Autor Wątek: Bogner Uber?  (Przeczytany 4862 razy)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Bogner Uber?
« 28 Sty, 2019, 11:46:03 »
Siemka - czy słyszeliscie może o kopiach Bognera Ubershalla ? mamy sporą na rynku ofertę wzmaków wzorowanych na Mesie, Soldano, Piveju, Marshallu - mówię to o polskich manufakturach. Z kopiami lub wzmakami opartymi na Bognerze sie nie spotkałem. Ktos coś?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #1 28 Sty, 2019, 16:06:02 »
Daruj sobie, sekret siedzi w trafach, a tego ci nikt nie skopiuje.

Edyta: No dobra w sumie to znam jednego co zrobił dobrą kopię z trafami jakimi trzeba, ale całość zamknęła się chyba w takiej kwocie co używany, więc nie wiem czy to gra warta świeczki.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2019, 16:07:44 wysłana przez zerotolerance »

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #2 28 Sty, 2019, 16:41:01 »
Dzięki za posta. Myslałem raczej o wariacji na temat przesteru z tego wzmaka a nie o kopii. MG czy wczesniej Bash tez nie sa to kopie tylko wariacje na temat.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #3 28 Sty, 2019, 23:52:16 »
Dzięki za posta. Myslałem raczej o wariacji na temat przesteru z tego wzmaka a nie o kopii. MG czy wczesniej Bash tez nie sa to kopie tylko wariacje na temat.
To skoro tak to proponuję płytkę z Uberschalla i trafa Marshalla (czuję, że rymuję), powinno być blisko.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #4 29 Sty, 2019, 08:10:05 »
Daruj sobie, sekret siedzi w trafach, a tego ci nikt nie skopiuje.
Naprawdę transformator ma większe znaczenie niż preamp? To nie jest trochę demonizowanie na zasadzie - "1% różnicy w brzmieniu, ale no fakt, już nie to co kiedyś"? Mam jakoś wrażenie, że cały obwód preampu, jeśli będzie taki sam jak w orginale, to w połączeniu z podobną końcówką mocy będzie brzmiał na tyle blisko, że poza studiem nie będzie to miało żadnego znaczenia.

Żeby była jasność - nie neguję, różnice będą. Powiedzieć, że nie to tak jakby podmienić X w równaniu i oczekiwać na 100% tego samego wyniku. Niemniej jednak jeśli współczynnik przy X nie jest za duży w porównaniu z resztą równania to wyniki też nie będzie zbytnio różny. ;) A czasem nawet można trafić w taki sam wynik! :)

To skoro tak to proponuję płytkę z Uberschalla i trafa Marshalla (czuję, że rymuję), powinno być blisko.
O to to, wziąć płytkę i porządne jakościowo trafo do kompletu i bawić się!

Zomballo

  • Gość
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #5 29 Sty, 2019, 08:37:35 »
Wal do MG zrobi Ci co tam zechcesz. Trafa Marshalla to głównie Dagnall i Drake ale szczerze to nie jest jakiś szczyt audiovoodoo. ;D

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #6 29 Sty, 2019, 12:49:18 »
Naprawdę transformator ma większe znaczenie niż preamp? To nie jest trochę demonizowanie na zasadzie - "1% różnicy w brzmieniu, ale no fakt, już nie to co kiedyś"? Mam jakoś wrażenie, że cały obwód preampu, jeśli będzie taki sam jak w orginale, to w połączeniu z podobną końcówką mocy będzie brzmiał na tyle blisko, że poza studiem nie będzie to miało żadnego znaczenia.

Żeby była jasność - nie neguję, różnice będą. Powiedzieć, że nie to tak jakby podmienić X w równaniu i oczekiwać na 100% tego samego wyniku. Niemniej jednak jeśli współczynnik przy X nie jest za duży w porównaniu z resztą równania to wyniki też nie będzie zbytnio różny. ;) A czasem nawet można trafić w taki sam wynik! :)
Jako odpowiedź na to powiem, że gdy chcesz kupić jakiekolwiek trafo od Bognera musisz mu wysłać swoje stare, inaczej Ci nie sprzeda. Myślę, że to o czymś świadczy :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #7 29 Sty, 2019, 13:08:58 »
Mam jakoś wrażenie, że cały obwód preampu, jeśli będzie taki sam jak w orginale, to w połączeniu z podobną końcówką mocy będzie brzmiał na tyle blisko, że poza studiem nie będzie to miało żadnego znaczenia.

Skoro bawimy się we wrażanie czegoś w coś, oraz zgadywanki, to zgaduję, że będzie dokładnie odwrotnie. Kopia preampu plus podobna końcówka i przypadkowe trafa dadzą ciekawy efekt i zbliżone brzmienie do oryginału w nagrywkach, natomiast na żywo, odnalezienie prawilnego i zaginionego pierdolnięcia, to właśnie kwestia transformatorów.

Mówię z perspektywy niegdysiejszego usera MG Custom, zbliżonego brzmieniem i układem preampu do EVH, opartego jednak na topologii Ravena i standardowych trafach używanych przez MG. Żeby nie było - oba grały mega dobrze, ale w kwestii użyteczności środka i konkretu jebnięcia - EVH był ociupinkę lepszy.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Bogner Uber?
« Odpowiedź #8 29 Sty, 2019, 17:15:24 »
Toście mnie Panowie naprostowali. Dobrze jest czasem zweryfikować swoje myślenie.

Nie żebym był uparty (no dobra, często jestem), ale raczej jestem sceptykiem i lubię organoleptycznie sprawdzić jak co bangla i dlaczego. Narobiliście mi smaka żeby kiedyś zrobić jakieś porządne testy.  Od dawna już ochota na zrobienie swojego lampiaka chodzi za mną jak smród po gaciach...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2009, 14:26:19
wysłana przez ukasheq
17 Odpowiedzi
7837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2011, 22:59:10
wysłana przez bieniu26
3 Odpowiedzi
2283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn
21 Odpowiedzi
2145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2023, 21:21:06
wysłana przez Zomballo