. Pickup pod mostkiem mógłby trochę mocniejszy sygnał dawać, ale może wystarczyć będzie jak go podciągnę w górę. W ogólności, gruz jest, ale będziemy jeszcze rzeźbić.

Próbki i może jakieś ładniejsze fotki ogarnę przez weekend. A póki co:
W łóżeczku po rozpakowaniu.
Spoiler

I w transporterku.
Spoiler

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Dean Nashvegas
« Odpowiedź #1 02 Lut, 2019, 12:16:08 »
Ładna jest <3 Jakieś próbałki?

Offline DarekDaron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: [NGD] Dean Nashvegas
« Odpowiedź #2 02 Lut, 2019, 17:25:54 »
Próbki na dropboxie: https://www.dropbox.com/s/se49nz2u9hciagb/pr%C3%B3bki-001.mp3?dl=0
4 pierwsze riffy cudzesy - symulacja RATa od TSE i Mercuriall Spark
Poźniej 2 motywy na cleanie od czapy z lekkim delayem.
Motywy nr 4 i 6 na pickupie pod gryfem.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Odp: [NGD] Dean Nashvegas
« Odpowiedź #3 02 Lut, 2019, 18:45:34 »
Taki nieortodoksyjny ten tele, ale fajny. Zawsze miałem w głowie archetyp tele z singlami. Gratulacje!
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2019, 20:19:18 wysłana przez Tarrant »

Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] Dean Nashvegas
« Odpowiedź #4 02 Lut, 2019, 20:13:35 »
Ładny! Gratulacje! HNGD!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
19598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 20:57:01
wysłana przez nikt
16 Odpowiedzi
8394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2010, 20:16:14
wysłana przez Stefan
8 Odpowiedzi
3872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2012, 07:06:53
wysłana przez Matzer
37 Odpowiedzi
15354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2012, 10:57:00
wysłana przez lupus
6 Odpowiedzi
4208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2015, 18:17:20
wysłana przez Mother Puncher